Editor pro práci více lidí na jednom projektu

Franta

Re:Editor pro práci více lidí na jednom projektu
« Odpověď #15 kdy: 15. 08. 2012, 13:39:57 »
Nejsem primárně developer, ale myslím, že kolegové developeři potvrdí, že není moc dobrej nápad, když dva lidi šahají na jeden soubor zaráz...

Říká se tomu párové programování a obvykle sedí oba u jednoho počítače. Tohle by byl způsob, jak to dělat přes Síť.


Re:Editor pro práci více lidí na jednom projektu
« Odpověď #16 kdy: 15. 08. 2012, 14:08:30 »
Říká se tomu párové programování a obvykle sedí oba u jednoho počítače. Tohle by byl způsob, jak to dělat přes Síť.
Jo, to vím, používá se to v etrémním programování, ne? Proto jsem ale říkal, že by k tomu beztak byl potřeba silnější nástroj, protože domlouvat se o něčem složitějším přes telefon je prakticky nemožný - když si k tomu člověk nemůže nakreslit grafy, hrabat se v papírech, pořádně si věc vyjasnit... Moc nevěřím tomu, že by model programování v páru mohl fungovat na dálku. Ale třeba se mýlím :)

Zopper

  • *****
  • 713
    • Zobrazit profil
Re:Editor pro práci více lidí na jednom projektu
« Odpověď #17 kdy: 15. 08. 2012, 19:35:27 »
Co se gitu týče, bitbucket je pro takové malé projekty ideální - na rozdíl od služeb jako sourceforge umožňuje zdarma i uzavřené projekty, jen je to omezené počtem osob, které mohou mít přístup.

honza

Re:Editor pro práci více lidí na jednom projektu
« Odpověď #18 kdy: 15. 08. 2012, 21:37:08 »
@Weisenhou: škoda, že OP nenapsal, o co mu vlastně jde, třeba by někdo poradil tak, že by se OP tomu peklu úplně vyhnul... Docela by mě zajímalo, čeho chce dosáhnout, protože mě žádný rozumný použití fakt nenapadá. Pokud má jít o seriozní práci nebo výuku, tak na to beztak bude potřeba silnější nástroj (na poznámky, diagramy, atd. atd.) A pokud se má jednat o "kámoš na druhé straně republiky potřebuje pomoct s úkolem do školy", tak na to bohatě stačí remote desktop (v horším případě, že chce použít nějaký klikátko a neumí to přeložit v řádce) nebo sdílená tmux session + vim.

Člověče vy mě bavíte, brouk pytlík hadr:) Jdu si vyhledat vaše další příspěvky:)

Re:Editor pro práci více lidí na jednom projektu
« Odpověď #19 kdy: 15. 08. 2012, 21:55:30 »
...potřeboval bych poradit jaký editor C/C++ mám použít, kdy potřebuji aby jeden soubor mohlo editovat více lidí najednou....

Píšeš že už sis vybral, ale i přesto se zeptám k čemu přesně používáte to EDITOVÁNÍ jednoho souboru více lidmi najednou? Myslíš tím třeba něco jako sdílenou pracovní plochu na které víc lidí při tele/video konferenci může pracovat nad jedním souborem? To bych chápal, ale tam bych opravdu šel přes sdílení plochy nebo SW pro videoconferencing a nehledal bych takovou funkci v editoru.

Pokud tím myslíš současné, naprosto nezávislé editování jednoho souboru více lidmi, tomu bych se zdálky vyhnul.

Ještě poznámka k tomu Dropboxu - použij normální verzovací systém. Na webu najdeš i služby, které jsou, s určitými omezeními co se dají zkousnout, zdarma a fungují v pohodě. Ať už pro SVN a nebo třeba GIT.


Daniel Kozak

Re:Editor pro práci více lidí na jednom projektu
« Odpověď #20 kdy: 15. 08. 2012, 23:39:18 »
No nevim proc tak slozite nastroje, me zkamosem pred x lety stacilo se pres ssh spojit na jednom stroji tam ve screenu spustit Vim a bylo :D.
Jinak samozrejme pokud pracujete na spolecnem projektu ve vice lidech, tak durazne nedoporucuji kolaborativne editaci na dalku. Jak jiz bylo receno programovani v parech je mozne, a casto jej v praci praktikujeme, ale na dalku to prsote nejde (pri pareni je treba fyzicky kontakt :P). V praci se nam osvedcil GIT. Drive jsme pouzivali SVN, ale to doporucit nemuzu vratit se s GIT na SVN bych asi prirovnal jako prechod z nejnovejsiho modelu <oblibena_znacka> na trabant.

At ci tak, preji hodne stesti a uspechu.

lelio

Re:Editor pro práci více lidí na jednom projektu
« Odpověď #21 kdy: 16. 08. 2012, 00:08:45 »
„na tzv. párové programovanie“ alebo akokoľvek nazvete toto realtime špehovanie s povolením oboch strán, je tu proste Tmux + jeho rozšírenie wemux (vytvorené presne na tieto účely), a editor vim spustený v tmuxe a tmux fičiaci cez ssh. Hej a všetko ešte verzovať v Gite. Tmux + wemux používam, keď napr. kamaráta učím na diaľku pracovať s unixovým shellom.