Znechutenost z IT

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #30 kdy: 12. 08. 2012, 21:51:48 »
Pokud jsi foreveralone, tak se seber, zkoukni třebas poníky a zajdi do hospody s http://bronies.cz/ - budou na podobné vlně.

Tohle drží při životě spoustu lidí. Někdy je fakt lepší se zbláznit :)

Čti si knihy. Už jsi přečetl všechno od Terry Pratchetta? Ne? Tak do toho.


blizz

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #31 kdy: 12. 08. 2012, 22:25:53 »
ruzove poniky ani kokainove vecierky ti nepomozu. kamarati su dolezity, hlavne nech to nie su ziadni itckari a podobni mudrlanti.

ked chces byt dobry v tom co robis tak sa tomu venuj naplno, praca na prvom mieste, ked hladas pracu ukaz co v tebe je ale nevnucuj sa za kazdu cenu, zamestnavatel je ten co ta potrebuje. pokial ta nebavi programovanie tak rob nieco ine. v IT su peniaze, mozno by ta lepsie bavila praca predajcu, obchodneho zastupcu alebo nieco podobne a neskor ked ziskas skusenosti tak mozes zacat podnikat.

retard

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #32 kdy: 12. 08. 2012, 23:36:05 »
Je mnozstvo malych firiem, kde je ovela zaujimavejsia praca a akceptovatelna placa. ;)  V IT je mnozstvo ludi, ale kvalitnych ludi je fatalny nedostatok - makacov a busicov je tragicky malo. Kokotov, zebrakov, mamvpicistov, honiegov, bagazistov atd je plna rit a zial su uz takmer vsade rozlezeni. Ale to neznamena, ze nie su firmy, kde vedia busica ocenit, respektive, kde busic moze normalne fungovat. Treba sa venovat obvlasti co ta bavi  a este aj v tej oblasti tomu, co ho bavi. Ked niekoho bavia siete, neznamena, ze ho musia bavit WAN/Service provider, ci LAN, VoIP, security atd - IT je tak siroke, ze je fakt si z coho vyebrat a kombinovat ako v RPGckach. :D Niekde nabusi LAN, SAN a VMware. Iny nabusi SAN, diskove polia a IBM Power.  Iny nabusi pasky a backupovanie, iny drti po nociach nove ovladace do kernelu len preto, ze ho to bavi a robi stastnym. :) Niekoho viac bavi troubleshooting, ineho pre sales, iny chce robit architekta. Hlavne treba vediet kedy ist prec - ked ta obklopia kokoti, nema zmysel bojovat, treba ist inde - busic ITckar nema problem, pokial teda nie su tucne prachy jedinym cielom...;)

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #33 kdy: 13. 08. 2012, 08:07:43 »
Si typicky pripad cloveka, ktory si mysli, ze po skonceni skoly sa onho firmy pobiju a bude brat vela penazi len tak.
Ja som zacinal na hotline pre jeden sw. Cely den telefonaty, 90% stale to iste dookola. Postupne som presiel najskor na stranky, neskor programy v Delphi. Teraz riesim v sukromnej firme skoro vsetko. Linuxove servre, voip, windows server, siete, servis pc, nejake tie programiky, a teraz aj elektronika. Nejaky ten vyvoj jednoducheho hw s MCU.
Tym, ze riesim vsetko mozne, tak nepadnem do stereotypu, ale zase musim sledovat novinky ci uz z oblasti pc, elektroniky, alebo sieti.
Clovek, ktory chce nieco dosiahnut, tak musi zacat od nuly, a vypracovat sa. Nebat sa zmenit firmu, ked uz ma pocit, ze dosiahol max. a nema sa tam co nove naucit.
Dnes je IT clovek, ktory vie zapnut pocitac, programator ten, ktory vie pracovat s "karlem".

someone

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #34 kdy: 13. 08. 2012, 09:07:40 »
Jak píšeš - IT je rozsáhlé, všechno dělat nejde.
Dělej, co tě baví a v čem jsi dobrý.
Někoho baví hrát si s jádrem, řešit záhadné chyby metodou pokus-omyl, každý čtvrtrok řešit nový HW. Ano, baví a vidí to jako výzvu.
Jiný chce mít ve svém světě pořádek a jistoty, pak dělá třeba J2EE a pracuje na abstraktní úrovni, kde je zodpovědnost vymezena rozhraním objektů.
Jiný se nechce nebo nedokáže mořit s programováním a radši dělá správu.

