Seznam výrobců: Kdo vyrobil můj zdroj?

Re:Kdo vyrobil můj zdroj? Seznam výrobců zdrojů.
« Odpověď #30 kdy: 05. 01. 2013, 21:04:58 »
Ne štítku je CWT-400BDP. Jestli je to vono. Jinak je starý téměř 8 let. Tak nevim, jestli ho radši už nevyhodit. Naposledy běžel v PC před 3 lety.


Eskymák

Re:Kdo vyrobil můj zdroj? Seznam výrobců zdrojů.
« Odpověď #31 kdy: 06. 01. 2013, 00:46:12 »
Navíc tak naprosto nepravděpodobnym způsobem, že se v něm něco pálí, ale zdroj furt jede?
Já měl takhle jednou podobný zdroj, dokonce se z něj i kouřilo ale počítač dál bez problému fungoval. Po vypnutí (a vyvětrání) a opětovném zapnutí opět čoud - ihned po zapnutí. Pochopitelně jsem to nezkoušel moc dlouho, za chvíli byl ten čoud všude. Každopádně zdroji to očividně nijak nevadilo. Škoda že jsem neměl možnost vyzkoušet ho někde venku, zajímalo by mě, jak dlouho by to vydržel. :-)
Jo, byl to nějakej noname, možná EC.

Po rozebrání jsem zjistil, že se kouřilo od nějakýho tranzistoru každopádně na vypnutém zdroji bych problém těžko hledal, neboť nebylo nikde nic ohořelýho ani očouzenýho.

ET

Re:Kdo vyrobil můj zdroj? Seznam výrobců zdrojů.
« Odpověď #32 kdy: 06. 01. 2013, 02:42:57 »
"opět čoud" - cloud computing?  ;D

Bob

Re:Kdo vyrobil můj zdroj? Seznam výrobců zdrojů.
« Odpověď #33 kdy: 06. 01. 2013, 09:41:09 »
Znalci zdrojů. Co říkáte na zdroje Fractal Design Newton R3? Kdo konkrétně tyhle zdroje vyrábí a jak jsou na tom s reálnou kvalitou? Dle papírových parametrů, ale také i dle své ceny, by to měla být naprostá špička. Je tomu tak i v reálu? Netušíte to někdo?

Trident

Re:Kdo vyrobil můj zdroj? Seznam výrobců zdrojů.
« Odpověď #34 kdy: 06. 01. 2013, 15:24:43 »
Rum: Říká ti něco marketing? Osobně, vyrábět zdroje, tak 24/7 napíšu i na největší šmejdy, protože ten, kdo staví opravdu 24/7 spolehlivý systémy, si ten šmejd stejně nekoupí, a ostatní si jich nakoupěj o to víc, protože přece 24/7, tak to určitě bude spolehlivý. A to, že se jich pár pod tou rádoby navrženou zátěží rozbije? To za to, že se mi zvedla kupovanost o třicet procent, přeci stojí.

A btw. zdroje v režimu 24/7 v kanclu používá spousta lidí (prostě nevypne počítač, jejich elektřina to není). Takže výrobce chtě nechtě na to musí bejt jakžtakž připravenej.

Man, Markus: Pokud to jsou vůbec reálný případy (kdyžtak se omlouvám za nedůvěru), nebude tu něco mezi klávesnicí a židlí, když ostatním jedou Seasonicy v pohodě, zatímco Vám jak se dostane Seasonic do ruky, tak shoří? Navíc tak naprosto nepravděpodobnym způsobem, že se v něm něco pálí, ale zdroj furt jede?
Ten  kdo potrebuje 24/7, tak nespoleha na zdroje ale na celkovou architekturu reseni. Tam nejake MTBF vycucane z prstu v podstate nehraje roli, protoze vas to jako zakaznika kryteho servisnimi mlouvami urcitym SLA nezajima. Hw je navrzen tak, aby se s poruchou neceho tak levneho jako je napajeci zdroj vyrovnal. 
O tom ze udajne kvalitni komponenty beznych serveru jsou kec se presvedcite az budete mit tisice ruzneho hw a ten vam v klimatizovanem datacentru bude odchazet jak na bezicim pase. A pak si porovnate vymeny stale zapnutych kancl pc/notebooku v mnohem horsich podminkach.

