Anonymný účet a offshore firma

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #15 kdy: 24. 07. 2012, 10:51:42 »
A není jednodušší dělat pasáka nějaké kurvě?


Sten

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #16 kdy: 24. 07. 2012, 10:53:02 »
No záleží na tom o co tomu člověku jde. Nejeden by dnes rád zkusil podnikat na internetu, ale nechce si kvůli tomu pořizovat živnosťák pokud si není ani jistý že příjmy pokryjou alespoň povinné odvody.

Takže přidávám do tématu mojí otázku: Je možné nějak udělat abych si měl internetové stánky na zahraniční VPS kde budou reklamy a příjmy z tohoto "podnikání" bude možno vybrat tak aby se na to nepřišlo? Jde mi o to že stránky mohou mít malou návštěvnost a nemám naprosto představu kolik to může hodit, takže je to hazard, hlavně díky negativní očekávané hodnotě kterou přináší minimální povinné odvody (nejsou vratné ani pokud si stránka nic nevydělá, takže jako koníček který by dal třeba na chlast na silvestra se provozovat nedají). Dokonce ani platit vedlejší živnost se nemusí vyplatit, pokud by stránky vydělaly řekněme 300 Kč čistého tak i když by náklady na VPS či hosting byly obdobné a daňový základ byl třeba 100 Kč, tak namísto nějakých procent z té stokoruny se musí platit pár stovek.

Tohle samozřejmě zákon také řeší. Do obratu 20 000 Kč za rok nepotřebujete živnostňák ani podávat daňové přiznání, takže bych to jednoduše zkusil, a když se budete blížit nad povolenou hranici, tak založíte živnost.

Waseihou

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #17 kdy: 24. 07. 2012, 12:00:55 »
Pokud přijímáte platby ze zahraničí (například Irska) tak musíte být právnická osoba a zároveň plátce DPH (a čtvrtletně papírovat...), navíc se jedná o soustavnou činnost provozovanou na vlastní jméno a riziko za účelem zisku, výše nehraje roli. Takže pro internetové podnikání a nebo práci (eLance atp.) potřebujete nejenom živnostenské oprávnění, musíte být i plátce DPH. Plátcem DPH může být ale i fyzická osoba pokud jde o příležitostnou činnost, ale nevím jak by se to danilo a nebo byť jen obhajovalo. Je možné něco jako dohoda o provedení práce i pokud je zaměstnavatelem právnická osoba v zahraničí?

martin

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #18 kdy: 24. 07. 2012, 17:24:45 »
Pokud přijímáte platby ze zahraničí (například Irska) tak musíte být právnická osoba a zároveň plátce DPH
....
Takže pro internetové podnikání a nebo práci (eLance atp.) potřebujete nejenom živnostenské oprávnění, musíte být i plátce DPH.

Právnická osoba být nemusíte a plátce DPH musíte být pouze v případě, že poskytujete službu podnikatelům. Což v původním dotazu specifikováno nebylo.

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #19 kdy: 24. 07. 2012, 17:28:30 »
Právnická osoba být nemusíte a plátce DPH musíte být pouze v případě, že poskytujete službu podnikatelům.
Takhle to nikdy nebylo. A teď už je to jinak, než to bylo předtím ;)

http://jakpodnikat.cz/adwords-dph.php


martin

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #20 kdy: 24. 07. 2012, 21:52:28 »
Právnická osoba být nemusíte a plátce DPH musíte být pouze v případě, že poskytujete službu podnikatelům.
Takhle to nikdy nebylo. A teď už je to jinak, než to bylo předtím ;)

http://jakpodnikat.cz/adwords-dph.php

spíš http://jakpodnikat.cz/adsense-dph.php ;-)

Lol Phirae

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #21 kdy: 24. 07. 2012, 22:36:09 »
Právnická osoba být nemusíte a plátce DPH musíte být pouze v případě, že poskytujete službu podnikatelům.
Takhle to nikdy nebylo. A teď už je to jinak, než to bylo předtím ;)

http://jakpodnikat.cz/adwords-dph.php

spíš http://jakpodnikat.cz/adsense-dph.php ;-)

Já bych tu diskusi zkrátil - na AdSense a spol. se vysereme, protože propapírujeme několikanásobek toho, co "vyděláme".  ::)

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #22 kdy: 24. 07. 2012, 22:48:35 »
Já bych tu diskusi zkrátil - na AdSense a spol. se vysereme, protože propapírujeme několikanásobek toho, co "vyděláme".  ::)
Šlo mi o to matení pojmů fyzická osoba, osvč, právnická osoba, plátce dph, neplátce, poskytování služeb, nákup služeb...

