Kompilace a chybějící *.la knihovny

Arthur

  • ***
  • 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kompilace a chybějící *.la knihovny
« kdy: 09. 05. 2013, 10:01:14 »
Zdar

snažím se zkompilovat ze zdrojáků jeden program, který je v Ubuntu 12.04 z nepochopitelných důvodů zbuildován bez podpory některých pro mě důležitých funkcí, přestože v 10.04 to bylo OK. V dalších verzích je to zase OK. Binárky ke stažení nejsou, musí se využít buď distribuce nebo kompilace. Funguje instalace balíčků z 10.04, ale raději bych nejnovější verzi.

Konfigurace proběhne OK, mám (snad) všechny potřebné závislosti, ale kompilace skončí na tom, že mu chybí některé *.la soubory (libtool library), např. libgtk-x11-2.0.la, libgdk-x11-2.0.la apod.  Tyto knihovny jsou na svých místech v balíčcích libgtk2.0-dev apod. v 10.04, ale ve 12.04 prostě neexistují.

Předpokládám, že to lze vyřešit vhodným přepínačem u ./configure :-)
díky za případné tipy


Re:Kompilace a chybějící *.la knihovny
« Odpověď #1 kdy: 09. 05. 2013, 10:08:06 »
snažím se zkompilovat ze zdrojáků jeden program [...]  Předpokládám, že to lze vyřešit vhodným přepínačem u ./configure :-)
Ano, to je známý problém. Řeší se jedním přepínačem.

Arthur

  • ***
  • 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kompilace a chybějící *.la knihovny
« Odpověď #2 kdy: 09. 05. 2013, 10:32:44 »
Tak jsem si to myslel správně,  teď ještě  nějaký vhodný vybrat ...

--------
jinak ty balíčky se v nové verzi skoro v ničem neliší, jen absencí těchto "knihovních seznamů", takže informace v nich obsažená je již buď redundantní nebo ji lze získat odjinud. Přijde mi, že v tomto případě by nemuselo být nutné hledat jehlu v kupce sena jak je v podobných případech obvyklé.