Nucení Google+ uživatelům služeb Googlu

Re:Co říkáte na nucení Google+ uživatelům služeb Googlu?
« Odpověď #15 kdy: 26. 10. 2012, 19:45:41 »
Samozřejmě kromě spousty dat, co se tím získají a zpeněží při prodeji reklamy.
Když nevyplníš profil a nikdy nic nenapíšeš, tak co získají a zpeněží?


Riff

Re:Co říkáte na nucení Google+ uživatelům služeb Googlu?
« Odpověď #16 kdy: 26. 10. 2012, 20:35:42 »
Citace
Když nevyplníš profil a nikdy nic nenapíšeš

Já určitě ne, spousta(ne-li většina) lidí ano. Ale to už se dostáváme někam jinam. Tady jde hlavně o ten princip, kdy mi někdo nutí pro mě nepotřebnou a nepřínosnou službu stylem buď budeš na G+ nebo se nedostaneš ke svým datům(která přitom s G+ absolutně nesouvisí). Mě jejich snaha vytřískat co nejvíc osobních dat ani boje s facebookem a twitterem prostě nezajímají - nemám zájem, aby mě do toho zatahovali a nutili mě používat nějakou jejich sociální síť pod pohrůžkou ztráty přístupu k mým vlastním datům. Tečka.

starejbar

Re:Co říkáte na nucení Google+ uživatelům služeb Googlu?
« Odpověď #17 kdy: 26. 10. 2012, 21:16:48 »
...


od té doby co po mě google dost nevybíravým způsobem žebral mobil při každém vstupu do mailu - SKONČIL!

tohle mě taky dokáže rozpálit, to jejich otravování s mobilem. a nejen to. jen kdyby člověk na ten gmail nebyl tak moc zvyklej

Re:Co říkáte na nucení Google+ uživatelům služeb Googlu?
« Odpověď #18 kdy: 26. 10. 2012, 21:32:55 »
Mě jejich snaha vytřískat co nejvíc osobních dat ani boje s facebookem a twitterem prostě nezajímají - nemám zájem, aby mě do toho zatahovali a nutili mě používat nějakou jejich sociální síť pod pohrůžkou ztráty přístupu k mým vlastním datům. Tečka.
No tak jsi to vyřešil, jejich produkty nepoužíváš a je vymalováno. Kde je teda problém?

Riff

Re:Co říkáte na nucení Google+ uživatelům služeb Googlu?
« Odpověď #19 kdy: 26. 10. 2012, 21:41:57 »
... Kde je teda problém?

... zajímal mě názor ostatních

A taky mě pěkně nasrali. Ale kromě toho už žádný problém nemám ;-)


Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Co říkáte na nucení Google+ uživatelům služeb Googlu?
« Odpověď #20 kdy: 26. 10. 2012, 21:53:51 »
Jak říká Mirek - je to SOUKROMÁ společnost a dokud dodržuje zákony, může si dělat, co chce. Já třeba taky nemám rád Apple, nebo Sony, ale necítím potřebu o tom zakládat diskuze...

Google Account mi vždycky přišel jako taková slátanina, kterou dali rychle dohromady, jak se jim začaly rozrůstat služby, G+ má tedy potenciál to udělat líp (z mého pohledu). A nevidím tady důvod, proč se vztekat - žádné nové informace tím přece google od vás nezíská, tohle je akorát konsolidace a úprava služeb, kterou můžete odklepnout a nestarat se o to - jako by google account přejmenovali (což je, pokud neplánujete možností G+ využít, vlastně pravda).

ez

Re:Co říkáte na nucení Google+ uživatelům služeb Googlu?
« Odpověď #21 kdy: 26. 10. 2012, 21:56:41 »
Ucel je preci "Be no evil.". Tzn je to jen pro nase dobro a muzeme si za to sami.

http://xkcd.com/918/

Re:Co říkáte na nucení Google+ uživatelům služeb Googlu?
« Odpověď #22 kdy: 26. 10. 2012, 22:54:07 »
Jak říká Mirek - je to SOUKROMÁ společnost a dokud dodržuje zákony, může si dělat, co chce.
Takhle bych to asi nenapsal, kromě zákonů je ještě nějaká etika podnikání a chápu, že některé věci můžou někteří uživatelé chápat jako neetické. Ale tohle je přeci úplná prokotina - Google má prostě x milionů různých uživatelů rozesetých po různých službách a nejspíš by je rád nějak sjednotil. Jasně, že tím pár lidí naláká G+ vyzkoušet a asi s tím i kalkuluje, ale co je na tom špatného? Já bych to na jejich místě nejspíš udělal taky, je to logický krok. A kdo to nechce používat, ten to používat nemusí. Přijde mi to eticky míň problematické než každá druhá obyčejná reklama...

A navíc, G+ je prostě dobrý! ;)

Riff

Re:Nucení Google+ uživatelům služeb Googlu
« Odpověď #23 kdy: 26. 10. 2012, 23:47:14 »
Citace
... kromě zákonů je ještě nějaká etika podnikání a chápu, že některé věci můžou někteří uživatelé chápat jako neetické ...

Skvělá odpověď na tvojí vlastní otázku "Kde je teda problém?".

Citace
Ale tohle je přeci úplná prokotina ... co je na tom špatného? ... G+ je prostě dobrý!

Ještě aby v tom viděl problém uživatel G+ ;D

Ale nechme to být, tahle věta je celkem výstižná:

Citace
kdo to nechce používat, ten to používat nemusí

Jorge

Re:Nucení Google+ uživatelům služeb Googlu
« Odpověď #24 kdy: 27. 10. 2012, 11:09:11 »
Toto mně na youtube nedávno taky zarazilo, tak jsem si G+ vytvořil. Co mně ale překvapilo ještě víc bylo, že po zřízení účtu jej šlo v settings opět smazat, ale již beze změny funkce YT, někde v databázi YT se patrně oděkrtlo že G+ mám, tak na videa můžu. Snaží se jen a jen navyšovat, žádná centralizace účtů ani technický důvod za tím zjevně není.