Výběr distribuce pro začátečníka

Stalin

Re:Výběr distribuce pro začátečníka
« Odpověď #30 kdy: 18. 03. 2013, 14:13:08 »
Zacina sa to zvrhavat na hromadnu masturbaciu kto pouziva najnepouzivatelnejsie prostredie.


Re:Výběr distribuce pro začátečníka
« Odpověď #31 kdy: 19. 03. 2013, 08:08:53 »
Když už Mint, tak jedině Mint Debian, ale proč tedy ne rovou Debian? Jejich forum má rychlou odezvu a není povyšující se. A věřte, že i arogance některých uživatelů dělá své ... Takže se pojďme bavit i o tom, jak která komunita se k začátečníkovi chová, protože i to je nemálo důležité.

Musím, říct, že osobně jsem tedy na arogantní uživatele na fóru ještě nenarazil, ale asi nedávám stupidní otázky  ;D Na druhou stranu je ovšem taky fakt, že pokud nejde o ryze národní specifika, tak se radši ptám na mezinárodním fóru anglicky. Sice občas musím přeložit výstup z konzole nebo něco podobného, ale ještě nikdy se ke mně nechovali hnusně.

Naopak, před nějakou dobou jsem se ptal na kubuntím fóru na změnu témátka Grub2 - předtím jsem si i něco vygúgli a trochu jsem čekal, že mne suše odkážou na tu wiki, co už jsem našel, ale odpovědi mne mile překvapily a potěšily.  ;)

Slyšel jsem samozřejmě nějaké zvěsti o arogantní ubuntu komunitě, ale možná se to týkalo jen té české - nevím  :-\

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Výběr distribuce pro začátečníka
« Odpověď #32 kdy: 19. 03. 2013, 10:41:09 »
Když už Mint, tak jedině Mint Debian, ale proč tedy ne rovou Debian? Jejich forum má rychlou odezvu a není povyšující se. A věřte, že i arogance některých uživatelů dělá své ... Takže se pojďme bavit i o tom, jak která komunita se k začátečníkovi chová, protože i to je nemálo důležité.

Musím, říct, že osobně jsem tedy na arogantní uživatele na fóru ještě nenarazil, ale asi nedávám stupidní otázky  ;D Na druhou stranu je ovšem taky fakt, že pokud nejde o ryze národní specifika, tak se radši ptám na mezinárodním fóru anglicky. Sice občas musím přeložit výstup z konzole nebo něco podobného, ale ještě nikdy se ke mně nechovali hnusně.

Naopak, před nějakou dobou jsem se ptal na kubuntím fóru na změnu témátka Grub2 - předtím jsem si i něco vygúgli a trochu jsem čekal, že mne suše odkážou na tu wiki, co už jsem našel, ale odpovědi mne mile překvapily a potěšily.  ;)

Slyšel jsem samozřejmě nějaké zvěsti o arogantní ubuntu komunitě, ale možná se to týkalo jen té české - nevím  :-\

Ano, to jsem nezdůraznil, píši pochopitelně o lokální komunitě v českém jazyce.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Výběr distribuce pro začátečníka
« Odpověď #33 kdy: 19. 03. 2013, 10:49:00 »
Sám jsem začínal na distrech typu Mandrake/PCLOS - tehdy to bylo snad jediné, co bylo relativně uživatelsky přívětivé. Zkoušel jsem i leccos dalšího přes Ubuntu, Debian, Slax, Knoppix, Vector, ale zakotvil jsem nakonec u PCLOSu a později OpenSuse. Nyní provozuju právě Kubuntu a na dalším kompu OpenSuse, ale asi to sjednotím ve prospěch Kubuntu.  :)
Já osobně bych spíše odpískal Kubuntu, ale každému, co jeho jest.  ;D

Jyrki

Re:Výběr distribuce pro začátečníka
« Odpověď #34 kdy: 19. 03. 2013, 22:56:39 »
Doporučuji Salix OS, je odvozen ze Slackware, s kterým je zpětně kompatibilní. Narozdíl od Slacku řeší závislosti balíčků, softu je dost. Má několik jednoduchých grafických klikátek navíc. Dokumentace ke Slacku je výborná. Arch už není co býval. Instalace je pro začátečníky poněkud hardcore a se systemd se ztratila lehkost a přehlednost toho distra.


Re:Výběr distribuce pro začátečníka
« Odpověď #35 kdy: 19. 03. 2013, 23:10:58 »
Salix resi zavislosti praveze jenom nekde, ve vetsine baliku praveze reseny nejsou

Re:Výběr distribuce pro začátečníka
« Odpověď #36 kdy: 20. 03. 2013, 08:30:24 »
Já osobně bych spíše odpískal Kubuntu, ale každému, co jeho jest.  ;D

Mno, bohužel OpenSuse evidentně není co bývalo. V poslední době s ním mám různé problémy, které právě u Kubuntu odpadly a navíc tam mám mnohem větší výběr softu.  ;)