Snaha o nahrání programu do ATmegy

and

Re:Snaha o nahrání programu do ATmegy
« Odpověď #30 kdy: 18. 01. 2013, 16:42:26 »
nepiste proboha "POTENCIONALNE" nebo mi z toho mrdne...
az budes tak starej jako ja, taky ti budou takovyhle veci fuk... teda jestli ti do ty doby z celyho desne neusporadanyho sveta nemr.ne. proboha


Martin Prokopič

Re:Snaha o nahrání programu do ATmegy
« Odpověď #31 kdy: 18. 01. 2013, 16:59:32 »
Spíš bych si koupil nějaký hotový programátor, kdyby mě to nějak zaujalo, tak bych si mohl zkusit udělat i ten, co jsi mi posílal. Pošleš mi teda nějaký odkaz na nějaký osvědčený e-shop?

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Snaha o nahrání programu do ATmegy
« Odpověď #32 kdy: 18. 01. 2013, 17:07:43 »
jen tak nahodou: nemas ucet na eBay, co?   tam jsem kupoval USBasp za 100,- i s postovnym a pouzivam ho porad.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Snaha o nahrání programu do ATmegy
« Odpověď #33 kdy: 18. 01. 2013, 17:08:11 »
Pošleš mi teda nějaký odkaz na nějaký osvědčený e-shop?
Z e-shopu bych nekupoval, zvlast ne z ceskyho, to bude zbytecne predrazeny.

Spis bych sel treba do tohodle: http://aukro.cz/avr-programator-usb-usbasp-usbisp-3-3v-5v-atmega8-i2939585052.html
(pokud by se ti tenhle nezdal, staci do vyhledavani na Aukru zadat "programator" a najde ti to jiny)

Pokud se ti nechce bastlit vubec, podivej se dobre i na to, kolik tam mas pinu.

Ale jeste si nerekl to nejpodstatnejsi - tu Atmegu mas v patici, nebo napevno zaletovanou do desky? Pokud v patici, tak si stoprocentne kup jinej chip a zkousej to na nem.

Martin Prokopič

Re:Snaha o nahrání programu do ATmegy
« Odpověď #34 kdy: 18. 01. 2013, 17:10:26 »
Je to cmos (plocha nizka placka) zaletovana do desky, a mam tam 6 pinu. Ale furt mi vrtá hlavou, jestli by se nedalo nějakym způsobem (softwarovym) zjistit jak ten Rogic funguje. Třeba ho dekompilovat nebo já nevim co...


Martin Prokopič

Re:Snaha o nahrání programu do ATmegy
« Odpověď #35 kdy: 18. 01. 2013, 17:12:00 »
A ještě bych se chtěl zeptat, jaký je rozdíl mezi ATmegou8 a ATmegou8A

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Snaha o nahrání programu do ATmegy
« Odpověď #36 kdy: 18. 01. 2013, 17:23:44 »
pokud vim, tak "acka" jsou jen novejsi revize



a jak rikam: na stopro to je tak, ze tam ten ovladaci program na pc posila seriove data, ktery si bootloader v ty atMEGA ulozi do flashe...  Jsem si tim na 99 procent jistej.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Snaha o nahrání programu do ATmegy
« Odpověď #37 kdy: 18. 01. 2013, 17:26:06 »
Je to cmos (plocha nizka placka) zaletovana do desky, a mam tam 6 pinu.
Hm, to se dalo cekat. To je blby.

Ale furt mi vrtá hlavou, jestli by se nedalo nějakym způsobem (softwarovym) zjistit jak ten Rogic funguje. Třeba ho dekompilovat nebo já nevim co...
Da se vsechno, akorat nektery cesty jsou asi tak milionkrat snazsi :)

Pokud tam nemas flash zamcenou proti cteni, tak pomoci toho programatoru si to v pohode vyctes a pak si tam nahrajes co budes chtit. Pokud zamcenej bude, tak mas na vyber - bud se da napsat vyrobci a ten sdeli presnejsi info, nebo nesdeli a pak mas na vyber se bud s tim Rogicem rozloucit a naveky uz nahravat program jinym zpusobem, nebo se rozhodnes do toho uz nestourat a smirit se s Rogicem :)

A ještě bych se chtěl zeptat, jaký je rozdíl mezi ATmegou8 a ATmegou8A
Takovy veci se resi googlem. Nasel bys tohle: http://www.atmel.com/Images/AVR523.pdf
Cili: z tvyho pohledu tam rozdil neni zadnej.