Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz

Jakprogramovat.cz

Re:Hledáme nové moderátory Jakprogramovat.cz
« Odpověď #15 kdy: 06. 04. 2013, 23:28:32 »
s těma cena to není tak horké aktuálně stojí oběd na VUT kolem 55Kč ale o to tu ted samozřejmě nejde :D to bylo jenom tak pro zajimavost. S tou hodnotou te knihy máte samozřejmě pravdu je to tak ale obávám se, že právě student (myslím ne zrovna ty osvícene) takže naprostou drtivou většinu to tak bohužel nevidí :(.

Ale líbí se mi pohled Franty přesně tak to myslím i já, s tím že zkrátka někdo ne zas až tak s valným zájmem (ze začátku) popřípadě neví pro jaký jazyk se rozhodnout atd. Jinak stránky podle mě dobré zrovna hledám něco kvalitního o SQL tak to zítra prověřím ;)(jenom taková poznámka v IE mi jde špatně kodování českých znaků v chrome vše OK)

Ale abych se alespoň trochu vrátili k původnímu záměru tohoto topiku. V podstatě jsme se dostali k tomu, že by nebyl špatný web s kvalitním fórem kde by přispívali kvalifikovaní odbornící a řeč by byla o programování. Druhý kvalitní napad je zpřístupnit tvoření webu širší veřejnosti a na styl wiki a pouze korigovat či upravovat články tohle by určitě vedlo více článkům ale zase těžko by se korigoval směr celého webu byl by to takový žijící organizmus ;) ..

Ještě jedna poznámka neříkam přímo cilit na lemply to samozřejmě ne. Ale ne každý má proste cit na programování a potřebuje to trochu vysvětlil po lopatě ;) neříkam že to v budoucnu musí být špičkoví programátoři. Nebo například našim tutoriálem o VBA, který je moje dílo se snažím spřístupnit programování v excelu lidem kteří s tímto programem tráví drtivou většinu pracovní doby a některé činnosti by šly zautomatizovat tito lidé nejsou hloupí jenom prostě třeba nejsou programátoři z povolání ale nějaký ten um v této oblasti by je velmi obohatil zjednodušil jim prací atd. Takže na lemply ne spíš bych řekl na neprogramátorskou část veřejnosti se zájmem se vzdělávat.

Ještě abych to teda doplnil ano hledáme spíše autory článků než moderátory omlouvám se za tuto nepřesnost..

myslím si ale že v tom devbooku je potenciál to se upřít nedá..

Franta <xkucf03/>

« Odpověď #16 kdy: 06. 04. 2013, 23:49:57 »
Ale abych se alespoň trochu vrátili k původnímu záměru tohoto topiku. V podstatě jsme se dostali k tomu, že by nebyl špatný web s kvalitním fórem kde by přispívali kvalifikovaní odbornící a řeč by byla o programování. Druhý kvalitní napad je zpřístupnit tvoření webu širší veřejnosti a na styl wiki a pouze korigovat či upravovat články tohle by určitě vedlo více článkům ale zase těžko by se korigoval směr celého webu byl by to takový žijící organizmus ;) ..
Myslel jsem to tak, že by se zachoval současný redakční systém a vedle něj byla ta wiki (pro autory případně nadšence, kteří se chtějí přehrabovat v tom živém/nehotovém obsahu). Takže běžný uživatel by se dostal k učesanému obsahu.

Ještě lepší by bylo, kdyby to byl jeden systém a nebylo by potřeba ten obsah kopírovat – článek by měl víc verzí, kdokoli by mohl vytvořit vlastní a jedna z nich by byla schválená redakcí a vydaná (a mezi tím by klidně komunita autorů pracovala na dalších verzích).

Ještě jedna poznámka neříkam přímo cilit na lemply to samozřejmě ne. Ale ne každý má proste cit na programování a potřebuje to trochu vysvětlil po lopatě ;) neříkam že to v budoucnu musí být špičkoví programátoři. Nebo například našim tutoriálem o VBA, který je moje dílo se snažím spřístupnit programování v excelu

Když už, tak bych psal aspoň návody pro LibreOffice. Na jednu stranu tu píšeš o chudácích, kteří nemají ani na knížku, ale na druhou stranu je ženeš do spárů Microsoftu, který z nich bude ždímat peníze a ještě se je jako uživatele snažit zotročit. To se mi nelíbí a to nepodporuji. Je tu spousta svobodného softwaru, o kterém se dá psát a který můžou uživatelé mj. používat zdarma.

Příklady takových článků:
Kontrola e-mailových adres – běžný uživatel si může zkontrolovat, že nemá v seznamu úplně nesmyslné adresy
Neposílejte podvodné e-maily – jak vkládat odkazy do e-mailů, aby to nebylo detekované jako podvodný e-mail
Podpisy v e-mailech – jak správně naformátovat podpis v e-mailu
Firefox: klávesové zkratky – jak efektivněji ovládat webový prohlížeč pomocí klávesových zkratek

green lantern

« Odpověď #17 kdy: 07. 04. 2013, 03:34:56 »
zda se me to nebo je tam sedy text na sedym pozadi ??  :o  :o

to ma byt pokus o napodobeni designu root.cz, ktery mimochodem vypada jak z praveku? ;)