Nový framework pro projekt

J.Kobelka

Nový framework pro projekt
« kdy: 15. 08. 2012, 20:15:17 »
Dobrý den, nedoporučíte nějaký framework pro nový projekt?
Dřív jsem dělal v Nette, ale bohužel se mi dost znelíbil směr, kterým se vydalo. Znám PHP, Javascript, Javu, Ruby a Python. Z tohoto mi logicky vychází - Zend/Yii, Node.js+Express, Rails/Padrino, Django, nebráním se ani ASP.NET. O aplikaci se moc rozepisovat nechci, ale bude určená pouze pro ČR, cca 5 000 návštěv denně, složitější registrace uživatelů, platební rozhraní PayU, PayPal, komunikace s Facebook API. Rád bych, aby tohle všechno šlo realizovat co nejjednodušeji.
Díky za postřehy a rady.


DK

Re:Nový framework pro projekt
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2012, 20:19:48 »
co nejjednodusseji? ktery jazyk umis nejlepe (co se tyce webovych aplikaci)
app pro 5k lidi denne se da v cistem php napsat behem par hodin, nebo vyzkousej framework Play (java), pripadne django (python)


proste to zalezi na tom, v cem mas s weby nejvetsi zkusenosti, framework na to neni imho ani moc potrebny

J.Kobelka

Re:Nový framework pro projekt
« Odpověď #2 kdy: 15. 08. 2012, 20:36:47 »
Díky, možná to u čistého PHP skončí. Největší zkušenost (6 let) mám právě s ním. Play se mi znelíbil ve verzi 2.0, předešlá verze byla geniální. U Djanga se mi jednoduše nepovedlo zprovoznit kompletní lokalizaci v administraci - tj. že jména aplikací a modelů nebyla v ČJ. Ale to by nemusela být překážka, jenom mé postřehy z večeru s Djangem (upřímně se mi zatím líbí nejvíc).

Re:Nový framework pro projekt
« Odpověď #3 kdy: 15. 08. 2012, 22:21:08 »
co nejjednoduseji, bezpecne, pro 5kilo lidi? pokud budes mit vlastni server tak Drupal 7 je paradni framework a neverim ze najdes neco efektivnejsiho (to je celkem podstatne slovo, neresim kombinace proceduralniho a OOP, neresim ze bez cachovani muze byt pomaly, resim to, ze umi to co pozadujes a nebudes muset resit rutinni veci)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Diskobolos

Re:Nový framework pro projekt
« Odpověď #4 kdy: 15. 08. 2012, 22:42:28 »
Z tohoto mi logicky vychází - Zend/Yii, Node.js+Express, Rails/Padrino, Django, nebráním se ani ASP.NET.

Nechápu, jak někdo se znalostí MVC frameworku po X letech praxe může napsat uvedené - dyť sis sám odpověděls. Nic lepšího z výše uvedeného defakto neexistuje. Bastly typu slepená CMS jsou nesmysl (pro projekt, který máš mít pod kontrolu od A-Z). Možná ještě zapomněls na Symfony.


J.Kobelka

Re:Nový framework pro projekt
« Odpověď #5 kdy: 15. 08. 2012, 23:02:55 »
Jasně, ale já chci spíš postřehy někoho, kdo si tím taky prošel a třeba i navrhl variantu, na kterou jsem zapomněl. Díky za Symfony.

DK

Re:Nový framework pro projekt
« Odpověď #6 kdy: 16. 08. 2012, 00:42:27 »
Diskobolos: ad "nic lepsiho neexistuje"... poslednim rokem se zabyvam tvorbou takovych webu, ktere vysoce prevysuji navstevnost peti tisicu... na prani zakaznika je to v php a zadny framework jsem nepouzil, protoze v nekterych vecech muzou byt o dost pomalejsi (coz je pri vysoke navstevnosti dost nezadouci)


ad flame mezi frameworky a pouziti frameworku/nepouziti frameworku: nedavno tu byl takovy topic, tak by pro blaho zakladatele topicu nebylo moc dobre tu zase skoncit touhle debatou... vicemene to skoncilo takhle - pokud umis php dobre, vystacis si bez frameworku (sablonovaci system ma php nativne, cachovani udelas, zbytek moc nepotrebujes, to ze ti to bude trvat o chvilku dele, nez u frameworku, je v souvislosti s lepsim vykonem jedno)

ja osobne jsem napriklad pro stranku, kterou navstevuje neco pres sto tisic UIP denne ciste php, mysql pres PDO. cache jsem si napsal sam... plus samozrejme nastaveni serveru (protoze na klasickem webhostingu to nestihalo)


s vetou ohledne pouziti cms naprosto souhlasim... wordpress by sice tech +/- 5k lidi utahl, ale je to v nem zbytecne delat... navic tu nikdo netusi, o co v tom projektu pujde, nicmene by tam byla stejna vec, jako pri pouziti frameworku (a to jeste horsi) a to to, ze tam budes mit zbytecnou spoustu balastu, kterou vubec nevyuzijes

iwtu

Re:Nový framework pro projekt
« Odpověď #7 kdy: 16. 08. 2012, 03:26:44 »
Hackernews ohladom Pythonu odporuca Flask (nechce sa mi teraz hladat clanok).

Re:Nový framework pro projekt
« Odpověď #8 kdy: 16. 08. 2012, 08:31:59 »
"Rád bych, aby tohle všechno šlo realizovat co nejjednodušeji" ak sa ti nechce robit vsetko vlastnorucne, ziadny z uvedenych fw nema taky ekosystem pluginov ako rails. Na kazdy nezmysel najdes 20 gemov, az je niekedy tazsie najst ten pravy, ako si to spatlat sam :-)