Win 7 nevidí NTFS oddíl vytvořený v Linuxu

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Win 7 nevidí NTFS oddíl vytvořený v Linuxu
« Odpověď #30 kdy: 18. 02. 2013, 09:30:55 »
Widle 8 maji cron? Wow! Co se stalo s uzasnou utilitou at, s vynikajicim GUI, ktera obcas ani neztratila zaznamy v registry a pozadovane ulohy i spustila?


A. S. Pergill

Re:Win 7 nevidí NTFS oddíl vytvořený v Linuxu
« Odpověď #31 kdy: 18. 02. 2013, 09:33:33 »
Já osobně tento problém řešil FAT. Rozhodně bych nedával do Windows žádné ovladače, umožňující zásahy do linuxových oddílů, mj. vzhledem k děravosti tohoto systému.

Avanti

Re:Win 7 nevidí NTFS oddíl vytvořený v Linuxu
« Odpověď #32 kdy: 18. 02. 2013, 13:38:12 »
jak je na tom vůbec ovladač ntfs-3G? Já ho nepoužívám, protože před x lety zapisoval hodně "chyb" - jen takových, že si windows nuceně po startu spouštěl chkdsk a neustále na něm opravoval chyby. Je mi jasný, že ntfs není otevřenej fs, ale asi bych ntfs-3g stále nepoužíval na (zápis) nějaký důležitější data....

Jak píši výše, využívám ntfs-3g jako filesystém v truecrypt oddílu, který je nad bios raid. Zatím jsem nezaznamenal (asi tak rok a půl) žádný pokus opravu filesystému. Teď již byla do ntfs-3g zařazena i podpora práv (nezkoušel jsem, nemám potřebu).

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Win 7 nevidí NTFS oddíl vytvořený v Linuxu
« Odpověď #33 kdy: 18. 02. 2013, 13:49:46 »
Jak píši výše, využívám ntfs-3g jako filesystém v truecrypt oddílu, který je nad bios raid. Zatím jsem nezaznamenal (asi tak rok a půl) žádný pokus opravu filesystému. Teď již byla do ntfs-3g zařazena i podpora práv (nezkoušel jsem, nemám potřebu).

tak to se to asi pohlo...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Win 7 nevidí NTFS oddíl vytvořený v Linuxu
« Odpověď #34 kdy: 18. 02. 2013, 13:54:45 »
No, Windows 8 mají, pokud vím, defaultně zapnutou defragmentaci v cronu jednou týdně.

To je pro tázajícího velmi důležitá informace, když má windows 7. No a co se týká té automatické defragmentace, tak pokud je fakt po čisté instalaci nastavena na 1x týdně, tak to bude skvělá záležitost pro SSD disky. Pochybuji, že MS by si dal tu práci s nějakým konfigurákem, který při instalaci detekuje disk a podle toho tu utilitu zapne, nebo ne. Nehledě na to, že MS defragmentace nemá takové výsledky, jako jiné nástroje. Od dob, kdy jejich slavná defragmentace obsahovala chybu, která mohla ublížit datům se jí raději vyhýbám. Ale třeba ve Win8 už je všechno skvělé.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Win 7 nevidí NTFS oddíl vytvořený v Linuxu
« Odpověď #35 kdy: 18. 02. 2013, 13:56:56 »
jak je na tom vůbec ovladač ntfs-3G? Já ho nepoužívám, protože před x lety zapisoval hodně "chyb" - jen takových, že si windows nuceně po startu spouštěl chkdsk a neustále na něm opravoval chyby. Je mi jasný, že ntfs není otevřenej fs, ale asi bych ntfs-3g stále nepoužíval na (zápis) nějaký důležitější data....

Jak píši výše, využívám ntfs-3g jako filesystém v truecrypt oddílu, který je nad bios raid. Zatím jsem nezaznamenal (asi tak rok a půl) žádný pokus opravu filesystému. Teď již byla do ntfs-3g zařazena i podpora práv (nezkoušel jsem, nemám potřebu).

Potvrzuji, ntfs-3g už nějaký čas pracuje bez problému.

BobTheBuilder

Re:Win 7 nevidí NTFS oddíl vytvořený v Linuxu
« Odpověď #36 kdy: 18. 02. 2013, 14:17:23 »
No, Windows 8 mají, pokud vím, defaultně zapnutou defragmentaci v cronu jednou týdně.

To je pro tázajícího velmi důležitá informace, když má windows 7. No a co se týká té automatické defragmentace, tak pokud je fakt po čisté instalaci nastavena na 1x týdně, tak to bude skvělá záležitost pro SSD disky. Pochybuji, že MS by si dal tu práci s nějakým konfigurákem, který při instalaci detekuje disk a podle toho tu utilitu zapne, nebo ne. Nehledě na to, že MS defragmentace nemá takové výsledky, jako jiné nástroje. Od dob, kdy jejich slavná defragmentace obsahovala chybu, která mohla ublížit datům se jí raději vyhýbám. Ale třeba ve Win8 už je všechno skvělé.

No, defragmentace 1x týdně je i ve Win7 a SSD disky jsou z tohoto plánu vyloučeny - ale dají se defragmentovat ručně.

tadeas

Re:Win 7 nevidí NTFS oddíl vytvořený v Linuxu
« Odpověď #37 kdy: 18. 02. 2013, 14:32:03 »
Já osobně tento problém řešil FAT. Rozhodně bych nedával do Windows žádné ovladače, umožňující zásahy do linuxových oddílů, mj. vzhledem k děravosti tohoto systému.
K tomu můžu ještě dodat, že ext* driver pro Windows ani moc nefunguje. Hudba pouštěná z externího USB disku (ext4) právě přes ext2fs nebo jak se ten driver jmenuje se pravidelně i na několik minut sekala, přehrávač mrznul a podobně.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Win 7 nevidí NTFS oddíl vytvořený v Linuxu
« Odpověď #38 kdy: 18. 02. 2013, 14:46:47 »
No, Windows 8 mají, pokud vím, defaultně zapnutou defragmentaci v cronu jednou týdně.

To je pro tázajícího velmi důležitá informace, když má windows 7. No a co se týká té automatické defragmentace, tak pokud je fakt po čisté instalaci nastavena na 1x týdně, tak to bude skvělá záležitost pro SSD disky. Pochybuji, že MS by si dal tu práci s nějakým konfigurákem, který při instalaci detekuje disk a podle toho tu utilitu zapne, nebo ne. Nehledě na to, že MS defragmentace nemá takové výsledky, jako jiné nástroje. Od dob, kdy jejich slavná defragmentace obsahovala chybu, která mohla ublížit datům se jí raději vyhýbám. Ale třeba ve Win8 už je všechno skvělé.

No, defragmentace 1x týdně je i ve Win7 a SSD disky jsou z tohoto plánu vyloučeny - ale dají se defragmentovat ručně.

Po čisté instalaci Win7 Home Premium a Professional jsem nikdy nic takového v plánu neviděl. A vždycky, když se mi dostanou od někoho do ruky, tak jsou zfragmentované jako prase, takže o tom dost pochybuji.