Mozna ze ekonomie jednou nebude zalozena na konceptu kurvitek. Mozna ze jednou budeme moci vyrabet opravtu nerozbitne veci. Tak daleko ale dnesni technologie nejsou.
V prve fazi by se mohlo jednat o jednoduche sebereplikujici nanoboty opravujici hw. V posledni fazi pujde o vyrobky vyrobene ze samotneho casoprostoru.

Do te doby jsou jakkekoliv veci


Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Seznam výrobců: Kdo vyrobil můj zdroj?
« Odpověď #35 kdy: 06. 01. 2013, 20:04:51 »
Výrobce Fractal Define nevím, v ruce jsem ho ještě neměl.
Hlavní kondenzátory jsou japonci, pár vedlejších Capxcon, ale to by neměl bejt vážnější problém.
Efektivita na 600W perfektní.
Zákruka 5 let by měla bejt u takhle drahýho zdroje automaticky.
Jedinej vážnější nedostatek, co u něj našel, je zvlnění: není katastrofální, ale ani nejmenší... a
 občas mu uletí izolovaná špička.
Jinak FD je firma, která dělá obvykle věci poctivě, takže bych se ho asi nebál.... ale na svoji cenu
by nemusel mít to zvlnění a ty kondenzátory - ale to zas by byl úplně perfektní.
Těžko soudit, je to novej model, kdyby stál 2500,- tak bych řek za ty peníze výborný, takhle
nevim.

PanKapitánRUM

Re:Seznam výrobců: Kdo vyrobil můj zdroj?
« Odpověď #36 kdy: 06. 01. 2013, 21:21:15 »
Fractal Design
Datasheet: http://www.fractal-design.com/downloads/Newton_R3_Product_Sheet.pdf
Produc: FD-PSU-NT3B-600W
Nákupní cena: ~2200 (1854 až 2400 podle odebraných kusů) Kč bez DPH
Certifikovaný AMD
Pro ČR se dováží totožný model co pro Německo, to je dobré.
Ochrany má ale jen: OCP, OVP, OPP, SCP
Všechny kondenzátory jsou kvalitní Japonské, část jsou klasické, část polymerové.
http://www.hartware.net/media/reviews/1555/label.jpg
Vyrobeno v Číně, ale UL vede jen na mateřskou FD SWEDEN AB
To s tím UL je vůbec zajímavé, nemohu ho najít v ofiko databázi ULek(může to být limitovaným přístupem).

Hlavní nevýhoda z mého pohledu:
Chybějící ochrany, zvlášť OTP by mu slušela vzhledem k "semipasivnímu chodu", řadí se tím mezi dle mého názoru průměrné výrobce typu Seasonic.

 

Rovano

Re:Seznam výrobců: Kdo vyrobil můj zdroj?
« Odpověď #37 kdy: 06. 01. 2013, 22:03:39 »
Nechte už toho papírového porovnávání.
Zdroje se dnes už moc nedají porovnávat hmotností.
Zdroje se nedají porovnávat papírově. Najdi si testy ze skutečných laboratoří. Jinak je to prázdné tlachání pro hospodu.

PanKapitánRUM

Re:Seznam výrobců: Kdo vyrobil můj zdroj?
« Odpověď #38 kdy: 06. 01. 2013, 22:31:17 »
Argumenty poprvé použitých anonymních nicků stejně tak jako některých "odborníků" se nedají brát vážně.
To co tu plácáte jsou nebetyčné blbosti.
Testy jsou často placené, sponzorované a jen málo autorů je opravdu nestranných.
Mimoto to zdroje dodávané do USA jsou často úplně jiné a s jinými parametry než ty pro trh v EU.

Test zdroje v US tak má vypovídací hodnotu asi jako test úplně jiného zdroje.
Papírové parametry solidních výrobců se dají brát vážně, pokud solidní výrobce uvádí, že má takové a makové ochrany, pak je také má.

Příklady nesmyslných testů.

