Proč není Scheme čistě funkcionální jazyk?

Radek Miček

Re:Proč není Scheme čistě funkcionální jazyk?
« Odpověď #30 kdy: 11. 09. 2012, 00:27:34 »
Citace
O dost slabší co do rozsahu a posledních dat aktualizací, ne?

Přijde mi celkem aktuální. Rozsah jsem nikdy nezkoumal, nicméně nemívám problém najít potřebné knihovny pro OCaml. Naopak měl jsem problém najít rozumnou (= názvy funkcí nemají deset kilometrů) GUI knihovnu pro Haskell.

Citace
Je toho víc, ale alespoň částečně "řešené" (rozuměj odlišné od standardu) už x-tou verzí OCaml Revised syntax

OCaml Revised syntax souvisí s nástrojem Camlp4 a IMO snahou je se jí zbavit, protože je hnusná, a nechat si originální syntax, která je IMO konzistentní. Pokud nepíšete syntaktická rozšíření pomocí Camlp4, tak žádnou revisited syntax nepotřebujete.

Citace
Kdo ji používá např. k implementaci globálního stavu nebo třeba na memoizaci, tak je to jenom z neznalosti a znásilňování jazyka zvykama z jiných prostředí.

Možná, nicméně pak se o předání stavu musí postarat konzument knihovny, což může být méně pohodlné, zejména pokud se ten stav vůbec nemění (pouze se nastaví při inicializaci).

Radek Miček

Re:Proč není Scheme čistě funkcionální jazyk?
« Odpověď #31 kdy: 11. 09. 2012, 10:39:34 »
Citace
Naopak měl jsem problém najít rozumnou (= názvy funkcí nemají deset kilometrů) GUI knihovnu pro Haskell.

Všiml jsem si, že wxHaskell znovu ožila (v letech 2010 a 2011 to vypadalo, že je mrtvá).