čtečku mám Kindle DX Graphite od doby co vyšel. Čtečka je super právě proto že je to čtečka (hlavní funkce je zaměřená na čtení, další funkce jsou například ... čtení
). Nedá se s ní rozumně dělat nic jiného (leda v nouzi prohlížení http webu, puštění hudby, ale to je opravdu v době krize).
Z hlediska dlouhodobého užívání doporučuji:
1. Propojení a přenos dat mezi čtečkou a desktopem,
aby to
umělo mass storage, v nouzi jsem ji již několikrát použil pro přenos souboru z jednoho pc na jiný.
požadavek na formát bych tolik neřešil, co
musí umět je PDF a nějaký textový formát, ke kterému existuje konvertor jako epub, mobi nebo podobně (super SW pro konverze je calibre)
2.U některých zařízení je klávesnička,
DX umí poznámky a zvýrazňování textu jenom u formátu mobi... Pdf můžete pouze vkládat záložky (k záložkám v PDF nelze přiložit popis, to je škoda).
vytvářet nové samostatné textové soubory nelze.
poznámky, zvýrazňování textu a záložky jsou vlastnosti, kterých bych se nerad vzdal.3. Wifi a web-brouser.
e-ink není na prohlížení webu dobrá, jako nouzový prohlížeč může být (umí i https), ale jestli je to funkce kterou chcete, koukněte se po něčem s LCD displayem.
4. na čtečce chci číst.
Co se týče výběru ještě doporučuji zvážit toto:
Vzhledem k tomu, že jsem vybíral čtečku na čtení, bylo mým požadavkem příjemně čitelné zobrazení i PDF a to i formátovaných na A4 (technická literatura), což v té době (2010) splňovali dvě čtečky... Kindle DX a iRex Digital Reader 1000. Druhá zmiňovaná stála 20 000, což jsem nedal
.
Teď bych se rozhodoval jestli ten DX nebo rovnou koupit barevnou, např. jetBook Color Deluxe.
Pokud bych chtěl číst primárně beletrii a v nouzi dokumentace, zůstal bych klidně u 6" čtečky, dokonce jsem jednu dobu zvažoval koupit si i tu malou, kvůli pohodlnosti, výrobce a typ bych vybíral podle ceny a subjektivního posouzení "přímo v ruce".