Výběr tichého ATX zdroje

hadonos

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #15 kdy: 02. 01. 2013, 02:44:10 »
Tie kingwin-y maju na tichepc.sk ale pod znackou ...flower - uz si presne nepamatam (asi super flower)


PanKapitánRUM

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #16 kdy: 02. 01. 2013, 03:15:06 »
Jo, Super Flower ty lepší zdroje získaly hodně ocenění.

http://pc.zoznam.sk/superflower-goldenking-550w-platinova-kvalita?page=4
http://www.anandtech.com/show/2643/9

Jenže co vím, tak do ČR je ofiko nikdo nedodává.

Na pížítuningu byla zprávička:
http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/24179-super-flower-ma-novy-650w-modularni-zdroj

Co se mi na něm líbilo: Výrobce garantoval, že zdroj vydrží PEEK 650W po dobu 60-ti sekund, v katalogu ho nemám zařazený jako kancelář, ale jako workstation=není to sice 24/7 ale není to kancl, výrobné Japonské součástky jsou samozřejmostí, tichý chod - kdy se při malé zátěži vůbec netočil ventilátor.
Co se mi nelíbilo: Nedostupný a měl dost málo ochran, tuším jen OPP,OVP,SCP resp. ty levnější z té řady, dražší pak OPP,UPP,OVP,SCP.
Můžu někam nahrát DataSheet, mám ho v sytému, kdyby měl někdo zájem.

MilanK

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #17 kdy: 02. 01. 2013, 11:22:56 »
Kdysi jsem měl vodníka + enermax cca 400 W (kromě automatické regulace otáček větráku měl i dodatečnou "ruční" potenciometrem). Nebyl slyšet ani vedle toho vodníka, akorát za cca 4 roky vyhořel.

Pak jsem uvěřil marketingovým blábolům a koupil za cca poloviční ceny nějaký OCZ (tuším) a krutě jsem litoval. Při vypnutém stroji vysokofrekvenčně pískal a při provozu hučel. Zato byl stále studený, to je fakt. Vydržel jsem to se skřípajícími zuby cca dva roky, pak šel pryč.

Dnes mám opět Enermax (už bez vodníka, nebavilo mne zápasit s hadicemi při změně konfigurace a dolévat vodu) a jsem opět spokojen. I když vodník byl vodník :-)

Jinými slovy, enermaxu bych věřil

qk

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #18 kdy: 02. 01. 2013, 12:01:31 »
a neslo by u stavajiciho jen vymenit ventilator?

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #19 kdy: 02. 01. 2013, 12:05:07 »
Corsair AX760 ... do cca 200W se uchladi pasivne. Zaruka 7 let


Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #20 kdy: 02. 01. 2013, 13:42:28 »
a neslo by u stavajiciho jen vymenit ventilator?

To netuším a nemám moc chuť se v tom vrtat - předpokládám že problém bude nejenom ve větráčku ale i v tom že zdroj prostě hodně topí a má termoregulaci nastavenou tak aby se větráček hodně točil. Takže nový větráček to nevyřeší, navíc bych tak předpokládám eliminoval záruku.

Vánoční pašík

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #21 kdy: 02. 01. 2013, 14:17:41 »
Kupoval jsem teď do rodiny beQuiet! 480W. Disajnováno v Deutschlandu, fabrikováno v Číně. Klasika. Ale fakt ho neslyším. Ani nepíská. Je to jejich prostřední řada DirectPower. Ta má 14 cm ventilátor, což je asi základ jakéhokoliv tichého ATX zdroje.

Má to i "cable management"

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #22 kdy: 02. 01. 2013, 14:23:53 »
Jinými slovy, enermaxu bych věřil

ENERMAXu 100% ANO, ale pro tazatele vzkaz: POZOR, NAXN neni Enermax, jen ma takovou cedulku.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #23 kdy: 02. 01. 2013, 14:26:14 »
Jo a zalezi kolik do toho chces dat penez.
Triathlor je dle zatim vsech zprav plnokrevny Enermax - nasledovnik predchozich paradnich zdroju. Pokud nekde jeste sezenes ErPRO tak vubec nevahej. superkvalitni zdroj za slusny peniz. Ty 2% ucinnosti nic neresi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #24 kdy: 02. 01. 2013, 14:30:46 »
jo a jeste potvrdim co se tu pise: z meho ErPRO 350W taky vychazi (nemuzu rict fouka) hodne pomalu pomerne teply vzduch. Vyrazne teplejsi nez studeny ktery FOUKAL neprijemne na nohy z predchoziho no-name ktery jsem chvilku mel nebo staryho Fortrona jeste predtim - ale neni slyset(mam SSD a pracuji nekdy v noci a neslysim z kompu proste nic).
Az mam obcas chut ten enermax podezirat, ze se ten venitlator flaka vypnutej.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

PanKapitánRUM

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #25 kdy: 02. 01. 2013, 15:30:14 »
ENERMAXu 100% ANO, ale pro tazatele vzkaz: POZOR, NAXN neni Enermax, jen ma takovou cedulku.

