Ruby pro generování webových stránek

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Ruby pro generování webových stránek
« kdy: 23. 10. 2012, 14:09:18 »
Ahoj,

tak nějak mě dneska ovládla hravá nálada a do hlavy mi vlezl nápad zkusit si napsat nějaký web v Ruby. Asi bych hupnul na svůj "blog" a předělal ho z PHP + MySQL na Ruby + MySQL.

Passenger už v Apache mám, víc jsem ještě neudělal... Než budu pokračovat, mám pro jistotu dotazy :-)

Hodí se Ruby ke generování (X)HTML kódu?
Funguje to ve finále stejně jako PHP? Ve smyslu, že napíšu kód a při přístupu na Apache (na konkrétní stránku) se ten kód provede a jako výstup hodí (X)HTML?
Mám použít MySQL nebo by se Ruby líbil třeba PostgreSQL? Tady mi jde o to, jestli MySQL modul je v pohodě, nebo jestli mám jít radši do něčeho oficiálního (pokud PostgreSQL je oficiální :-) ).

Nechci tu moc rozvádět debaty, který jazyk je lepší a proč, stejně tak ani webový server nebo databáze. Jde mi konkrétně o téma Ruby.

Předem díky za odpovědi, postřehy, zkušenosti. Večer na to jdu :-) Pokud mi to úplně nerozmluvíte :-D
« Poslední změna: 24. 10. 2012, 20:31:00 od Petr Krčmář »


DK

Re:Ruby pro generování webových stránek (místo PHP)
« Odpověď #1 kdy: 23. 10. 2012, 15:23:47 »
ruby on rails

tadeas

Re:Ruby pro generování webových stránek (místo PHP)
« Odpověď #2 kdy: 23. 10. 2012, 16:58:39 »
ruby on rails

BTW připrav se na to, že to nebude žádná sranda a budeš se toho muset zatraceně hodně naučit. PHP jako takové + PHP deployment je v podstatě triviální proti Ruby. A vážně koukni na ty Rails.

KapitánRUM

Re:Ruby pro generování webových stránek (místo PHP)
« Odpověď #3 kdy: 23. 10. 2012, 18:38:20 »
Je to tak ROR.
Je to moc pěkné, ale rozhodně ne jednoduché.
Přímka učení je myslím dost strmá, rozjezd je pomalý, ale zase pak to jde hodně rychle.

Jméno

Re:Ruby pro generování webových stránek (místo PHP)
« Odpověď #4 kdy: 23. 10. 2012, 19:57:30 »
Pokud to nemusí být vysloveně MVC framework, tak na jednoduší věci je výborný Sinatra.
Jinak moduly pro SQL databáze jako MySQL, PostgreSQL nebo SQLite jsou vyzrálé, tj. kompletní a spolehlivé. Alespoň co můžu posoudit z našich zkušeností.