Tak ako teda začať ten život ?

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #15 kdy: 07. 11. 2012, 11:51:09 »
Pochybuju, že někdo bude zakazovat Bitcoiny. Je to v podstatě alternativní měna jako každá jiná (vouchery, stravenky, eura) a prodejci ji klidně mohou přijímat - pokud přijímají i koruny a všechny platby daní v korunách podle aktuálního kurzu.
To se ovšem silně mýlíš. Prostuduj si legislativu proti praní špinavých peněz.


marwyn

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #16 kdy: 07. 11. 2012, 14:43:28 »
Poznam podobny vtip: Ficova vlada chce zakazat transakcie v hotovosti nad 5000 eur  ;D

Mám pocit, že takové už jsou v ČR dávno zakázané a limit je pouhých 1000 eur.

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #17 kdy: 07. 11. 2012, 14:50:57 »
Mám pocit, že takové už jsou v ČR dávno zakázané a limit je pouhých 1000 eur.
To máš opravdu jenom pocit.

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/zakony_1033.html

Kiwi

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #18 kdy: 07. 11. 2012, 14:52:34 »
"Voucher" - to je další buzzword. To zas nějaký chytrák nezaregistroval, že čeština má slovo poukaz.

KapitánRUM - Teda nic ve zlém, ale nositelem názoru, že by chodili matematicky orientovanou IT studovat zakomplexovaní lidi zejména proto, že nemají na to, aby z nich byli lékaři či právníci, může být jedině jedinec sám trpící nějakým komplexem. :-)

Pokud jde o původní dotaz - skoro každý má občas takové pocity. I když má dobré a dobře placené místo, najde se něco, co ho deptá. Takových, jako jsi ty, znám spoustu. Jako kluci nosili do školy různé blikačky, štěnice, rádia a jiná jednoduchá udělátka, zapojovali na sídlišti vlastní telefonní sítě a navrhovali pro ně ústředny, společně jsme pravidelně nabourávali školní síť... Jeden z nich dneska dělá truhlařinu, druhý chodil na elektroprůmku, ale nakonec nedal ani maturitu (vykašlal se na ni) a dneska dělá strojníka, další dělal tesaře a teď dělá u pásu, další prodává auta. Jen dva jsme to dotáhli k diplomu a živíme se tím profesionálně. A všichni ti jmenovaní jsou ve svém okolí za hvězdy, protože opraví, nainstalují a nakonfigurují počítač, zapojí rozvaděč, opraví zesilovač apod. Jenže od těch na koleně leptaných destiček pro PICy a jednoduchých prográmků v C nebo Assembleru k profesionální práci je ještě asi takový kus cesty, jako mezi krokem 4 a 5. A než tu cestu člověk ujde, tak má tendenci si myslet, že už zbývá jen "pár detailů".



Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #19 kdy: 07. 11. 2012, 16:21:02 »
Kecy, je to extremne jednoduchy pokud si uchovas zdravou mysl a nezacnes premyslet jako looser. Byt talentovany nestaci, to je spousta lidi a k nicemu jim to neni.

Kdyz byli tak dobri v elektronice tak proc se s tim nezivili? Soude podle field supportu co sem chodi i velky trdla se s tim ocividne uzivi. Tak kde je ten problem?

Byli poserove, co se bali jit s kuzi na trh. Naucili se hrat na jistotu a s jistotou skoncili jako tupa pracovni sila.

Vetsina lidi nikdy o nic neprijde, protoze jsou nauceni minimalizovat vsechna mozna rizika. Nikdy o nic neprisli, ale proc nakonec skoncili jako dusevni i financni zebraci? Co jim vlastne v zivote uniklo a misto v prosperite skoncili v chudobe?


Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #20 kdy: 07. 11. 2012, 17:01:17 »
No a k tomu startupu - zatial som sa dokopal ku simpleshell.com (ale to si az donedavna zarabalo akurat samo sebe na elektrinu)

Tak jsem si to zkusil, hezký. Narazil jsem na dva problémy. Jeden estetický - když spustím mc, font neumí rámečky. Spuštění mc -a to nějak řeší.

