reklama

Distribuce pro prezentaci na prodejně

Lukáš

Distribuce pro prezentaci na prodejně
« kdy: 12. 12. 2012, 10:26:44 »
Zdravím Vás!

Mám postarší notebook (COMPAQ armada 110S) a plánuju jeho využití na prezentaci na prodejně. Ideální stav by byl, že by se ráno notebook pustil a na něm se automaticky maximalizovaně spustilo několik videí které by jely pořád dokola... Samozřejmě úplně nejlepší by bylo, kdyby mohly být v té jedné sekvenci vidéí i nějaké obrázky ale to není podmínka.

Můžete mi poradit nějakou rychlou linuxovou distribuci co by tento požadavek zvládala. Je mi jasné, že to zvládne každá, ale třeba mi poradíte nějakou co by pro tento účel byla nejvhodnější co se jednoduchosti prvotního nastavení tak i následné obsluhy týče.

Předem moc děkuji za Vaše návhrhy!
L.
« Poslední změna: 12. 12. 2012, 10:35:24 od Petr Krčmář »

reklama

Re:Distribuce pro prezentaci na prodejně
« Odpověď #1 kdy: 12. 12. 2012, 10:36:34 »
Já bych asi volil Slax. Umí to nabootovat z flash disku, je to totálně blbuvzdorné a přehrávač videa (MPlayer) tam je. Je možné si ho jednoduše modifikovat tak, že se po startu samo pustí to přehrávání videa.

Lukáš

« Odpověď #2 kdy: 12. 12. 2012, 11:34:17 »
Díky za tip! Slax mě napadnul ale nevím, jak bych jej nacpal na disk aby se spouštěl z pevného disku a ne z flashky.

« Odpověď #3 kdy: 12. 12. 2012, 11:44:45 »
Na podobnu prezentaciu som raz pouzil debian stable (instalacia z 1. cd + vlc). Na toto pouzitie je to sice moloch, ale instaloval som tam viac strojov tak nech ich maju rovnake ;)

po instalacii stacilo dat do autostartu nieco ako 'vlc prezentacia.avi --fullscreen --repeat' (presne si to uz nepamatam), ked si pozries manualovu stranku, urcite najdes ako to je a dat toho do playlistu viac

vsdfvdfvsd

« Odpověď #4 kdy: 12. 12. 2012, 11:53:00 »
říká se tomu powerpoint, nebo tak nějak... ;)

reklama

Lukáš

« Odpověď #5 kdy: 22. 01. 2013, 11:18:17 »
Jen pro doplnění tématu, nakonec jsme naši potřebu vyřešili zakoupením televize jež je schopna načítat videa přímo z USB disku.

reklama