Měření nesmyslů:
Zdroj byl měřen sice osciloskopem pro zvlnění, ale napájený z běžné zásuvky.
Pokud strčím zdroj do zásuvky v 8 večer dost možná na kabelech panují jiné poměry než v 9 ráno, kdy jedou sekačky, zahradní ostřikovače, klimatizace atd na plné pecky. Řada lidí tu nemá ani dost mozkových buněk na to, aby pochopili, že rušení v síti může vyvolávat jeden soused a projeví se to v rámci celé ulice až k transformátoru.
Relevantní test by tedy byl v případě použití napájení pomocí generátoru s možností nastavit vstupní hodnoty.
Případně při současném měření zvlnění na vstupu.

Měření v jiné síti:
V USA se v zásuvce setkáte se 110V 60Hz, u nás to je ~230V 50Hz.
Kdo ví, jak spínaný zdroj funguje, chápe, že hodnoty naměřené s napájením 110V 60Hz a hodnoty naměřené při napájení ~230V 50Hz se nebudou shodovat. Tím spíš se dají brát zahraniční testy jen jako zcela orientační.

Rozdílné podmínky:
Většina recenzentů měří zdroje v průběhu určitého časového období, rozdíl denních teplot může být klidně 10 stupňů (20 ráno a 30 v poledne), jen málo recenzentů toto zohledňuje a ještě méně jich používá klimatizovanou místnost.

Měření v nesmyslné situaci:
Zdroj je obvykle ve skříni, uvnitř skříně pak mohou panovat o poznání jiné podmínky než když to všechno leží "vyvrhnuté" na stole.
Teploty vypadají jinak a protože teploty ovlivňují chod zdroje, pak i křivky při jiné teplotě budou o poznání jiné.
Čím lepší zdroj, tím by rozdíl měl být menší.

Měření při nesmyslné zátěži:
Zdroje jsou koncipovány na určitou zátěž, dřív to tak muselo být, dnes je to doporučené, zdroj by měl pracovat v rozsahu cca 30% až 80% vytížení max (mimo peek). Měřit tak 600W zdroj zatížený jen pomocí Core i5, která si s dobrou deskou a SSD v klidu řekne o 60W je tedy nesmyslné a naměřené hodnoty jsou asi tak stejně vypovídající, jako měřit maximální rychlost, kterou auto může jet jen se zařazenou jedničkou.

......atd, atd...ale to tu asi nikomu nevysvětlím.
No to je jedno.
Moudrému jsem už mnohokrát napověděl, na ostatní seru.

Jméno:

Re:Kdo vyrobil můj zdroj? Seznam výrobců zdrojů.
« Odpověď #39 kdy: 06. 01. 2013, 22:31:24 »
Aktivní PFC mají teprve poslední léta, zatímco seasonicy je mají už deset let atd...

Platit 5kc/kwh a jeste investovat do nejakych aktivnich pfc, to urcite...

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Seznam výrobců: Kdo vyrobil můj zdroj?
« Odpověď #40 kdy: 15. 02. 2013, 02:51:40 »
Nejde mi než neoživit staré téma: Testy jsou na nic, prostě nikdo jiný než Enermax kvalitní zdroje nedělá. Viz jako
tendle Enermax Thriathlor
http://extrahardware.cnews.cz/testy/test-zdroju-300-1200-w-mereno-laboratori-enermaxu-cast-1/strana/0/1
CWT se šmejdskejma kondezátorama. 

Nu a co se týče Tvojí víry v datasheety, tak sice víra hory přenáší, ale kondenzátory nezmění a Fractal Define R3 prostě nemá všechny kondezátory japonský, na sekundáru má kromě japonců i tajwanskej CapXon (relativně šmejd), i kdyby ses na hlavu postavil a i kdyby to v datasheetu zopakovali, že má japonský kondenzátory desetkrát.
http://www.technews.lt/tekstas/platininis_fractal_design_newton_r3_600_w.html;;
konkrétně
http://www.technews.lt/userfiles/IMGP1072.JPG

PS:  A další výtku bych měl k tomu, že tvrdíš, že test zdroje v USA nemá relevanci. Samozřejmě, že na 230 se zdroj může chovat jinak. Nicméně pokud chceš tvrdit, že u zdroje, kterej na 110V chová blbě, že to dosti nezvyšuje pravděpodobnost, že se tak bude chovat i na 230V, tak nevím.... A rozhodně je to furt lepší, než si dělat obrázek z datasheetů (který jak vidno snesou i evidentní lži)....