Část obrázků na FB se nezobrauje

Eskymák

Část obrázků na FB se nezobrauje
« kdy: 31. 07. 2013, 19:43:53 »
Nainstaloval jsem nejnovější debian na Acer Aspire One a v prohlížeči se mi nezobrazují například profilové fotky uživatelů na FB, zkoušel jsem předinstalovaný Ice Weasel i Chromium a všude stejný. Snad byl i nějaký problém s odesláním komentářů. Další weby nevím, není to můj stroj, ale tam je snad vše OK.

Čím to může být? Dík


Lol Phirae

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #1 kdy: 31. 07. 2013, 19:59:25 »
Ježíšmarjáááá, to je skoro na sebevraždu! Okamžitě to reklamuj!!!  ;D ;D ;D

Eskymák

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #2 kdy: 31. 07. 2013, 21:07:27 »
Můj počítač to není, jen jsem uživatelce nahradil předisntalovaný a letitý Windowsy XP Debianem. A takováhle pí**vina mě nedělá zrovna vizitku, když se netbook používá hlavně na internet.

Na XP a letitejch to fungovalo na Debianu ne, takže pak to vypadá, že za tím vším je ten linux a je jasný proč ho nikdo nepoužívá.

Ale jinak musím Debian pochválit, instalace proběhla naprosto bez problému a vše funguje hned, drátová i bezdrátová síťovka, ukazetel baterky, grafika, touchpad a vše jak má. Čekal jsem že tam budou nějaký problémy jak to u NTB bývá ale vše naprosto bezvadně funguje.

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #3 kdy: 31. 07. 2013, 21:30:59 »
Todle vypada spis na problem FB nebo nakeho prvku FB vs Prohlizec ja mam Win7 HP a presne to co popisujes mi to obcas taky dela testovano v IE10/FF/Opera/FF/Chrome v kazdem prohlizeci to dela neco jineho nekdy to nacte nekdy nenacte obcas se nenacte celej FB atp :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

DJ

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #4 kdy: 31. 07. 2013, 21:38:03 »
Zkuste zapřemýšlet jinak ...

To co tady popisuješ mi dělali počítače v domácí síti... Bylo to způsobený blboucím DNS serverem poskytovatele... Po tom, co jsem změnil DNS server přestalo všechno blbnout a net šlape jako hodinky...

Zkus změnit DNS server... ono totiž spousta "velkých" stránek přešla na multiserverovou architekturu. Zjednodušeně: Jeden server se stará o zpracování stránek a druhý podává statický soubory jako např. obrázky, css ...


Lol Phirae

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #5 kdy: 31. 07. 2013, 21:43:49 »
Zkuste zapřemýšlet jinak ...

Napr.:

Kód: [Vybrat]
127.0.0.1 www.facebook.com
127.0.0.1 facebook.com
127.0.0.1 static.ak.fbcdn.net
127.0.0.1 www.static.ak.fbcdn.net
127.0.0.1 login.facebook.com
127.0.0.1 apps.facebook.com
127.0.0.1 www.login.facebook.com
127.0.0.1 fbcdn.net
127.0.0.1 www.fbcdn.net
127.0.0.1 fbcdn.com
127.0.0.1 www.fbcdn.com
127.0.0.1 static.ak.connect.facebook.com
127.0.0.1 www.static.ak.connect.facebook.com

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #6 kdy: 31. 07. 2013, 22:12:38 »
Zkuste zapřemýšlet jinak ...

To co tady popisuješ mi dělali počítače v domácí síti... Bylo to způsobený blboucím DNS serverem poskytovatele... Po tom, co jsem změnil DNS server přestalo všechno blbnout a net šlape jako hodinky...

Zkus změnit DNS server... ono totiž spousta "velkých" stránek přešla na multiserverovou architekturu. Zjednodušeně: Jeden server se stará o zpracování stránek a druhý podává statický soubory jako např. obrázky, css ...

Jenom tak mimo ja jedu celou dobu na Google DNS jelikoz ty co pouziva o2 sou krapanek lenivi :) a mam stejnej problem ale zajimave ze je to pouze na FB nikde jinde :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Eskymák

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #7 kdy: 31. 07. 2013, 22:19:05 »
Ano, o něčem podobném jsem přemýšlel i já, neboť v Debianu fakt problém nevidím. Na druhou stranu, na počítačích s Windowsama ve stejné síti problém není a není mi známo, že by se vyskytoval byť občasně, zatímco na Debianu to je stále a už několik dní (od instalace).

Snad je možný, že v rámci optimalizace/kompatibility pro různé prohlížeče mi na Debian FB posílá něco blee. Co jsem tak googlil tak stejný/podobný problém měli lidé na mobilech.

Nabootuju svůj debian a zkusím to porovnat mrknu i kódy stránek

#

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #8 kdy: 31. 07. 2013, 22:25:22 »
Vysrat se na facebook a travit cas treba pletenim svetru?

Peter

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #9 kdy: 31. 07. 2013, 22:25:45 »
Chvíľu to trvá kým prejdú tie údaje kto sa s kým pozná cez NSA. Ale, inteligentné prehliadače obvykle zobrazovali aj chybu. Hoci aj do ikonky výkričníka. Ono to môže byť aj v nevhodnom certifikáte z FB na niektorom zo strojov. Alebo to môže byť aj priškrtením cez nejaký bezpečnostný doplnok prehliadača.

Eskymák

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #10 kdy: 31. 07. 2013, 22:53:14 »
Ano, o ikoně vykřičníku jsem slyšel ve spojitosti s psaním komentářů. Co třeba nutnost povolení cookies třetích stran v prohlížeči?

btw, flame o tom zda FB používat, o NSA a podobně si prosím odpusťte. Já FB taky nepoužívám k soukromým účelům, ale ty stovky milionů uživatelů to holt vidí jinak a pokud jim to nefunguje tak si holt budou stěžovat. A já věřím, že je jednoduší odstranit tenhle technickej problém než ten uživatelskej...

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #11 kdy: 01. 08. 2013, 06:46:55 »
To, co popisujes sa u mna deje bezne. A je to jedno, ci windows, alebo Linux. Proste obcas FB prepne a nezobrazi vsetko. Skusal si ci to ide aj o hodinu/den?

lotr

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #12 kdy: 01. 08. 2013, 10:26:30 »
Zkontroluj jestli je v počítači správně nastaveno datum. Řešil jsem podobnej problém a stačilo nastavit správné datum v PC.

Eskymák

Re:Část obrázků na FB se nezobrauje
« Odpověď #13 kdy: 02. 08. 2013, 15:56:33 »
Nastavení DNS na google, tedy 8.8.8.8 problém očividně vyřešilo.

díky