Pokud jde o způsob práce:
Ve velké firmě (tuším, nezkoušel jsem) jsi na jedné pozici a děláš jednu věc pořádně. Je to neosobní prostředí s pevnými pravidly.
V malé firmě řešíš víc různých věcí, musíš dělat, když něco hoří a sžiješ se s ní.
Zvláštní případ je IT člověk v malé firmě, která nedělá IT - tam řešíš věci kolem business firmy, časem skutečně pochopíš, k čemu to IT vlastně je a naučíš se věci, které potřebuješ na založení vlastní firmy (byť ne všechny).
Na založení firmy potřebuješ zkušenosti (IT, jednání s lidmi, kontrakty).
Na freelance potřebuješ (menší) zkušenosti, abys neslíbil, co nesplníš - dá se to učit za pochodu, ale bolí to.


kvas1

Re:znechutenost z IT
« Odpověď #35 kdy: 13. 08. 2012, 11:56:58 »
Ztracite s nim cas.

Je to knoural, ktery misto aby maknul tak bude brecet ze to nejde at mu ostatni pofoukaji bolistku. On prece nechce nic jineho nez byt kvetinka ve skleniku kterou budou vsichni obdivovat a vytvaret ji idealni podminky.

Ses nula, nic v zivote nedokazes. Zalez do kouta, knourej a lituj se. Nic si z toho nedelej, nejses v tom sam.

Mnohem vetsi sranda je cist takzvane hodnotne rady. Mistni experti se vyznaji v ledascem: IT a zejmena mainframy je neperspektivni obor  ;D

po cca 5. prispevku som si pomyslel, co by mu napisal Lenin, ktoreho prispevky povazujem za jedny z najhodnotnejsich, co sa da na tomto fore najst - myslim to naozaj seriozne. A Lenin opat nesklamal. Dufam, ze si to znechuteny studak zoberie k srdcu a zacne na sebe cim skor makat. Vitaj v realite.

P.S. myslis, ze aj olympionici, ktori stali pred par dnami na stupni vitazov  takto nad sebou nariekali ako male decko? zobud sa


RDa

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #36 kdy: 13. 08. 2012, 13:56:52 »
Jo, s Leninem musim tady taky souhlasit. Realita je drsna - ne, ona drsna neni, jen je celkem realna a ten tazatal spis zije v nejake iluzi :) Po nekolikatem precteni jeho prispevku jsem taky pochopil ze spis nic neumi - protoze lidi co neco umi se tak blbe neptaji ze co bude, si dokazi vymyslet "zabavu" (za kterou nekdo i zaplati) sami.

Waseihou

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #37 kdy: 13. 08. 2012, 14:35:19 »
Rada do začátku - jdi dělat otroka do velké korporace, alespoň získáš přehled jak (ne?)funguje velká firma,  navíc už to máš rozjeté. Realita je taková, že potřebuješ love. Při výběru firmy se zaměř se na jiné záležitosti, jako je doba dojezdu do práce a z práce, a blízkost zábavních zařízení, což oceníš hlavně v pátky. Je sice opruz že jako duševně pracující si nemůžeš vypatlat hlavu každý den, ale jenom o víkendu, přičemž za práci dostaneš jako kdejaký lepší dělňas, ale ber to z té lepší stránky - jsi ve firmě na pozorování. Hlavní poznatek nejspíše bude ten, že teoretické znalosti ze školy prakticky nevyužiješ, ale nenech se šálit - způsob myšlení ovlivňuje tvojí práci víc, než si myslíš. Časem se ale můžeš dostat na lepší pozici, a především si potřebuješ odkroutit 5 let otroctví aby jsi mohl o sobě říct že jsi senior developer, to pak pomáhá při získávání lepších pracovních míst. Já jsem na tom vlastně podobně, už rok otročím a taky jsem byl dost rozladěnej, ale prostě jsem si zvykl a už je to vlastně v pohodě. Mezitím si zkus najít ženskou, já už o tom taky uvažuji - nejdříve se perfektně naučit to co dělám abych to měl jednoduchý (bussiness knowledge je překážka největší, 70% času fárám nad věcmi které nesouvisí s programováním, byť jsem kódovací opice), a pak naprosto oddělím volný čas a práci, najdu si babu a KONEČNĚ si šoustnu. Když si ráno 2x nevyhoním, tak mě to pak v práci otravuje, takže s tím už něco musím zrobit.