Druhý je horší. Chtěl jsem si zkusit ping, ale píše to chybu:
ing: icmp open socket: Operation not permitted

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #21 kdy: 07. 11. 2012, 17:05:10 »
Tak jsem si to zkusil, hezký. Narazil jsem na dva problémy. Jeden estetický - když spustím mc, font neumí rámečky. Spuštění mc -a to nějak řeší.
Ehm... http://anyterm.org/

neprihlaseny hawran

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #22 kdy: 07. 11. 2012, 18:48:23 »
Kecy, je to extremne jednoduchy pokud si uchovas zdravou mysl a nezacnes premyslet jako looser. ...
...

Na vymustrovaneho megakuul borca, co diktuje emericanum, pises porad jak ...

www.urbandictionary.com/define.php?term=looser

Waseihou

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #23 kdy: 07. 11. 2012, 19:30:23 »
Život skončil ve chvíli, kdy jsi vylezl ze školy. Poradím ti, si ještě mladej, tak pokud na to máš jen trochu sociální dovednosti, tak sbal nějakou středoškolačku a užij si to mladé masíčko, dokud ještě můžeš. Stejně všichni jednou umřeme, ale tu pravou lásku jak z románu můžeme zažít jenom jednou. Starší holky už mají rozum a chovají se vypočítavěji a vybíravěji, a i když jsou taky krásné, tak nedosahují oné čistoty a nevinnosti středoškolaček.

Ov

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #24 kdy: 07. 11. 2012, 20:28:22 »
Waseihou : to je rada primo z zadeke....

Ov

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #25 kdy: 07. 11. 2012, 20:30:32 »
Btw jedina smysluplna rada je co napsal LENIN; to psani limitu jako 1500e a nebo 30-40k hrubyho je cesta do pekel.

Tom222

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #26 kdy: 07. 11. 2012, 21:11:57 »
Vys*r se na spekulovani na forech o tom, co s zivotem. Mas praci za prd penize a nemusis platit hypoteku/najem (bydlis treba jeste u rodicu)? Di za sefem a slusne ho posli s tou praci do zadeke a najdi si neco lepsiho. Zalezi na tom co umis.
Pokud chces udelat nejakou zasadni zmenu, tak se rozhoupej nez budes mit hypoteku, zenskou, auto na splatky a podobne vymakanosti dospeleho cloveka, kterej neni zrovna zlate decko. Pri tehlech bremenech uz se tezko manevruje.

Znam sam ty reci typu - "To nevadi, ze mas jen 17 hrubeho. Si mlady, zatim bydlis u nas a nemusis nic platit. Casem si najdes neco lepsiho." Pekny hovno a pekny kecy. Uz od zacatku mej koule a rozhodne mlady != malej plat. Clovek je od prirody sberac a nema nikdy dost. Nikdo jinej ti nepomuze. V zivote plati cistej Darwin :) Prezijou silny. Suma sumarum - mej koule, nevahej a di si po tom, co chces delat.

heh

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #27 kdy: 07. 11. 2012, 22:23:52 »
 21:20:14 up 60 days,  2:45,  0 users,  load average: 5.13, 2.03, 0.84

marwyn

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #28 kdy: 08. 11. 2012, 11:23:20 »
Mám pocit, že takové už jsou v ČR dávno zakázané a limit je pouhých 1000 eur.
To máš opravdu jenom pocit.

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/zakony_1033.html

No tak jo, asi se mi to v hlavě smotalo s anonymním vkladem hotovosti do banky ;-)

ABC

Re:Tak ako teda začať ten život ?
« Odpověď #29 kdy: 08. 11. 2012, 11:29:14 »
Platí zákon džungle - kdo zaváhá nežere. Řízené riziko přináší příležitosti, neřízené riziko je hazard (který je zpravidla ztrátový). Je na každém aby si vyhodnotil cost-benefit jednotlivých rozhodnutí.