Direktiva EU a cookies

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #30 kdy: 16. 11. 2015, 13:23:42 »
Pro FF existuje add-ons. Jinak pokud na mě něco kukne,přidám si to do Adblocku.
Nejsem si jist, ale to s tím nemá nic společného - zablokuju reklamu, ale dotaz hlavní stránky na cookie zůstane.


podlesh

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #31 kdy: 16. 11. 2015, 13:41:24 »
Jestli si dobře vzpomínám, tak před pár lety byla snaha, aby všichni poskytovatelé připojení a majitelé stránek všechno logovali a na požádání úřadů by měli všechno předložit. Teď je trend opačný? Za chvilku si člověk nebude moct založit ani email, protože se nebudou moct uchovávat hesla, loginy, ani hashe, protože jsou to osobní údaje a dá se z nich identifikovat uživatel.
Trendy jsou samozřejmě oba a přetlačují se. A protože to ve spoustě států vede šmírovací lobby, tak se protišmírovací lobby zaměřuje na úroveň EU.

Kolemjdoucí

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #32 kdy: 16. 11. 2015, 13:47:59 »
Pro FF existuje add-ons. Jinak pokud na mě něco kukne,přidám si to do Adblocku.
Nejsem si jist, ale to s tím nemá nic společného - zablokuju reklamu, ale dotaz hlavní stránky na cookie zůstane.
Ne v Adblocku jde zablokovat jen cookies lišta, vím co píšu ...

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #33 kdy: 16. 11. 2015, 14:04:01 »
Můžete mi prosím blíže přiblížit jak ?

Třeba pro http://www.mojeip.cz/

Díky.

Kolemjdoucí

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #34 kdy: 16. 11. 2015, 14:07:24 »
Můžete mi prosím blíže přiblížit jak ?

Třeba pro http://www.mojeip.cz/

Díky.

##div#cookie-bar


Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #35 kdy: 16. 11. 2015, 14:19:11 »
Díky - to by ale znamenalo zadávat ručně pravidla pro každou stránku samostatně.
Třeba czc.cz se to totiž jmenuje pro změnu "id="notification-wrapper".

Takto by to mělo asi smysl jen pro často navštěvované stránky, ale mně šlo něco univerzálnějšího - aby mě podobné lišty neotravovaly u každé druhé stránky.

Kolemjdoucí

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #36 kdy: 16. 11. 2015, 14:24:40 »
Jo, psal jsem, že existuje i nějaký addons pro FF na EU-Google cookies - hledej, ne na cookies obecně. Ale nazev nevím - pohledej. Navíc sposta webů má nazvy těch div a class stejné, takže dáš jeden a blokne to na více webech. Jak to pořešíš je na tobě.

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #37 kdy: 16. 11. 2015, 14:27:08 »
Aha - díky moc. I to ruční stojí za to :-) a po add-on zapátrám. Zdravím.

jarda nerezervovaný

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #38 kdy: 16. 11. 2015, 18:05:29 »
pro uBlock Origin se mezi filtry třetích stran nechá zapnout " EU: Prebake - Filter Obtrusive Cookie Notices" .
Ale nemám vyzkoušené, doposud jsem lišty blokoval ručně.

Mr. korCZis

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #39 kdy: 01. 12. 2015, 06:29:22 »
https://chrome.google.com/webstore/detail/cookiesok/afmkbjoakcacgljcdccofbffloabfbni?hl=en

CookiesOK aims to automatically accept cookies on websites that are affected by the recent (26-02-2011) EU cookie laws.

MK

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #40 kdy: 01. 12. 2015, 09:20:54 »
off topic: Jak mam proboha vedet co nosi bernardyn v sudu na krku ? ? ? ? ? ? ? ? ? Stupidnejsi otazka uz nikoho nenapadla?

Pred vstupem do EU rum, po vstupu uz bernardyn fasuje jenom tuzemak.

.

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #41 kdy: 01. 12. 2015, 17:59:44 »
off topic: Jak mam proboha vedet co nosi bernardyn v sudu na krku ? ? ? ? ? ? ? ? ? Stupidnejsi otazka uz nikoho nenapadla?

Pred vstupem do EU rum, po vstupu uz bernardyn fasuje jenom tuzemak.
V Česku možná, ve Švýcarsku má rum i teď. Je komické kolik lidí žere tu českou vyčuranost něco ošidit (česká verze rumu, pomazánkové máslo), udělat si z toho značku a ještě se rozčilovat a bojovat za zachování těch šmejdů. Už se těším až někdo vyrukuje s tím, že si nenecháme vzít kočičí zlato, však se taky leskne. :D

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #42 kdy: 01. 12. 2015, 18:32:44 »
ááááááá ... zas jeden rektální turista, který si myslí, že všechno české je špatné a všechno ze západu dobré!

Myslel jsem, že už od revoluce všichni pochopili, že není všechno zlato, co se třpytí. Ale ne. Tak se kamaráde seber a táhni si za tím západním pozlátkovým eldorádem. Já klidně a rád budu svobodně kupovat pomazánkové máslo, která existovalo o x let dřív, než zas.... EU, která nám ho zakazuje! 

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #43 kdy: 01. 12. 2015, 18:50:31 »
Bohuzel se neda ani rici, ze co je ceske, to je dobre. Treba ten rum s rumem nema spolecneho nic.

"Rum is a distilled alcoholic beverage made from sugarcane byproducts, such as molasses, or directly from sugarcane juice, by a process of fermentation and distillation. The distillate, a clear liquid, is then usually aged in oak barrels."

Cesky "rum" je alkohol z brambor s primesi rumove tresti a pochubuji, ze zraje jinde, nez ve flaskach, do kterych ho rovnou natoci. Tak to totiz je s vetsinou ceskych chlastu. Bramborovy alkohol a jakousi prichuti. V podstate ochuceny poitin, akorat ze ilegalni vyrobci poitinu si na nic nehraji a prodavaji to jako poitin, ne jako rum. Opravdu se nedivim, ze vyrobcum, kteri vyrabeji rum poctive, muze byt cesky odpadni "rum" trnem v oku.

A to pomazankove maslo nema s maslem moc spolecneho. Jedinym duvodem k trvani na nazvu je snad leda tradice, ktera bohuzel vznikla, kdyz asi nekdo kdysi nemel inspiraci, jak to pojmenovat. Vazne nevim, co je tak spatneho na tom, kdyz nekdo trva na tom, ze veci jsou nazyvane pravymi jmeny. Jejich kvalita se tim nijak nezmeni. Ten "rum" bude porad sracka a pomazankove maslo tou samou smeskou, ktera cloveku muze nebo nemusi chutnat.

Angelo Merkel

Re:Direktiva EU a cookies
« Odpověď #44 kdy: 01. 12. 2015, 19:53:37 »
Hlavní problém bude v tom, že lidi nemají rádi, když jim chtějí životy řídit byrokrati z tramtárie, kteří by Česko nejspíš ani nenašli na mapě. Do EU jsme vlezli jenom díky masivní vymývací kampani v médiích, které mentálně slabší část obyvatelstva podlehla, takže to nakonec "vyšlo"(jinak by následovala další vymývací kampaň a tak pořád dokola, jak je to ostatně v EU zvykem). Rum nebo "máslo", to jsou jenom takové zástupné problémy, na kterých si lidi vylívají zlost.