Přidání podpory pro bluetooth do Androidu

Přidání podpory pro bluetooth do Androidu
« kdy: 23. 01. 2013, 14:04:57 »
Dobrý den!

Koupil jsem počítač s ARM architekturou Mele a2000. Moje idea byla připojit ho ke svému staršímu monitoru s VGA konentorem a dívat se na streemovanou televizi nebo filmy.

Mele a2000 má výstupy VGA, A/V a HDMI a 3x USB host, čeho jsem si před koupí nevšiml je, že nemá výstup na sluchátka.

Takže jsem získal televizi bez zvuku.

Byl bych nejradši kdyby se mi podařilo přidat podporu pro bluetooth a přes ně připojit sluchátka (popř. také klávesnici)

Vím, že bych musel kompilovat modul pro USB bluetooth adapter do kernelu Androidu (a2000 má Android 4.04, to by se snad dalo vyřešit).

Moje otázka je, je možné přidat podporu pro bluteooth také do menu Androidu? (Zatím není možnost pro zapnutí a vypnutí bluetooh v menu nastavení)

Děkuji za případné rady!
« Poslední změna: 23. 01. 2013, 14:23:58 od Petr Krčmář »


Re:Přidání podpory pro bluetooth do Androidu
« Odpověď #1 kdy: 23. 01. 2013, 15:05:04 »
Vyzkoušel jsem zkombinovat VGA výstup pro monitor a AV OUT zvukový výstup a je to použitelné.

Nicméně, jetli někdo tuší víc o přidání podpory bluetooth do Androidu, tak nějaké nasměrování uvítám!

S díky

Peter

Re:Přidání podpory pro bluetooth do Androidu
« Odpověď #2 kdy: 23. 01. 2013, 19:58:42 »
Chcel by som sa opýtať na použité káble. Keď som to zapájal, tak sa mi nezmestil BNC pod VGA.

Inak, stálo by za zváženie vyskúšať či sa tam chytí nejaký BT modul s podporou audio. Ale ja žial nemám také slúchadlá.

Re:Přidání podpory pro bluetooth do Androidu
« Odpověď #3 kdy: 25. 01. 2013, 02:42:49 »
Chcel by som sa opýtať na použité káble. Keď som to zapájal, tak sa mi nezmestil BNC pod VGA.

Inak, stálo by za zváženie vyskúšať či sa tam chytí nejaký BT modul s podporou audio. Ale ja žial nemám také slúchadlá.

No, abych řekl pravdu ,tak jsem ten svůj VGA výstup oříznul co se dalo (gumu samozřejmě) a teˇd už se mi tam vejdou různé kabely.

To jsem právě chtě, zkompilovat moduly pro svůj USB Bluetooth Dongle (našel jsem návod na internetu). Díval jsem se na soubory, které tam jsou a asi to nebude jen tak jednoduché. Existuje sice /etc/bluetooth a /system/app/Bluetooth.apk také, ale třeba /system/bin/bluetoothd tam není.

Abych řekl pravdu, tak se v Androidu nevyznám natolik, abych věděl, jestli se ten bluetoothd dá zkopírovat odjinud a kolik tam toho ještě chybí.


Máte s tím víc zkušeností?


Jinak můj vzdálený cíl je zkompilovat moduly pro mou DVB-T USB kartu (to by mělo jít) a překompilovat tvheadend pro andoroid (to už si tak jistý nejsem). Takhle by se dala Mele A2000 použít jako televize. Líbí se mi Androidí frontend pro tvheadend, ale štve mě, že musím mít zapnutý notebook aby mi mohl běžet server.

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přidání podpory pro bluetooth do Androidu
« Odpověď #4 kdy: 25. 01. 2013, 09:23:39 »
každý mobil s androidem má podporu pro bluetooth vč. audia, tedy by to nemusel být až takový problém. co takhle najít mobil se stejným kernelem a hotové binárky vykopírovat z něj? :-)
pak záleží, jak moc výrobce původní podporu z image vyhodil - třeba je jen schovaná a po doplnění modulů/service se v menu znovu objeví?


Peter

Re:Přidání podpory pro bluetooth do Androidu
« Odpověď #5 kdy: 25. 01. 2013, 13:55:16 »
Podpora bluetoothd a ostatných častí BT je naozaj priamo v Androide. Čo tam už nemusí byť, je ovládač pre daný BT adaptér. Takže, by som odporučil nainštalovať si nejaký terminál do toho MELE a po pripojení BT adaptéra si dať výpis dmesg. Ak sa tam objavia riadky s aktivovaním BT stacku, tak by malo byť hotovo. Samotné párovanie s BT slúchadlami (alebo iným audio prímačom) by malo byť identické ako na mobile ku ktorému sa pripája BT handsfree. Možno by stálo za hriech ešte skontrolovať nastavenie audio výstupu. Ten stroj vie prirodzene púšťať zvuk na optiku, HDMI alebo aj na analóg cez CYNCH. Audio cez BT by tam malo byť tiež. Ale, teraz to nemôžem skontrolovať keďže nemám ani monitor.

PS: Vďaka za info o tom VGA konektore. To si asi prišróbujem namiesto L+R CYNCH radšej 3.5 stereo jack. Ajtak je to audio vnútri netienené a káble stoja za pilú miču...

Re:Přidání podpory pro bluetooth do Androidu
« Odpověď #6 kdy: 25. 01. 2013, 21:55:39 »
Ano, sice by měl být součástí, ale v Mele očividně něco chybí. Bohužel nevím přesně, které části chybí. Rozhodně začnu od kompilace modulů.

Dám vědět, jak jsem dopadl.

Kdybyste zjistil, které části jsou v Androidu potřeba k fungujícímu Bluetooth, podělte se prosím o odkaz. Vím, že chybí bluetoothd, ale nevím, jestli taky něco víc.