Windows server a pomalý přenos dat na síti

Host

Re:Windows server a pomalý přenos dat na síti
« Odpověď #30 kdy: 28. 08. 2012, 17:41:31 »
Tak po té co jsem to udělal je sdílení po síti nedostupné


Fantomas

Re:Windows server a pomalý přenos dat na síti
« Odpověď #31 kdy: 28. 08. 2012, 19:20:19 »
A nemuze delat paseku povolene ipv6 na serveru?

johnyKE


Host

Re:Windows server a pomalý přenos dat na síti
« Odpověď #33 kdy: 28. 08. 2012, 21:25:55 »
Tak po té co jsem to udělal je sdílení po síti nedostupné

Takhle - ten SMB2 vypni na stanici, předpokládám, že tam máš Win7.

Host

Re:Windows server a pomalý přenos dat na síti
« Odpověď #34 kdy: 29. 08. 2012, 07:56:39 »
Na klientech je XP.
A ipv6 jsem vypl a je to pořád to stejné.


Trident

Re:Windows server a pomalý přenos dat na síti
« Odpověď #35 kdy: 29. 08. 2012, 19:10:27 »
Myslim ze to nakousl uzivatel Cek. Takze vypnout oportunistic locking. V sambe to slo per share a co pamatuji ve windows server 2003 jen globalne v registrech. Jestli to uz mrkvon dodelal aby to slo nastavit per share nevim, nicmene zkus si precist toto :
www.dataaccess.com/whitepapers/opportunlockingreadcaching.html

Jeste v dobe kdyz jsem se ve skolstvi pohyboval, tak oba softy uz umely fungovat jako SQL server-klient. Smile od zacatku protoze Škoda Vyhozenych Peněz začaly nedávno a Bakaláři přešli později(byla nutná odstávka import z lokalní db do SQL).

To dlouhe spousteni by prave odpovidalo problemu s lockovanim. Zvlast db aplikace ve foxpro jsou tim zname. A i aplikace pouzivajici model server-klient si na klientech ukladaji pracovni soubory ktere oplocky hodne zpomaluji.

Obecne jsem vzdycky u aplikaci server-klient nechal bezet klienta lokalne na stanici a jeho aktualizaci/opravu na ni resil skriptem. Tento ji provadel na pozadi jen kdyz bylo treba. Aby uzivatel nepustil rozinstalovanou aplikaci tak jsem az do uspesneho ukonceni instalace nepovolil do slozky pristup.
Hlavne spoustet v tomto pripade klienta primo ze serveru je tak trochu proti navrhu u techto softwaru. Zvazte proto zda-li spousteni primo ze serveru ma opravdu v techto pripadech opodstatneni.