Server a hackersky oriesok

knext

Re:Server a hackersky oriesok
« Odpověď #45 kdy: 22. 08. 2012, 08:45:51 »
Poklona!

Mohl bych pozadat o strucny navod jak docilit rozsirovani initrd respektive jak si takhle zabezpecit instalaci?

Jak byla zasifrovana ta systemova partition?


RDa

Re:Server a hackersky oriesok
« Odpověď #46 kdy: 22. 08. 2012, 09:24:02 »
Takhle "zabezpecit" instalaci nema smysl, popravde nema smysl zabezpecovat instalaci vubec - protoze vsechno jde obejit.

Je to uplne stejny problem jako v pripade zabezpeceni audiovizualnich del - to co jde prehrat pujde vzdy i zkopirovat :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Server a hackersky oriesok
« Odpověď #47 kdy: 22. 08. 2012, 09:24:39 »
Mohl bych pozadat o strucny navod jak docilit rozsirovani initrd respektive jak si takhle zabezpecit instalaci?

Pokud to chcete rozsirovat, tak nevim. Zalezi na tom, v jakem slova smyslu mate na mysli. Pokud to chcete rozsifrovat, zkuste prikaz mount.

Citace
Jak byla zasifrovana ta systemova partition?

Nebyla.

knext

Re:Server a hackersky oriesok
« Odpověď #48 kdy: 22. 08. 2012, 09:29:43 »
myslel jsem "jak rozsifrovat initrd" v tomto pripade - thx

Re:Server a hackersky oriesok
« Odpověď #49 kdy: 22. 08. 2012, 11:57:59 »
Taky se přidávám k pokloně. Říkal jsem si, že se do toho ani nemá smysl pouštět, že to může být libovolné custom šifrování v jádře... Jak jsi to objevil? To's se páral s reverse engineeringem nebo to je něco známýho, co se běžně používá? Můžeš popsat aspoň ve zkratce, jak jsi to rozlouskl?


Re:Server a hackersky oriesok
« Odpověď #50 kdy: 23. 08. 2012, 09:53:33 »
Porovnaval zmeny oproti normalnemu jadru a hladal rozdiely v disassebleri.

Re:Server a hackersky oriesok
« Odpověď #51 kdy: 23. 08. 2012, 10:00:05 »
Porovnaval zmeny oproti normalnemu jadru a hladal rozdiely v disassebleri.
Jo, to mě taky napadlo jako nejzchůdnější cesta. Akorát člověk musí vědět, z jaké distribuce to jádro je, nebo doufat, že je vanilla.

Každopádně teda ale dobrá práce :)