Účet s omezeným přístupem v XP

jirka

Účet s omezeným přístupem v XP
« kdy: 23. 01. 2013, 13:31:04 »
Prosím o radu a předem se omlouvám pokud se otázka někomu bude zdát hloupá, nejsem IT odborník. Chtěl jsem kvůli dětem zřídit v XP účet s omezeným přístupem, aby se mi nepřihlašovaly přes účet správce, nelezly do systému a neinstalovaly z netu vše co tam najdou. Po zřízení tohoto účtu s omezeným přístupem a po jeho spuštění mi to píše chybovou hlášku že v aplikaci hdeck via došlo k chybě a proto je nutné ji zavřít. Zjistil jsem, že to souvisí se souborem hdeck.exe a je to něco k ovladači snad zvuku. Když tu hlášku odkliknu, tak počítač normálně běží, ale otravuje to pokaždé při spuštění odklikávat tu hlášku. Nevíte jak to odstranit ? Kolega mi poradil, že zřejmě při spuštění je nějak automaticky spouštěn ten soubor hdeck.exe a ten účet s omezeným přístupem mu neumožní, aby se spustil, ale víc nevím. Díky za případnou radu jak na to.


Avanti

Re:Účet s omezeným přístupem v XP
« Odpověď #1 kdy: 23. 01. 2013, 14:00:25 »
Buď editací registru přes regedit  :) , či raději přes nějaký program (viz níže) zastavit spouštění tohoto programu uživatelem, popřípadě změnit na spouštění systémem, pokud to budě něco, o co stojíte.

http://www.slunecnice.cz/sw/autostart-and-process-viewer/

j

Re:Účet s omezeným přístupem v XP
« Odpověď #2 kdy: 23. 01. 2013, 16:26:27 »
Pokud uvazuju spravne, je to nejaka nesmyslna aplikace od zvukovky => pod adminem pustit msconfig (musi to ovsem byt Procka, v Home to neni ...) a vyhodit z nej automaticky spousteni (a pripadne i dalsich kravincu) - staci zrusit zaskrtitko, lze to kdykoli vratit zpet.

jirka

Re:Účet s omezeným přístupem v XP
« Odpověď #3 kdy: 23. 01. 2013, 17:02:23 »
Pod msconfig jsem v záložce Po spuštění odtrhl políčko u HDeck, restartoval, vyzkoušel účty a vypadá že vše funguje. Díky moc. Nevíte ještě k čemu ta aplikace HDeck vůbec byla ? Zvuk jsem teď zkoušel a funguje.

j

Re:Účet s omezeným přístupem v XP
« Odpověď #4 kdy: 23. 01. 2013, 18:24:41 »
Tusim je to nejakej "uber smesovac" ... => nic co by nekdo pouzival (proste to umoznuje vic nastavovani nez ten widlowsi, ale vzivote sem nevidel nikoho, kdo by to pouzil). Muzu se samo mylit, ale matne mi to presne tohle pripomina.