Artefakty viditelné na LCD (TIP)

PanKapitanRUM

Artefakty viditelné na LCD (TIP)
« kdy: 17. 02. 2013, 00:41:41 »
Ahoj,

Pokud na display svého zařízení vidíte artefakty, může být někdy oříšek zjistit, jestli je to problém grafické karty nebo samotného displaye.
Černá vyteklá skvrna je myslím dost jasná, to je LCD.
Pokud se jedná o přeskakující body, je to zase obvykle grafická karta.
Ale někdy, jako třeba teď já, se setkáte s tím, že to jsou body, které jsou na úplně stejném místě.
Tyto body se nestěhují, ale mají podivné tvary, například písmenka jsou podivně přeškrtnutá.
Obecně se dá říct, že pokud se při přehrávání HD videa toto rozsype (pokud je povolené urychlování HD videa přes GPU), pak to je obvykle paměť grafické karty.

V mém případě se body nikam nestěhovaly.
Zůstaly na jednom a tom stejném místě, ale zařízení je komplet integrováno a dá se objednat buď náhradní display za 2000 nebo celá deska za 5000 Kč, docela podstatný rozdíl, majitel do za 5000 opravovat nechtěl, už vůbec ne za 7000 tisíc, ale ty 2000 do toho byl ochotný dát.
Dlouho jsem bádal, až jsem dostal radu nad zlato, kterou si musím zapsat do svého deníčku.
I když se to nedělá, resp. dělají to jen ignoranti, zkuste na display zatlačit, až se začnou pixely barvit a párkrát přes poškozené místo přejeďte. Pokud na poškozená místa nemá probarvování vliv a na okrajích poškozených míst se vytváří podivné obrazce, je to problém v LCD.
 ::)

Zajímavé, funguje to  ::)
Přejížděl jsem přes poškozené místo a skutečně na okrajích poškozených míst se vytvářela bílá stopa :P


PanKapitanRUM

Re:Artefakty viditelné na LCD (TIP)
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2013, 00:44:17 »
To je samozřejmě rada pro nešťastné tabletáře a notebookáře ;)
U PC přehodíte LCD a je to, ale to všem (snad) docvakne.

ja zde nejlip radim vsem

Re:Artefakty viditelné na LCD (TIP)
« Odpověď #2 kdy: 17. 02. 2013, 01:42:19 »
go blog, you are drunk!

PanKapitanRUM

Re:Artefakty viditelné na LCD (TIP)
« Odpověď #3 kdy: 17. 02. 2013, 02:39:23 »
Až někdo bude hledat pojem Artefakty a LCD, přečte si tohle téma a třeba se mu to bude hodit.

No a já mám na rozdíl od anonymů pořád stejnou přezdívku.
Pokud se za to co píšeš stydíš už předem, měl bys zkoušet STFU.
Ale ty asi budeš pořádný křivák, pokud se schválně nepodepíšeš.
Já mám určitě hodně chyb, chlastám, kolikrát jsem napruzený a jsem alergický na hlupáky, ale když bůh dá, nikdy se ze mě nestane křivák.


TV

Re:Artefakty viditelné na LCD (TIP)
« Odpověď #4 kdy: 17. 02. 2013, 10:24:05 »
Stuck pixels, unlike dead pixels, have been reported by LCD screen owners to disappear, and there are several popular methods purported to fix them,[4] such as gently rubbing the screen (in an attempt to reset the pixel), cycling the color value of the stuck pixel rapidly (in other words, flashing bright colors on the screen), or simply tolerating the stuck pixel until it disappears (which can take anywhere from a day to years). While these methods can work on some stuck pixels others cannot be fixed by the above methods. Also, some stuck pixels will reappear after being fixed if the screen is left off for several hours.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Defective_pixel#Stuck_versus_dead_pixels