Jak prodávat svůj software?

Franta

Re:Jak prodávat svůj software?
« Odpověď #45 kdy: 14. 10. 2012, 22:11:02 »
Jenže za cca 3-4 roky se má SRO změnit tak, že základní vklad už nebude potřeba, ale společníci budou ručit do výše svého veškerého majetku.
A v čem by pak spočívalo to „s ručením omezeným“?


Franta

Re:Jak prodávat svůj software?
« Odpověď #46 kdy: 14. 10. 2012, 22:13:43 »
A takhle to dopada, kdyz neni k dispozici odpoved  na danou otazku.

Spíš to tak dopadá, když tazatel nedá dostatek informací a chce, aby ostatní hádali, co ví jen on. Když jsi takhle tajnůstkářský, tak se pak nediv, že se na tvůj případ nedá většina odpovědí napasovat.

dev

Re:Jak prodávat svůj software?
« Odpověď #47 kdy: 14. 10. 2012, 22:22:40 »
A takhle to dopada, kdyz neni k dispozici odpoved  na danou otazku.

Spíš to tak dopadá, když tazatel nedá dostatek informací a chce, aby ostatní hádali, co ví jen on. Když jsi takhle tajnůstkářský, tak se pak nediv, že se na tvůj případ nedá většina odpovědí napasovat.

Toto jiz bylo sdeleno: Desktop aplikace, OS Windows, zamestnan, socialni + zdravotni plati zamestnavatel. Podobny SW - Total Commander.

Pokud nestaci, staci se zeptat, ja odpovim. Netusim, co vsechno muze hrat roli...

KapitánRUM

Re:Jak prodávat svůj software?
« Odpověď #48 kdy: 14. 10. 2012, 23:02:30 »
A v čem by pak spočívalo to „s ručením omezeným“?

Přečti si ten článek, bude to "omezené" celým majetkem odpovědných osob  :P

Frank

Re:Jak prodávat svůj software?
« Odpověď #49 kdy: 03. 09. 2013, 11:48:10 »
Dobrý den,

mám podobný problém, jako jste měl před časem Vy.
Jak jsem sedíval na diskusi, většina autorů je opravdu mimo, jen pár jich pochopilo o co Vám asi jde.

Už to asi máte vyřešeno, pokud ne, myslím, že správná cesta je popsána zde:
https://upload.cnet.com/?tag=hdr

Zdravím,
Frank


mhi_

Re:Jak prodávat svůj software?
« Odpověď #50 kdy: 05. 09. 2013, 15:19:23 »
jednoduchy dotaz. Jsem programator a vytvoril jsem aplikaci kterou bych chtel prodavat. Nemam zivnostensky list. Existuje jednoduchy zpusob jak aplikaci prodavat? I za cenu provize treti strane?

Prostudujte si autorsky zakon a zivnostensky zakon vc. priloh. Pokud si myslite, ze rozsah Vasi cinnosti se nevleje do nejake zivnosti, muzete prodavat licence k tomu dilu na zaklade autorskeho zakona, potom jednou rocne podavate danove priznani (prvni rok bych konzultoval s ucetni, dalsi roky to zvladnete sam pokud nedojde k vyznamnym danovym zmenam). Pokud se dostanete do pusobnosti ziv. zakona, budete potrebovat ZL, danove priznani take podavate 1x rocne, ale bude vypadat trosku jinak (pozor, u obratu nad 1 mil/rok se stavate platcem DPH a cele se to komplikuje).