Hacking v pořadu Rub a líc na ČT



Rax

Re:Hacking v pořadu Rub a líc na ČT
« Odpověď #1 kdy: 09. 03. 2013, 10:18:17 »
Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.

Re:Hacking v pořadu Rub a líc na ČT
« Odpověď #2 kdy: 09. 03. 2013, 10:43:46 »
Je tam málo informací, ale trochu z toho mám pocit, že si ČT našla na FB někoho s přezdívkou haxor :) Trochu mě překvapilo, že se vůbec s televizákama fyzicky setkal, že se nechal natočit s nezměněným hlasem, na krku sluchátka s nálepkou, kterou kdokoli může poznat (ledaže by to byla záměrná geniální zpravodajská hra :) a dost mě zarazila jeho definice slovníkového útoku ve stylu "to je, když se postupně zkouší písmena". Tak nějak nevím no..., čekal jsem spíš záběry ve stylu předchozího dílu seriálu (Tajné služby), nebo spíš ještě větší kamufláž typu rozhovor jenom po IRC a nějakou historku o tom, kolik vydělal na posledním pronájmu botnetu :)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Hacking v pořadu Rub a líc na ČT
« Odpověď #3 kdy: 09. 03. 2013, 11:35:46 »
Je tam málo informací, ale trochu z toho mám pocit, že si ČT našla na FB někoho s přezdívkou haxor :) Trochu mě překvapilo, že se vůbec s televizákama fyzicky setkal, že se nechal natočit s nezměněným hlasem, na krku sluchátka s nálepkou, kterou kdokoli může poznat (ledaže by to byla záměrná geniální zpravodajská hra :) a dost mě zarazila jeho definice slovníkového útoku ve stylu "to je, když se postupně zkouší písmena". Tak nějak nevím no..., čekal jsem spíš záběry ve stylu předchozího dílu seriálu (Tajné služby), nebo spíš ještě větší kamufláž typu rozhovor jenom po IRC a nějakou historku o tom, kolik vydělal na posledním pronájmu botnetu :)

Mirku a nechceš tak trochu moc? Mít pořád kvalitní pořad něco stojí a veřejnoprávní televize je prostě chudá, jejich poplatky jsou příliš nízké, vždyť ani vedení této maličké organizace si nemůže dovolit pravidelný plat a když už si něco přidělí, tak je to částka, která nestojí ani za řeč.  ;)

Re:Hacking v pořadu Rub a líc na ČT
« Odpověď #4 kdy: 09. 03. 2013, 11:55:13 »
Já bych to redaktorům ani nezazlíval, ono dost v těžko se v těhle věcech orientuje i člověk z branže, natož úplný laik. Spíš mi šlo o to, zeptat se, jestli z toho máte stejný dojem jako já.


realhaxxor

Re:Hacking v pořadu Rub a líc na ČT
« Odpověď #5 kdy: 09. 03. 2013, 13:30:39 »
Myslím, že chce jen získat pozornost tím, že zná trochu sociálního inženýrství. Nic víc. Chce jen nějakou publicitu, ale bez jakýchkoliv znalostí o vnitřním fungování.

A slova o Anonymous jsou jen dezinformace. Anonymous zde jsou především 14 leté děti. V jádru skupiny jsou také někteří starší lidé se základními dovednostmi SQLi, ale nesetkáte se s nimi na obecně známé IRC. Nicméně, tito lidé jsou také velmi náchylní k sociálnímu inženýrství a neznají fungování počítačových systémů. Každý může dostat jejich jméno, skutečné IP a město, kde žijí, nebo dokonce získat kontrolu nad jejich PC bez nutnosti oslovování jednotlivých lidí.

Re:Hacking v pořadu Rub a líc na ČT
« Odpověď #6 kdy: 09. 03. 2013, 14:33:00 »
Taky mi připadalo, že bych se dokázal sám vydávat za "hekra" přesvědčivěji, a to se nepohybuju v branži, jenom porůznu pochytávám informace :P

rozumbrada

Re:Hacking v pořadu Rub a líc na ČT
« Odpověď #7 kdy: 09. 03. 2013, 16:03:43 »
...
Anonymous jsou hlavně aktivistická skupina, není to hackerská skupina. Hackeři se snaží poznávat technologie, anonymous se snaží pomocí útoků na technologie upozorňovat na společenské problémy. Úroveň jejich znalostí není až tak podstatná, spíš je podstatné jak se jim (ne)daří měnit společnost nebo upozorňovat na problémy.

Bubák

Re:Hacking v pořadu Rub a líc na ČT
« Odpověď #8 kdy: 09. 03. 2013, 16:42:05 »
Jak může někdo někomu na základě IP adresy způsobit duševní újmu, či jak můžu na základě takové znalosti poslat někoho do diagnostického ústavu v Opavě? A změní se něco, pokud na tom stroji budu mít IPsec tunel jinam? A co když mu dám přístup ke svému počítači a on mi tam bude chtít nahrát svůj spyware, musím mu dodat toolchain, aby si své hekerské nástroje mohl zkompilovat?

K tomu týpkovi s maskou - přijde mi, že se snaží explicitně ukázat na to, že je zvířátko v kleci a pod výhrůžkami, že když mu někdo dá bitem či bajtem do nosu, mu na základě znalosti třeba IMSI, telefonního čísla nebo IP adresy, dokáže úplně zničit život (uff, ještě, že ten člověk není na IPv6). Je úplně lhostejné, jak se interpretuje, ale pokud se takhle profiluje, tak by měl jít do diagnostického ústavu sám. Kvůli takovým lidem by měl být Internet deanonymizován, tj. veškerý přístup na základě certifikátů na osobu, která by měla za svůj hardware na síti plnou odpovědnost.

Vám opravdu nepřipadá divné, když někdo řekne "Když jsem vyrůstal, rozhodl jsem se, že počítače budou mým životem, od rána do večera jsem seděl za počítačem a pokaždé, když jsem vyšel ven, tak to bylo jen kvůli osobním potřebám. A i když vím, že to, co dělám, je neetické, tak to prostě dělám, protože to neetické je."? Lidé s potřebou někomu ubližovat, s potřebou něco ničit, něco jiným odcizit či změnit, by měli být odděleni do separátního světa - tedy tam, odkud oni sami vyšli. Ušetřili bychom adresy z IPv4 poolu a nemuseli bychom nákladně přecházet na IPv6.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hacking v pořadu Rub a líc na ČT
« Odpověď #9 kdy: 09. 03. 2013, 18:46:43 »
Bubaku klid, to neni opravdovej hacker, je to jenom dramaticka inscenace pro pocitacove mudly a naivky. Nic ti neudela.

Re:Hacking v pořadu Rub a líc na ČT
« Odpověď #10 kdy: 10. 03. 2013, 10:34:40 »
Trápne dieťa, čo presedelo roky za PC a nešlo von s priateľmi. Nezavidím mu. Mal by sa dať liečiť ale už je asi neskoro.