USB flash disk ve VirtualBoxu

USB flash disk ve VirtualBoxu
« kdy: 14. 05. 2010, 15:48:01 »
Zdravím, je mi jasný že mě po přečtění mého příspěvku budete chtít ukamenovat, ale prosím snažte se mě pochopit, jakožto úplného laika, který se k této problematice dostal z důvodu studia.

Mám doma na desktopu XP, přičemž jsem si nyní naistaloval VirtualBox a distribuci linuxu CentOS. Vše jsem zdárně nainstaloval, ale ve virtuálním Centosu se mi nechce zobrazit Flash disk, ani žádné soubory z reálného PC (sdílené složky jsem ve Virtualboxu nastavil). Po x-hodinách strávených přočítáním fór jsem zjístil že musím někde spustit "Přídavky pro uživatele", což jsem anšel v horní liště, když to chce po mě přihlášení v Linuxu. Ale stále nic se neděje. Pro pripojení složek sjem zase použil co mi bylo anznačeno ve Virtualboxu (mount -t vboxsf share pripojeny_bod), ale stále nic, nemám ne to práva (což je další problém protože nevím jak se mám dostat do roota, lépe řečeno vím, ale neznám heslo-nevím jestli je nějaký výchozí, ale při instalaci jsem nikde nic nenastavoval).

Jsem z toho trochu zmatenej, protože v úterý mám umět udělat zeprá skriptů, který mám právě pro vyzkoušení na té flashce, ale nemůžu se k nim nijak dostat, prosím o radu jak na to. Děkuji mnohokrát ;)
« Poslední změna: 14. 05. 2010, 15:57:44 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: USB flash disk ve VirtualBoxu
« Odpověď #1 kdy: 14. 05. 2010, 16:21:59 »
Quick fix: Poslete si je na webmail.  ;)