Žije ještě projekt Compiz?

Arthur

  • ***
  • 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žije ještě projekt Compiz?
« Odpověď #15 kdy: 20. 11. 2012, 22:33:16 »
doctorX + Ivorne:

jak vám v kombinaci Compiz + Xfce funguje restore minimalizovaného okna ?   Mě se nejdřív vykreslí okno bez dekorace, pak se to posune odpovídající kousek dolů a nakonec se vykreslí dekorace.  Ty skoky jsou okem viditelné a dost to ruší.  Když vypnu dekorace tak to nic nedělá, ale jaksi není ono, že ...  Celkem tomu pomáhá zapnutí efektu zoom, ale ty okenní efekty moc rád nemám.
 Takhle mi to blbne na Xubuntu 12.04.   V klasickém Ubuntu 10.04 úplně bez problémů.   Co máte za verze, především Compizu ?


alfonza

Re:Žije ještě projekt Compiz?
« Odpověď #16 kdy: 20. 11. 2012, 23:02:20 »
mám Ubuntu 12.04 s unity a myslím, že zde je compiz naprosto v pohodě. Obvykle až tak po 8 a více dnech běhu se mi ho podaří shodit např. opakovaným spouštěním Blendru/FreeCADu a LibreOffice dohromady... Jinak unity má docela pěknou funkci, že pokud dojde k shození compizu, automaticky se restartuje a bez problémů oživí... to třeba ve dřívějších verzích moc dobře nefungovalo.

jak už se tu před tím řešilo, myslím, že dokonce má Canonical přímo vývojáře jak pro unity tak přímo pro compiz. Dokonce myslím, že bylo i v plánu dále se pokoušet compiz optimalizovat.

Ivorne

Re:Žije ještě projekt Compiz?
« Odpověď #17 kdy: 20. 11. 2012, 23:23:40 »
Arthur:
Myslím, že to je jen špatné nastavení nějakého pluginu. Prostě nějaký plugin, co se to snaží jakoby efektne obnovit z minimalizace, ale má tam nastavené nějaké divné hodnoty, takže se to jen tak párkrát škubne. Mohlo by to být v pluginu 'Vlnicí se okna' nebo 'Animations' nebo ještě jinde. Zkus třeba povypínat pár pluginů, co maj na starosti tyhle různé efekty.

Tomáš K.

Re:Žije ještě projekt Compiz?
« Odpověď #18 kdy: 21. 11. 2012, 09:17:32 »
Vzpomněl jsem si na jeden problém, který přičítám compizu: používám asi 16 ploch, v nestřežené chvíli(*) se jakoby přečíslují plochy. Aplikace, které dřív byly na třetí ploše, jsou najednou na 6 apod. Používám 8x2 plochy, většinou se jen prohodí prvních 8 ploch s druhými osmi, ale občas se to posune i jinak. Používám fixní přiřazení aplikací na plochu ("na trojce je e-mailový klient"), je to dost otravné. Nesetkal se s tím někdo?

(*) při spuštění šetřiče, někdy zřejmě i při zapnutí fullscreenové aplikace, řekl bych, že někdy i při běžném provozu, ale těžko se to sleduje

Arthur

  • ***
  • 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Žije ještě projekt Compiz?
« Odpověď #19 kdy: 21. 11. 2012, 09:58:17 »
Arthur:
Myslím, že to je jen špatné nastavení nějakého pluginu. Prostě nějaký plugin, co se to snaží jakoby efektne obnovit z minimalizace, ale má tam nastavené nějaké divné hodnoty, takže se to jen tak párkrát škubne. Mohlo by to být v pluginu 'Vlnicí se okna' nebo 'Animations' nebo ještě jinde. Zkus třeba povypínat pár pluginů, co maj na starosti tyhle různé efekty.

Ono to je to právě nejvíc vidět, když vypnu window efekty.  Různými kombinacemi animací se to dá trochu vizuálně potlačit, ale já chci právě okna zcela bez efektů.  Když instaluju Compiz do XFce tak je v něm ve výchozím stavu všechno vypnuto, a musím zapnou základní věci jako je pohyb oken apod aby se to dalo vůbec používat. Takže to asi nebude v nějakém pluginu navíc co by se dal vypnout ...


Re:Žije ještě projekt Compiz?
« Odpověď #20 kdy: 21. 11. 2012, 11:39:58 »
Vzpomněl jsem si na jeden problém, který přičítám compizu: používám asi 16 ploch, v nestřežené chvíli(*) se jakoby přečíslují plochy. Aplikace, které dřív byly na třetí ploše, jsou najednou na 6 apod. Používám 8x2 plochy, většinou se jen prohodí prvních 8 ploch s druhými osmi, ale občas se to posune i jinak. Používám fixní přiřazení aplikací na plochu ("na trojce je e-mailový klient"), je to dost otravné. Nesetkal se s tím někdo?

(*) při spuštění šetřiče, někdy zřejmě i při zapnutí fullscreenové aplikace, řekl bych, že někdy i při běžném provozu, ale těžko se to sleduje

Tohle se mi stává, když Compiz spadne a spustí se znovu. Pokud jsem v té chvíli na první ploše, tak je vše v pořádku, ale pokud na jiné, tak se to nějak celé zpřehází.