Distribuce vhodná na vývojářský server

Re:Distribuce vhodná na vývojářský server
« Odpověď #15 kdy: 26. 02. 2013, 14:03:17 »
musim se priznat ze vubec nechapu kde je vlastne problem...

Vyvoj snad bezi u kazdeho jedince na jeho specializovanem prostredi, ide atd. Pak commitne do gitu. O distribuci na ruzna testovaci(virtualni) prostredi, otestovani a rozeslani vysledku testu se snad postara pan Jenkins ne.

IMHO je nesmysl na jeden OS cpat tri verze apache, pet verzi php atd.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Drasar

« Odpověď #16 kdy: 26. 02. 2013, 14:14:52 »
debian prave mam, a nevyhovuje mi - ale musim se priznat, ze mam Debian Squeeze, protoze brandingu "testing" se vyhybam jako cert krizi. Mozna by sel ale Debian roczhodit tak, jak bych si pral (?). Na CentOS se take podivam, diky.
Jestli se stitis Debianu testing (a verim, ze opravnene), pak doporucuju unstable. Treba zjistis, ze je to prave to, co potrebujes  ;)

wondr

« Odpověď #17 kdy: 26. 02. 2013, 17:00:06 »
Ja si prave myslim, ze prave to co hledas je debian testing. Stabilni je dostatecne, pritom ma aktualni software. Pokud te trapi ze je "testing" tak si stahni wheezyho a za par mesicu, az bude wheezy stable si prehod v repolistu wheezy na jessie a o nejakym testingu nebudes ani vedet. Anebo si muzes rikat  - nemam testing ale next stable  ;)

Za dobu co pouzivam debian testing se mi nestalo ze by neco rozhasili aktualizace. Pokud slo neco do kopru tak sem tomu vzdycky pomohl sam svym odbornym zasahem. Naopak u stable verze sem musel resit backporty o to byla zbytecna prace.
Doma to pouzivam v podstate na to samy co bys rad tzn. apache, tomcat, git, hudson atd ...

« Odpověď #18 kdy: 27. 02. 2013, 08:13:23 »
Gentoo. Jednoznacne.

« Odpověď #19 kdy: 27. 02. 2013, 16:01:02 »
Mozno by stal za pokus Sabayon. Je Gentoo-based, ma portage aj binarne balicky. Pouzivam ho na denne notase, za skoro 2 roky pouzivania sa mi iba raz rozhasil X-server ked som pri experimentoch s optimusom zmazal drivre :D

mamlasek

« Odpověď #20 kdy: 27. 02. 2013, 18:00:26 »
musim se priznat ze vubec nechapu kde je vlastne problem...

Problem je v tom, ze jako hlavni system pouzivam Windows (po letech jsem Linux jako uzivatelsky OS opustil - mladicke ideje mne opustily). Ale programujte na Windows, ze? Takze si tak programuju, kdyz v tom zjistim, ze potrebuju novejsi tu ci onu libku, protoze v te co mam je nejaka chyba... Zaroven ale nechci konfiguraci ztracet zbytecne cas, a hlavne nechci opakovat rozchazeni celeho systemu nekolikrat do roka. A prave proto by byla nejaka pozvolna aktualizace bez "zamykani" na konkretni verzi distribuce, s moznosti instalace ruznych verzi treba Pythonu (na kterem casto zavisi hodne dalsich veci), naprosto idealni.

Takze dekuji vsem diskutujicim za napady :) budu to postupne zpracovavat (tedy zkouset instalovat ruzna distra a zkoumat, zda-li mi sedi vic)

Rax

« Odpověď #21 kdy: 27. 02. 2013, 19:00:51 »

Žádný nesmysl, krutá realita po letech v ostrém provozu.
Třeba u PHP je nevyhnutelně potřeba provozovat dvě oddělené verze 4.x a 5.x, jednu pro nové projekty a druhou pro staré které se ještě nestačily předělat tak aby šlapaly v 5.x

« Odpověď #22 kdy: 27. 02. 2013, 21:33:23 »
no vidis, normalni clovek si na to rozjede dva ruzny virtualy...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Rax

« Odpověď #23 kdy: 27. 02. 2013, 22:55:15 »
no vidis, normalni clovek si na to rozjede dva ruzny virtualy...

To ale musí vědět předem a to se nevědělo.

mamlasek

« Odpověď #24 kdy: 16. 03. 2013, 22:05:04 »
 :o Gentoo ... musim se priznat, dost s tim bojuji... a kdyz zrovna nebojuji, cekam na dokonceni kompilace :-\

« Odpověď #25 kdy: 17. 03. 2013, 16:49:33 »
:o Gentoo ... musim se priznat, dost s tim bojuji... a kdyz zrovna nebojuji, cekam na dokonceni kompilace :-\

To je normální, alespoň ze začátku ;] Toho se nelekej :)