Ano, to už jsi mi jednou říkal a já si ověřil, že to je v zásadě pravda.
Ale je to složitější!
NAXN Basic - laciná bestie
NAXN 82+ <- používá lacinější součástky, horší kvalita provedení, ale zapojením by to už měl být ErPRO (Minimálně ten 550W)

Jako nemá smysl střílet od boku, řada Triathlor FC je jistě dobrá, takže těch pár ušetřenejch korun nemá smysl.
NAXN 82+  (ENP550AWT-B) jsem mohl nakoupit v akci po 1100,- bez DPH, což není špatná cena za docela dobrej zdroj.
I když jasně, Seasonic i Fortron za podobný peníze nabízí taky "docela dobré zdroje".

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #26 kdy: 02. 01. 2013, 15:40:34 »
Jo a zalezi kolik do toho chces dat penez.

Jako vždycky když vybírám podobná udělátka - stanovím si cenu X a pak utratím dvakrát tolik ;-)

PanKapitánRUM

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #27 kdy: 02. 01. 2013, 15:49:32 »
Co ještě vzít v úvahu.

Zdroje se dělají v určitých řadách, uvnitř řady bývají vesměs stejné součástky, ale jinak jsou zdroje vnitřně stejné.
Jestliže řada Triathlor FC se dělá ve výkonech 550W, 650W, 700W pak když si koupíte 550W verzi, nejspíš bude uvnitř prakticky stejná jako ta 700W, tj. většina součástek má významnou rezervu.
Řada Triathlor se dělá ve výkonech 385W, 450W, 550W a tedy mi jako nejlepší kompromis přijde ta 450W potvora.
NAXN 82+se dělá ve výkonech 450W, 550W, 650W, 750W, 850W jenže ty součástky tam jsou lacinější.

Pokud konstruktér dělá zdroj pro výkony 385W až 550W, pak pro to dimenzuje celé schéma.
Proto by teoreticky (ale jen teoreticky) měl být "spolehlivější" zdroj navržený na výkony 500 až 1000W než zdroj navržený pro výkony 300 až 500W, tedy za předpokladu, že koupíte 500W kus. To se hrozně těžko posuzuje, pokud se nedají oba zdroje postavit vedle sebe.
Triathlor a Triathlor FC mohou být uvnitř úplně stejné, jen rozdíl je v odpojitelné kabeláži u FCčka.
A důvod, proč Enermax nedělá i 650/750/850W v řadě Triathlor ale jen v řadě Triathlor FC je třeba jen čistě politický.
Když se člověk nepodívá dovnitř, nezjistí to.

Jako dobrý kup mi přijde:
http://www.alza.cz/enermax-triathlor-eta450awt-450w-d365211.htm

Je uprostřed řady, má tedy dobrou výkonovou rezervu.
Je to na Enermax poměrně levný zdroj.
Je z kvalitnějších součástek než řada NAXN 82+ a má moderní zapojení.

Přeci jen 1500 je cca o 500,- Kč víc, než lidé obvykle za zdroj dají.
Dát 2000,- bez DPH za Triathlor FC se už lidem moc chtít dávat nebude.

Neříkám, že tyhle věci vždy platí, ale už mockrát se mi osvědčilo, že je lepší kupovat nižší verzi z vyšší řady než vyšší verzi z nižší řady.
Je to jako u Octavia, koupit si méně vybavenou Octavia nebo víc "navoněnou" Fabia?
Já tvrdím, že lepší je koupit lacinější model vyššího vozu, protože jízdní vlastnosti i bezpečnost jsou úplně jinde.
(Obvykle, ne že by to platilo jako univerzální pravidlo bez použití hlavy.)

PanKapitánRUM

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #28 kdy: 02. 01. 2013, 15:53:52 »
Jako vždycky když vybírám podobná udělátka - stanovím si cenu X a pak utratím dvakrát tolik ;-)

Tak kvalitní zdroj a spolehlivá základní deska a třeba i levné a pomalé, ale stabilní paměti, jsou základ dobrého pecka.
Já osobně jsem byl vždy vzteky bez sebe, když mi pecko zamrzne v 1/2 práce, kdy se do ní zaberu a pak jsem přišel třeba o 4 hodiny.
Od té doby, co používám solidní zdroje a kvalitní základní desku, mi počíták ještě nespadl uprostřed práce.

Teď řeším, jestli dát litr za pasivní chladič a zbavit se ševelení fučáku na procesoru nebo jestli si ten litr raději nechat  ;D

Re:výběr tichého ATX zdroje
« Odpověď #29 kdy: 02. 01. 2013, 16:01:37 »
Teď řeším, jestli dát litr za pasivní chladič a zbavit se ševelení fučáku na procesoru nebo jestli si ten litr raději nechat  ;D
OT: zalezi co tam mas ted... pokud slusnej vezak tak na nej frkni F12 PWM za kilo a po zregulovani pres desku mas svatej klid...
Děkuji za možnost editace příspěvku.