Informatika a výpočetní technika na FEI VŠB

Bubáček

Re:Informatika a výpočetní technika na FEI VŠB
« Odpověď #15 kdy: 02. 07. 2012, 21:13:27 »
cau, matika na FEIce, neni zas tak hrozna, u zadneho z predmetu neni zadny garant, ktery by to nejak topil a vse se da naucit... (taky nemam nejnovejsi info.. ale par let zpet) dulezite je, jak uz bylo napsano nahore, delat si zapisky, chodit hlavne na cvika, dostat na zapocet co nejvice bodu...

jako nejvetsi kamen urazu a nejvetsi sito na feice je dvojice predmetu uvod do teo. informatiky (bakalar) a teor. informatika (ing) na to vyleti nejvice lidi... ale jak se rika... kdyz se poradne pripravis, vse pujde.. :)

navic od pristiho roku (co vim, ptacci cvrlikali) se maji otvirat predmety zamerene vice na bezpecnost v IT (nektere predmety uz tam jsou, budou dalsi), a i jeden predmet tykajici se vice linux/unixovych systemu (zatim tam je jen takove to klasicke programko v cecku, IPC problemy atd... a okolo OS jen widle, takze konecne pokrok)...

ja osobne FEI doporucuju., katedru CS(IT) obvzlast... at uz proto ze to je moje alma mater, tak uz p[roto ze to jde porad nahoru a cela banska cpe prachy hlavne tady - je to jejich budoucnost (i z pohledu vedeni mesta - snaha mit vice, lepe pripravenych studentu v IT, nalakat vice zahranicnich firem do regionu, etc, etc)

psjo, cus

Mohu potvrdit, jen bych dodal, že u zkoušek z UTI a TI to není tak hrozné, jak se povídá. Průchodnost prvním a druhým zkouškovým termínem je nějakých 55-65 %, další termíny jsou na tom lehce hůře kvůli studentům, kteří tomu moc nevěnují času a tak to zpravidla zvládají/nezvládají na hranici povinného minima.

Každopádně není třeba nic opakovat přes prázdniny, raději se vzdělávej v tom, co umíš, co znáš a co bys rád dělal.


Necromancer

Re:Informatika a výpočetní technika na FEI VŠB
« Odpověď #16 kdy: 02. 01. 2018, 19:30:47 »
CVUT FEI prosimte kamo

Taky tam byl

Re:Informatika a výpočetní technika na FEI VŠB
« Odpověď #17 kdy: 02. 01. 2018, 23:44:55 »
vŠB FEI, normální škola, nic víc nic míň. Mě osobně vadila absence studijních skupin, 150 lidí v ročníku potkáváš jako random. Reálně tedy nemáš spolužáky jako na střední, což musel vymyslet nějaký debil. Většinu lidí budeš znamt jen od vidění z FaceB skupin, což je smutné.

Spíš bych se zamyslel, jestli nechceš raději někam na koleje.

qwertz

Re:Informatika a výpočetní technika na FEI VŠB
« Odpověď #18 kdy: 03. 01. 2018, 08:37:51 »
vŠB FEI, normální škola, nic víc nic míň.

To je ovšem ta nejlepší možná varianta. Ústavy, kde ke vzdělání přistupují způsobem, vyžadujícím 5 let absenci osobního života asi nebudou nic zajímavého.

monet

Re:Informatika a výpočetní technika na FEI VŠB
« Odpověď #19 kdy: 03. 01. 2018, 09:07:35 »
ad kombinovaná forma studia na FEI VŠB:

Absolvoval jsem magisterský dvouletý program před 7 lety. Studoval jsem při práci, která byla časově poměrně náročná (projektové řízení a časté služební cesty, přesčasů mraky). Někteří předchozí psali jak je to v pohodě. Osobně jsem to tak nevnímal - nemyslím tím náročnost studia, ta byla oproti Bc studiu na FI MUNI, které jsem absolvoval dle mého názoru snazší. Trochu méně teoretizování a více praxe. Každopádně kámen úrazu je čas, který má člověk k dispozici. Některé projekty jsem dělal často do noci a zejména napsání diplomové práce a pak učení na státnice nějaký čas zabere. Pokud člověk stráví v průměru 10 hodin v práci a 2-3 dny v týdnu je na cestách pak je to docela masakr hlavně co se spánku týče. Navíc zaměstnavatel s tím neměl problém, že si dělám dálkově VŠ akorát jsem všechny tutoriály, psaní diplomové práce a učení na státnice dotoval ze své dovolené a ve výsledku měl tak 2 roky úplně minimum dovolené na nějaké bohulibé kratochvíle jako cestování apod. Na závěr nás po dvou letech končilo za regulérní 2 roky počítám 20% a hodně lidí natahovalo na 3 roky (což není samo o sobě problém). Co vím tak docela hodně lidí odpadlo v průběhu úplně. Takže toto je můj názor. Obtížnost je OK, ale ten čas při práci podle mě kriticky schází.



JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informatika a výpočetní technika na FEI VŠB
« Odpověď #20 kdy: 03. 01. 2018, 09:50:21 »
Attention, necrobuimping in progress!

absolvent

Re:Informatika a výpočetní technika na FEI VŠB
« Odpověď #21 kdy: 03. 01. 2018, 13:00:58 »
Ahoj, bakalara som absolvoval na vsb fei, magistra na fi muni. Rozdiely ktore som postrehol su nasledovne:
- na MUNI je ovela viac premakanejsi informacny system ktory sa na Edison VSB nechyta.
- na muni viac narocnejsie teoreticke predmety, na vsb narocnejsie prakticke predmety
- pristup ucitelov na oboch skolach zhruba rovnaky, vsade sa najdu ucitelia na ktorych spominas v dobrom, ale aj v zlom