Co se vám nelíbí na ThinkPad T420?

Re:Co se vám nelíbí na ThinkPad T420?
« Odpověď #30 kdy: 12. 08. 2012, 10:36:11 »
dodofix: Tvoj typ na notas by ma zaujimal,

rozpocet ? ucel pouzitia ? osobne preferencie ?

myslel som tvoj typ, vdaka

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #31 kdy: 12. 08. 2012, 21:09:04 »
Dát Linuxákovi Apple je za trest, jedině na nej hodit Linux,
Proč by to mělo být za trest? Je to super volba - slušný hw + stabilní unixový systém jemu na míru, který opravdu just works a ne jenom že to o sobě tvrdí.
Pomocí macports pak mám většinu software, co bývá v repech běžných Linuxových dister.
Jako třešničku na dortu mám hry a komerční aplikace, které pro Linux nejsou (např. Adobe produkty, nebo třeba Google SketchUp)

Kdybych chtěl nějaký OS u kterého mi výrobce určuje, jak ho mám používat, na co si musím zvyknout atp. Pak bych ho možná zvolil, nebo nějaký notebook s Woknama, na které stejně budu mít licenci, když si notebook koupím. Také tam budu mít možnost všech aplikací. Jenže já chci používat OS podle mých představ a v tomto směru mi Linux prostě dává mnohem větší možnosti.

ale kam se potom obracet s dotazy? Jablíčkáři by si asi klepali na čelo a ostatní nemají tu zkušenost.
Třeba sem? Uživatelé MacOSu se tady pravidelně ozývají. Navíc s MacOSem prostě problémy nebývají. Ono to opravdu funguje - a v podstatě úplně bezúdržbově. Těch pár problémů, co člověk má, vyřeší snadno pomocí Googlu.

Já to ale myslel tak, kdybych si na něj nainstaloval Linux a v něm měl nějaký problém ... je jasné, že pokud na něm budeš mít MacOS, tak se máš kam obrátit a odezva bude rychlá. Ale jaké je to se základnou pro ostatní OS na Macu?

Nepochybuji, že je to kvalitní stroj, nepochybuji o tom, že MacOS je dobrý systém, leč není to pro každého.

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #32 kdy: 12. 08. 2012, 21:10:45 »
Upps, udělal jsem chybku v citaci ... ale snad si to přeberete. Omlouvám se.

« Odpověď #33 kdy: 12. 08. 2012, 21:25:14 »
Já to ale myslel tak, kdybych si na něj nainstaloval Linux a v něm měl nějaký problém ... je jasné, že pokud na něm budeš mít MacOS, tak se máš kam obrátit a odezva bude rychlá. Ale jaké je to se základnou pro ostatní OS na Macu?
Úplně stejně jako s jakýmkoli jiným značkovým hw - je to normální Intel, akorát místo BIOSu má EFI. Čili daleko lepší situace, než když si Linux dám na něco, co si postavím sám. Doby power maců a vůbec exotického hw už jsou dost dávno pryč.

leč není to pro každého.
Horko těžko přemýšlím, pro koho by Mac nebyl. Možná pro pařany. Ale jinak mě fakt nenapadá důvod, proč by Maca nemohl mít kdokoli, kdo má Windows. O Linuxu ani nemluvě, tam je navíc ještě podobnost v unixovitosti.

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #34 kdy: 12. 08. 2012, 21:55:56 »
leč není to pro každého.
Horko těžko přemýšlím, pro koho by Mac nebyl. Možná pro pařany. Ale jinak mě fakt nenapadá důvod, proč by Maca nemohl mít kdokoli, kdo má Windows. O Linuxu ani nemluvě, tam je navíc ještě podobnost v unixovitosti.
[/quote]
Mne prostě to prostředí nevyhovuje, v linuxu jich mám několik a když na to přijde, mohu si postavit své vlastní. A na Linux mi prostě nějaký ThinkPad přijde lepší, než MacBook, ten je nejlepší pro MacOS. Nicméně, když si člověk pořádně nastaví sedmičky, tak to také není špatný systém a funguje. Nechci tu otvírat žádný flame, co je nejlepší, protože každý to máme úplně jinak. Jen jsem napsal, jak to cítím já.

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #35 kdy: 12. 08. 2012, 21:57:32 »
Už zase, dneska mi ty citace teda jdou ... raději už končím a jdu si pustit nějaký film.

« Odpověď #36 kdy: 13. 08. 2012, 07:39:08 »
Mne prostě to prostředí nevyhovuje, v linuxu jich mám několik a když na to přijde, mohu si postavit své vlastní.
FYI:

http://www.macports.org/ports.php?by=category&substr=gnome
http://www.macports.org/ports.php?by=category&substr=kde4
http://www.macports.org/ports.php?by=category&substr=x11-wm

...ale provozovat místo vyladěného prostředí MacOSu zabugované gnome nebo kde4, to už člověk musí mít fakt silnou...
...motivaci :)

Franisek S.

« Odpověď #37 kdy: 13. 08. 2012, 08:21:08 »
Na T420 mi vadí dost věcí, lenovo pěkně zhoršilo kvalitu a nevyrábí už grafické stanice ve 14" šasi. Na T420 konkrétně, mě nejvíc vadí 16:9 z toho by jeden blil, co jim vadilo na 4:3? I 16:10 jsem ještě přežil, ale 16:9 to už je extrém, zachvíli bude displej jak pravítko. Jinak po přečtení diskuze - W řadu bych nechtěl, je to velké a těžké, vozím notebook každý den vlakem. Poslední půl roku jsem spokojený s X201.

dodofix

« Odpověď #38 kdy: 13. 08. 2012, 08:56:04 »
Na T420 mi vadí dost věcí, lenovo pěkně zhoršilo kvalitu a nevyrábí už grafické stanice ve 14" šasi. Na T420 konkrétně, mě nejvíc vadí 16:9 z toho by jeden blil, co jim vadilo na 4:3? I 16:10 jsem ještě přežil, ale 16:9 to už je extrém, zachvíli bude displej jak pravítko. Jinak po přečtení diskuze - W řadu bych nechtěl, je to velké a těžké, vozím notebook každý den vlakem. Poslední půl roku jsem spokojený s X201.

zrovna 16:9 bol jeden z dovodov na prechod na t420 :)  ale beriem, ze to je individualne ... ked som mal t500 s 16:10 a t420 s 16:9 vedla seba, t500 mi prislo take smiesne :)

este jedna vec ma stve - vyberanie veci  z ultrabay slotu - na t500 sa kliklo a pekne jednou rukou vytiahlo, na t420 treba notebook otocit a pouzit obe ruky