reklama

Autorská práva na YouTube

kt

Re:Autorská práva na YouTube
« Odpověď #15 kdy: 30. 10. 2012, 15:47:42 »
Je potřeba si uvědomit, že warez/pirátství ty zlé korporace nepoškozuje, ale naopak jim pomáhá a udržuje současný stav, kde jsou uživatelé zotročeni.
A to se domníváte vy, nebo se tak domnívá někdo jiný? Jsou nějaká data, která taková tvrzení podporují? (netvrdím opak!)
Když lidi nebudou krást MS Word a Adobe Photoshop, nebudou moci otevřít jejich formáty a rozšíří se jiné, pravděpodobně svobodné, programy.
"Jejich" formáty se otevřít dají i v jiném softwaru, například právě Photoshop čte a ukládá do velkého množství různých formátů.

reklama


Franta

Re:Autorská práva na YouTube
« Odpověď #16 kdy: 30. 10. 2012, 16:07:04 »
"Jejich" formáty se otevřít dají i v jiném softwaru, například právě Photoshop čte a ukládá do velkého množství různých formátů.

Což je ale až důsledek – původně podpora v jiných programech nebyla a nebýt warezu, nikdo by ji tam ani nepotřeboval a neimplementoval. Protože ten warez má za následek rozšíření programů typu MS Word mezi obyvatelstvo a následně vzniklou potřebu otevírat tyto formáty – týká se těch, kteří si ten software zatím neukradli nebo nekoupili – ti dostávají e-mailem nebo na disketách a flashkách dokumenty od svých přátel a příbuzných a nemohou je otevřít → buď si taky program ukradnou, případně koupí, nebo je potřeba implementovat podporu daného formátu do jiných programů. Takové programy jako MS Word nebo Windows se pak společností šíří jako infekce – a to právě díky warezu/pirátství, protože nebýt toho, lidi by si za ty ceny ten software nikdy nekoupili a používali by jiný. A ze všeho nejhorší je, když se k tomu připojí stát a šíření této infekce začnou podporovat různí úředníci a nutí lidi používat (resp. krást nebo kupovat) tyto proprietární programy.

Nebýt pirátství, nebylo by potřeba plýtvat časem šikovných programátorů na reverzní inženýrství různých obskurních formátů a protokolů a energie se mohla místo toho věnovat tvorbě svobodného softwaru, rozšiřování jeho funkcionality a tvorbě otevřených standardů a formátů.

kdosi4

  • ***
  • 136
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autorská práva na YouTube
« Odpověď #17 kdy: 31. 10. 2012, 20:39:54 »
Moc Vám všem děkuji za vaše názory a odpovědi, velmi mi pomohly. Toto téma lze uzavřít, jen nevím jak se to dělá...

Erika

Re:Autorská práva na YouTube
« Odpověď #18 kdy: 10. 12. 2017, 07:15:01 »
Dobry den prosim vas pekne mam k vam prosbu kdysi jsem se prihlasila na youtube pod jmenem ..... a ted to po me chce email ale ten email ja neznam mohli byste aspon vy nejak ty videa smazat ? prosim napiste mi na muj email a ja vam dam muj ucet ktery chci vymazat. Dekuji Dunková

 

reklama