Život bez Google? Čím ho nahradit?

Život bez Google? Čím ho nahradit?
« kdy: 07. 05. 2010, 09:29:10 »
Dnes se zase trochu pozměnil google vyhledávač, nic moc - ale jsem hodně konzervativní a každá změna mně spíš vadí!

Každopádně jednou to určitě přijde a google se stane z mnoha důvodů nepoužitelný (impotence, politika, reklamy, špehování...)

Otázka:
napadá někoho, čím Gvyhledávač nahradit?
srač.ky typu altavista a yahoo nepřipadají v úvahu. Když pominu tunu reklamy tak mi tak nějak vadí že na dotaz "šicí stroj" dostanu stránky o "přehradě"
« Poslední změna: 07. 05. 2010, 09:34:56 od Petr Krčmář »


Mono

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #1 kdy: 07. 05. 2010, 10:31:20 »
scroogle.org
= google bez google (pro paranoiky nutnost, žádné cookies, žádné záznamy, anonymita, ssl varianta)

mimo to taky bez reklam, bez "sponzorovaných odkazů", ovšem taky bez "klikacích" nastavení a "klikacího" rozšířeného hledání, bez vyhledávání obrázků, videa, blogů,... , bez všemožných efektů.

Prostě jen obyčejné vyhledávání, to co je na google jako "Web". Výsledky jsou v podstatě stejné, jen někomu může vadit nepřítomnost "Archiv - Podobné" a další věci. Prostě je to něco za něco ;)

Mono

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #2 kdy: 07. 05. 2010, 10:40:10 »
Mě taky změna trochu zaskočila, napadlo mě ejhle omalovánky  ::)
A ni vše nějak úplně nefunguje, jeden drobný postřeh, pokud z hlavní page něco vyhledám, třeba "ahoj" a pak se pokusíl dát v levém menu Více, hodí mě to zase zpět.. Ok, zkusím to znovu vyhledat, pak klepnu třeba zase vlevo v menu na "stránky česky" a zkusím to znova rozbalit, ted už to nereaguje vůbec,pfff.

Jakub D.

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #3 kdy: 07. 05. 2010, 11:51:24 »
A co presne Vam na dnesni strance Google vadi? Ta baletka? Zivot neni jen o programovani, kompilaci jadra a HW (to je prakvapko, co?). Google meni hlavni stranku dle vyznamnych vyroci, na ktera tak vtipne upozornuje. Treba ja mam Cajkovskeho rad. Misto hledani nahrady za Google si od neho zkuste neco pustit :-)) Mohu doporucit treba balet Labuti jezero nebo operu Pikova dama.

Xjmeno363a

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #4 kdy: 07. 05. 2010, 12:07:40 »
Nevím jakou baletku jste kde potkal nebo co ale já myslel ty přesuny menu a levý panel, jiný (větší) font, napovídání bez počtu vyhledávaných položek, menu obrázky redundantně nahoře i vlevo...

nicméně to jsou prkotiny, otázka je doufám zcela jasná a pokud scroogle.org jede na enginu google, tak to asi taky není řešení

To tady už je opravdu jenom velký bratr google, nebo co?


Hellraiser

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #5 kdy: 07. 05. 2010, 13:10:51 »
Tak baletkou mysli obrazek misto loga google na google.com (.cz) ktery se nezobrazuje na uvodni strance od Firefoxu - to povazuju za pricinu nedorozumeni.

Jinak musim rict ze me zmeny vzhledu nepotesily, protoze google jsem mel rad hlavne pro cisty vzhled bez ruznych oken a nabidek, ktere stejne nepouzivam ( jako ma napr. seznam.cz).
Jinak osobne by mi k spokojensti stacilo kdyby nove nabidky byli v pravem okraji a ani bych o nich nevedel. ;D

Mono

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #6 kdy: 07. 05. 2010, 13:50:24 »
Co se dá dělat, google je jednička ve vyhledávání a pokud chcete něco lepšího, zřejmě nezbývá než používat nějakou "nadstavbu" google (bez reklam a špehování jak píšete), a nebo se pokorně ke google vrátit. To je můj názor.

Jj, to měnící se logo je dobrý nápad a neruší. Jakube, trošku zbytečný příspěvek, měl jsem na mysli to co píše Xjmeno363a a že třeba vyhledávací políčko je najednou větší a vypadá jako vymalovaný, prostě ne standardně. Zkuste porovnat s Bing titulní stranou, ten mi musí stáhnout celý deštný prales i s vodopády s jakýmisi aktivními "zónami" (mluvím o americké verzi), aby byl líbivější a přitom mi jde jen o to jedno vyhledávací políčko, protože chci něco vyhledávat a ne prozkoumávat tajemství džungle. to je jen krůček k tomu, aby tam příště bylo interaktivní animovaný pozadí ideálně ještě plné reklamy.

x

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #7 kdy: 07. 05. 2010, 15:45:47 »
Vrele doporucuji tuhle stranku http://www.fravia.com/main.htm   a vubec cely web stoji za studovani.

BubakB

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #8 kdy: 07. 05. 2010, 17:03:37 »
Zkuste blackle.com. Je to jen starý google v temném kabátku s žádnými prkotinami navíc.

jadd

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #9 kdy: 07. 05. 2010, 17:30:43 »
To nebude vyhledávačem ;)

Jakub D.

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #10 kdy: 08. 05. 2010, 14:52:35 »
Uznavam, trosku jsem ujel :-)) Za to muze asi moje nachlazeni, clovek je pak trochu mimo.

1010

Google Old School
« Odpověď #11 kdy: 08. 05. 2010, 23:47:42 »
Pokud se vam plete ten levy sloupec ve vyhledavani, a pouzivate Firefox, zkuste toto..

https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/161666/

;)

strucky

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #12 kdy: 09. 05. 2010, 00:19:39 »
Smích. Jste opravdu vtipně xenofobní. Budete hledat nové manželky, když si po několika letech stereotypu změní účes? Je to trochu extrémní přirovnání, ale je na místě. Myslím si, že stěžejní je, že vyhledávač google stále perfektně vyhledává, a to je také prvotní účel. Heslo vám vyhledá úplně stejně jako předtím, i když je lehce předělané vstupní pole.

Ovšem chápu... to bychom nebyli Češi, kdybychom si na nějakou změnu zaběhlé věci nestěžovali, že? :)

Rexxar

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #13 kdy: 09. 05. 2010, 03:23:16 »
sa cudujem, ze nikto ti neporadil www.bing.com, ten v amerike ubera googlu cim dalej tym viac z podielu vo vyhladavani.

Re: Život bez Google? Čím ho nahradit?
« Odpověď #14 kdy: 09. 05. 2010, 17:38:19 »
Já naopak nové funkce Google vítám a vůbec mi nevadí. Nelze počítat s tím, že prohlížeč bude na věčné časy vypadat stejně, škoda je, že Google neumožňuje používat i starý vzhled Google (pro ty, kterým nový Google vadí...).

A lidi, prosím Vás, probuďte se, potencionálních velkých bratrů na světě je až velmi mnoho -

začněme třeba u velkého Microsoftu, pokračujme napříč všemi mobilními operátory (např všichni čeští mobilní operátoři již cenzurují Internet, každý ví skoro přesnou lokaci svých zákazníků, co píší, komu volají, kdy, jak dlouho...) nebo třeba všemi poskytovateli připojení na Internet (bůh ví, co dělají s našimi pakety, co vyšleme a příjmáme) a takových příkladů je jistě více....

Google je jen jeden z potencionálních velkých bratrů...Nechápu tuhle histerii...