Monitor sběrnice LIN - dekódování v C

HellMaster

Re:Monitor sbernice LIN - dekodovani zprav v C
« Odpověď #15 kdy: 12. 04. 2013, 12:32:16 »
to Mirek P.

V podstate jsem hledal meziformat toho, jak to ulozit, skladovat a k tomu potom pristupovat. Asi jsme se na to koukal moc ze siroka nebo co a pritom to je primo prede mnou.

To co pisou kluci je (prozatim) jasne reseni. Ale do budoucna, pokud budu potrebovat informaci o tech framech atp. pouzit jinde, tak budu moct pouzit tohle pole.... zatim to vypada jako cesta nejmensiho odporu. Jen nevim, jak z hlediska budoucnosti, kdyz budeme pridavat dalsi funkcionality.

Diky za otevreni oci. Pokud jsou ale jine navrhy, jak toto spravovat, sem s nimi. Kazde reseni ma neco do sebe. :-)


Jinak co se parsovani tyce... je neco, na co byste me odkazali nebo mam se drzet klasickych C funkci a tema to nejak zpytlikovat?

Diky vsem za snahu a pomoc! :-)


Re:Monitor sbernice LIN - dekodovani zprav v C
« Odpověď #16 kdy: 12. 04. 2013, 13:48:57 »
Jen nevim, jak z hlediska budoucnosti, kdyz budeme pridavat dalsi funkcionality.
Ja v tom zadnej problem nevidim. Resil bych to taky tak jak slonik, akorat mozna jednoduseji - kazda polozka ma nazev (string) a typ (enum), offset neni potreba, protoze delky jsou dane typem a pozice je dana poradim v paketu (predpokladam, ze "diry" tam byt nemuzou). Takze podle me by jako popis paketu stacilo pole dvojic (string popis, enum typ) ukoncene NULLem a paket postupne prochazet pomoci ukazatele a vypisovat vzdycky popis a hodnotu. Akorat trochu drbacka s tim, ze hodnoty, pokud jsem se neprehlidl, nejsou zarovnane na byty.


Diky za otevreni oci. Pokud jsou ale jine navrhy, jak toto spravovat, sem s nimi. Kazde reseni ma neco do sebe. :-)

Jinak co se parsovani tyce... je neco, na co byste me odkazali nebo mam se drzet klasickych C funkci a tema to nejak zpytlikovat?
Nejjednodussi je pouzit nejakej parser generator typu yacc apod.

HellMaster

Re:Monitor sběrnice LIN - dekódování v C
« Odpověď #17 kdy: 12. 04. 2013, 15:19:05 »
Ja to budu resit jako slonik, jen misto chlieviku bude spojovy seznam a subor nadefinuju natvrdo jako pole o delce 64.

Ale zajimala by me implementace pres enumerator. Nemam s tim vubec zkusenost, muzes nadhodit myslenku, pripade sample code? Diky :-)

Re:Monitor sběrnice LIN - dekódování v C
« Odpověď #18 kdy: 12. 04. 2013, 15:20:29 »
Ne enumerator, ale enum = výčet.

HellMaster

Re:Monitor sběrnice LIN - dekódování v C
« Odpověď #19 kdy: 12. 04. 2013, 15:27:13 »
Ziju v domeni, ze enum = enumeration  coz je onen vycet. Jen jsem to spatne pouzil a napsal enumerator. Coz mela byt asi enumerace. :-) Ale kod by me zajimal, jestli mas chvilku. Pokud ne, hod na to bobek. :-)