Archlinux a Firefox: ošklivé fonty

Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« kdy: 10. 06. 2010, 11:09:57 »
Chromium:

Firefox:

Opera:


Čím ten zmršený text ve FF může být?
« Poslední změna: 10. 06. 2010, 11:16:53 od Petr Krčmář »


Re: Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« Odpověď #1 kdy: 10. 06. 2010, 11:17:53 »
Ve Firefoxu je možné zvolit, jaké fonty budou pro zobrazování používány. Doporučuji doinstalovat microsoftí TTF fonty (v deb based distrech je to msttcorefonts) pak v nastavení Firefoxu navolit nějaká rozumná písma.

Re: Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« Odpověď #2 kdy: 10. 06. 2010, 11:34:01 »
Díky moc. Pomohlo. O písma se moc nestarám, zatím to bylo "just works". V Archlinuxu se ten balíček jmenuje ttf-ms-fonts a patří do extra. Nastavení Firefoxu/Namoroka již nebylo nutné.

Re: Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« Odpověď #3 kdy: 10. 06. 2010, 11:50:33 »
Jsem rád, že to bylo takhle jednoduché. Ono to nastavení je někdy dobré si projít, každému vyhovuje jiné písmo a dá se to tam jednoduše nastavit a třeba to i vynutit u všech stránek.

5o

Re: Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« Odpověď #4 kdy: 10. 06. 2010, 12:19:41 »
Ono Firefox a podobne aj OpenOffice.org a tusim aj Chrome/Chromium, ak najdu v systeme nainstalovane MS fonty ako Times New Roman, Arial, tak ich automaticky nastavia. Ked mnoho webovych stranok je navrhovanych pre tieto fonty, tak sa casto ani ine neda robit len si ich nainstalovat. Alebo ked je niekomu proti srsti nainstalovat si nieco od MS :-) , tak su aj nahrady. Napr. fonty Liberation od Red Hatu. Maju podobnu metriku ako od MS, konkretne Liberation Serif nahradzuje Times New Roman, Liberation Sans je nahrada za Arial a Liberation Mono za Courier New. Staci nastavit vo Fx a Chrome/Chromium a je to. Webove stranky sa zobrazuju korektne. A OO.o v mojom pripade, K/Ubuntu, si tieto fonty nastavil automaticky po ich instalacii, namieto Nimbus Roman (co tiez nebol font na zahodenie) ponastavoval Liberation a to do kazdej casti balika → Writer, Calc, Impress, Draw, Math (tam je obzvlast dolezite mat dobre nastavene fonty, lebo potom tie vzorce/rovnice/priklady vyzeraju otrasne).


Jiří Veruněk

Re: Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« Odpověď #5 kdy: 19. 02. 2011, 12:01:55 »
V Arch Linuxu mi pomohlo odstranit rastrové 75dpi a 100dpi fonty - balíčky xorg-fonts-75dpi a xorg-fonts-100dpi. A nemusel jsem instalovat ttf-ms-fonts, ktere jsou teď v AUR.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1048435

dustin

Re: Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« Odpověď #6 kdy: 19. 02. 2011, 13:29:24 »
V Arch Linuxu mi pomohlo odstranit rastrové 75dpi a 100dpi fonty - balíčky xorg-fonts-75dpi a xorg-fonts-100dpi. A nemusel jsem instalovat ttf-ms-fonts, ktere jsou teď v AUR.

Zajímavé, díky za tip

t0m!

Re:Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« Odpověď #7 kdy: 25. 08. 2012, 14:29:07 »
Pro Archlinux je baliček ttf-ms-fonts umístěn v AUR (https://aur.archlinux.org/)
potom lze nainstalovat pomocí
Kód: [Vybrat]
makepkg a
Kód: [Vybrat]
pacman -U soubor.pkg.tar.xz

lbm

Re:Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« Odpověď #8 kdy: 25. 08. 2012, 15:23:57 »
yaourt -S ttf-ms-fonts

t0m!

Re:Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« Odpověď #9 kdy: 25. 08. 2012, 16:07:30 »
Ale stejne mi ten baliček nepomohl, ostatní fonty se ale zlepšili, jen Lucida je pořád takle zubatý.

Nomen

Re:Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« Odpověď #10 kdy: 27. 08. 2012, 14:13:35 »
Nemýlím-li se, tak i bez instalace fontů by mohlo pomoci:

Kód: [Vybrat]
$ cat ~/.fonts.conf

<match target="font">
  <edit name="antialias" mode="assign">
    <bool>true</bool>
  </edit>
  <edit name="hinting" mode="assign">
    <bool>true</bool>
  </edit>
  <edit name="hintstyle" mode="assign">
    <const>hintfull</const>
  </edit>
</match>

t0m!

Re:Archlinux a Firefox: ošklivé fonty
« Odpověď #11 kdy: 27. 08. 2012, 18:32:21 »
u ostatnich fontu to funguje jen Lucida, mam to nastavene v systemovych configuračních souborech.
/etc/fonts/conf.d
10-sub-pixel-rgb.conf -> ../conf.avail/10-sub-pixel-rgb.conf