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #38 kdy: 13. 08. 2012, 15:12:06 »
Když si ráno 2x nevyhoním, tak mě to pak v práci otravuje, takže s tím už něco musím zrobit.

Tohle by se mělo tesat do kamene :)

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #39 kdy: 13. 08. 2012, 15:19:59 »
si frajer jen mysli, ze mezi "mam babu" a "hrknu si kazdy rano" je znamenko = ... (no mozna kdyby to byla nejaka mlada husicka co chodi jen do skoly a nemusi do rachoty tak dejme tomu)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Lael Ophir

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #40 kdy: 13. 08. 2012, 17:27:31 »
Když si ráno 2x nevyhoním, tak mě to pak v práci otravuje, takže s tím už něco musím zrobit.

Tohle by se mělo tesat do kamene :)

Vždyť je to jen variace na to, co jsem psal dříve: Junior, sekretářka nebo asistentka (klidně sdílená pro víc lidí) může udělat spoustu nudné práce za vás.

Lael Ophir

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #41 kdy: 13. 08. 2012, 17:28:48 »
Najdi si kamarády.

Ne, vážně. Najdi si kamarády.

OK, opravdu se opakuji, ale prostě se seber, seznam se s lidmi a podnikej s nimi věci. Pokud jsi foreveralone, tak se seber, zkoukni třebas poníky a zajdi do hospody s http://bronies.cz/ - budou na podobné vlně.

Koukám na tu stránku a váhám, jestli doporučujete LSD, 13-leté holčičky, nebo obojí najednou.

Sten

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #42 kdy: 13. 08. 2012, 17:39:56 »
Koukám na tu stránku a váhám, jestli doporučujete LSD, 13-leté holčičky, nebo obojí najednou.

Welcome to the Internet :-)

ja

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #43 kdy: 13. 08. 2012, 23:42:06 »
trochu mi připadá že fňukáš... mám tu něco ze života:
je mi 22, v lednu za pět minut dvanáct mě vyhodili ze školy, bakalářské etapy. státnice měly být v červnu. něco jsem se možná naučil ale dopadl jsem přímo na rypák a co teď? teď pracuju jako java ee programátor a musím tvrdě makat a učit se tuny nových věcí. jsou to věci přímo spojené s prací nebo učení se clojure atp. je pravda že je těžké po práci přijít domů, prolít si hlavu hektolitrem kafe a něco se učit. ajťák co se neučí je ajťák v pr-deli. těším se na říjen jako malej protože začne semestr a budu bojovat abych nejenom dostudoval ale taky si užil trochu studentského života/volna. zároveň chci pracovat a to né z existenciálních důvodů ale protože dostat se v it na koně je docela náročné a teď když jsem se trochu něčemu naučil, tak to nesmím zahodit. dělat v dnešní době java ee programátora je děsně kůl, zároveň si uvědomuji že jsou tu technologie které jen tak nepadnou a za půl roku se je budu učit znova. jinými slovy cítím jistotu se tyto věci učit - snažím se vstoupit do řeky databází. zároveň se snažím proniknout do některých technologií jbossu a ještě tu mám nějaké šolíchání s linuxem...

bolí to, je to dřina, někdy to připomíná celibát ale pokud budu makat tak snad uvidím světýlko na konci tunelu a třeba se někam vypracuju. psychicky je to často také velmi napínavé. vzhledem k tomu jaký jsem cucák bez praxe, dostávám v práci docela čočku. bývá mi z toho do breku, zároveň je to motor na sobě zamakat. několikrát jsem si říkal že se na to vykašlu, ale to není cesta, tak se s problémy nebojuje. navíc nemá smysl se dívat na čas. "ide se kterým se seznamuješ týdny" - to je určitě vtip, žejo. já studium it vnímám tak že dám nějaké technologii dva tři měsíce (např maven, mybatis, testng...) (zase proniknout do nějakého db stroje mi bude i roky trvat) a pak se uvidí, ne podívám se na to ve středu a případně i ve čtvrtek.

hodně zdaru, hlavu vzhůru :)

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #44 kdy: 14. 08. 2012, 07:38:56 »
Pokud te programovani nebavi, pak to rozhodne nedelej a vyber si neco jineho. Znudeny radoby programator zlatokop je hnus. Na svete je mnoho jinych profesi.