Ovládání hardware z PC

Trident

Re:Ovládání hw z pc.
« Odpověď #15 kdy: 27. 12. 2012, 02:30:40 »
Já nevím, jestli je to školstvím. Myslím, že je tak nastavená společnost. Rozkejvat dětičky k něčemu navíc - k tomu je potřeba nadlidská síla. Nejhorší předměty: praxe (kde se musí pájet) a měření (kde se musí nejen něco zapojit, ale ještě taková hrůza jako přemýšlet). Hlavně nechtít po nikom, aby věcem rozuměl - namalujte obrázky a zmizte.

[offtopic - nic osobního]
Ach jo, tohle je přesná ilustrace toho, co nesnáším na našem školství - napereme do nich jakési pojmy, se kterými pak budou moci šermovat, ale všeobecný přehled v oboru, propojení všeho a ukázka, jak se to vlastně používá, na to už nám nezbyl čas :(((
[/offtopic - nic osobního]
Je to skolstvim. A vubec pojetim skolstvi. I klidne talentovane deti jsou silne demotivovany. Tim spis ze ceske skolstvi pripomina jeste doby marie terezie.
Tady je proste treba prestat do studentu prestat futrovat hromady veci uz od zakladky. Uz od zakladky se deckam plni hlavy nechutnym mnozstvim veci, ktery nemuzou proste v danem case pochopit v souvislostech i pokud chteji. Souvislosti nejsou ukazovany v jednotlivych predmetech. Prirodoveda - oko -> fyzika cocka.
Radeji mene  a kvalitneji v souvislostech, nez hromady zbytecnych kravin.

Proc maji zvlast pajeni a mereni? Proc nemaji nejaky vetsi ukol kde jsou motivovany pouzit pajeni,mereni,fyziku a matematiku? Opuste ideu ze nejdriv teorie a potom praxe. To je hovno stoleti. Obe veci jsou dulezite a musi jit paralelne. Pokud student treba chrape pri matematice, tak se rad dane tema douci k tomu aby mohl spocitat veci z fyziky pro svuj projekt v elektru. Tim spise si spoji souvislosti a tim spise si bude pamatovat
Rada objevu vznikla od praktickeho experimentu k teorii.
Studentum chybi totiz motivace ke studiu. Ta kratkodoba je neustala stimulace objevovanim noveho. Ta dlouhodoba je ubrat penize manazerum a pridat  technikum.
Pokud jsou studenti motivovani, tak si najdou informace a spali si prsty pri pajeni sami a radi;) Dejte jim nejaky spolecny cil. Ale taky je pritom naucte ze chybovat je normalni. Ukazte jim co se stane kdyz budou pajet citlive obvody trafopajkou. Ukazte jim proc je mereni dulezite (sesmahnout par soucastek;). Ukazte jim co se stane pokud se nevykompenzuji ruzne charakteristiky soucastek. Zkuste najit par prikladu z historie kdy kvuli tomu selhal dulezity pristroj. Kupte nejaky jednoduchy levny vyrobek z ciny a ukazte si co je spatne;)

Skolstvi se musi cely totalne prekopat.

K zamysleni:
http://www.ted.com/talks/sir_ken_robinson_bring_on_the_revolution.html
http://www.ted.com/talks/ken_robinson_says_schools_kill_creativity.html


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Ovládání hardware z PC
« Odpověď #16 kdy: 27. 12. 2012, 08:16:09 »
týjo, škoda, že nejsem z okolí
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

nojme

Re:Ovládání hardware z PC
« Odpověď #17 kdy: 27. 12. 2012, 09:38:08 »
Co treba toto? Komunikace a programovani pres USB, TTL I/O, A/D prevodniky, I2C, USART. V zakladu je v tom firmware od vyrobce, se kterym se bavis jednoduchym textovym protokolem (emulace serioveho portu nad USB) a umoznuje cist/nastavovat jednotlive piny a pristup k A/D. Pripadne si pak muzes do toho napsat vlastni S/W a nechat to bezet zcela autonomne.

http://www.piccircuit.com/shop/pic-dev-board/119-icp12-usbstick-pic18f2550-io-board.html


mares.vit

Re:Ovládání hardware z PC
« Odpověď #18 kdy: 27. 12. 2012, 11:12:27 »
Podívejte se na stránky uCSimply http://www.ucsimply.cz/elnx/hw-pripravek/. Najdete tam blikání LEDkami, ovládání znakového LCD displeje a maticové klávesnice, drivery včetně jemného úvodu do jejich programování a řadu dalších věcí kolem embedded Linuxu.

gfhghjh

Re:Ovládání hardware z PC
« Odpověď #19 kdy: 28. 12. 2012, 00:31:14 »
uz jsem stary softwarovy dedek a chtel jsem zkusit hardware.
pustil jsem se do atmelu a je to sikovne a pekne jsem si pohral s ledkama a motorkama.
ted se chystam na gpio na raspberry pi, coz je teda vec s embedded linuxem pro arm.