Lol Phirae

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #23 kdy: 24. 07. 2012, 22:52:57 »
Já rozumím... ale jak říkám, nemá to smysl. Poděkujme našim osvíceným politikům. Miliardy rozkrást a lidi buzerovat kvůli desetikorunám.  >:(

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #24 kdy: 24. 07. 2012, 23:03:49 »
Já rozumím... ale jak říkám, nemá to smysl. Poděkujme našim osvíceným politikům. Miliardy rozkrást a lidi buzerovat kvůli desetikorunám.  >:(
V tomhle případě unijním :)

Lloyds_rot_in_hell

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #25 kdy: 25. 07. 2012, 09:52:01 »
No to mě tedy omluvte, já si jen naivně myslel, že root.cz není plný etatistických individuí bez lásky ke svobodě jedince, neexistuje jediný důvod, proč by člověk neměl mít právo vlastnit v u offshore zahraniční instituce bankovní účet vystavený na jakékoliv jméno, heslo, číslenou kombinaci, cokoliv, co lze digitalizovat a o jeho vlastnictví bude vědět jen majitel účtu a daná instituce, která může garantovat existenci jediné kopie smlouvy a její umístění ve vlastním sejfu se všemi bezpečnostními nároky majitele účtu. Proč sem taháte dvojí zdanění? Majitelem účtu může být právnická osoba, bez odpovědnosti odvádět daně v jiné, než zvolené zemi, papírování kolem toho opravdu tolik není a náklady na její založení nejsou v řádech stovek tisíc, jak se tady snažil nějáký milovník vlády, státních institucí, restrikcí a omezování svobod jedince vysvětlit. Firma nemusí mít fyzické sídlo, stačí garantovat PO BOX, což je otázka investice v řádech stovek korun ročně. Právních náležitostí je opravdu minimum, legislativa jednoduchá a daně minimální až nulové (samozřejmě záleží na zvolené offshore zemi). Česká republika nemá smlouvu s většinou offshore zemí o vydávání informací o účtech fundovaných v jiných legislativách. Na účtu navíc žádné jméno, adresa, ani informace o národnosti být nemusí, je mi opravdu velkou záhadou, proč si zdejší majorita myslí pravý opak, pokud někomu nemůžete věřit, je to stát, vláda a centrální finanční instituce, fiskální systém a současná platná forma legislativy zemí EU/USA je zločinem, možnost anonymně provádět transakce s účtem fundovaným mimo legislativní území těchto států je naopak esenciální pro udržení svobody jedince a zdravé formy trhu. Podobně jako tak, že omezování pravidly SEC u investorů operujících s menším množstvím podkladových aktiv se vyhnete jedině tak, že využijete služeb brokerských společností například na Seychelách, nikoliv na půdě USA/EU. Pohybuji se v tomto sektoru aktivně již přes pět let, ale neznám žádného většího hráče, který by svou právní zodpovědnost a krácení svého zisku svévolně směroval do fiskálního balastu současných Spojených Států Amerických a Evropských. Vždyť pro vás v Evropě je již v platnosti například ESM, který veškerou zodpovědnost soukromých finančních institucí převádí na všechny daňové poplatníky, to je přeci naprostý nesmysl, nehledné na stále se zvyšující daně a progresivní zdanění úváděné opět v platnost napříč těmito státy (aneb ~ za úspěch, nechť je každý potrestán). Každý svobodný člověk by se měl byrokratickému chování státu vzepřit a ne jej podporovat, nechráněné kvantitativní uvolňování aktiv nabralo zcela absurdních rozměrů a na něm stojí dnešní západní svět, vy říkáte ano, já kategoricky odmítám jít touto cestou a dokud budu žít, právo jedince pro svobodnou volbou budu respektovat.

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #26 kdy: 25. 07. 2012, 10:26:59 »
No to mě tedy omluvte, já si jen naivně myslel, že root.cz není plný etatistických individuí bez lásky ke svobodě jedince
Muzes dat tri priklady z historie nebo jeste lip soucasnosti, kdy "ne-etatisticka" spolecnost dobre fungovala? Kdesi jsem zaslechl, ze jedina soucasna spolecnost, kde panuje fakticke bezvladi (cti: maximalni svoboda jedince), je Somalsko.

Proč sem taháte dvojí zdanění?
O jakem dvojim zdaneni tady byla rec?

Lloyds_rot_in_hell

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #27 kdy: 25. 07. 2012, 11:01:04 »
No to mě tedy omluvte, já si jen naivně myslel, že root.cz není plný etatistických individuí bez lásky ke svobodě jedince
Muzes dat tri priklady z historie nebo jeste lip soucasnosti, kdy "ne-etatisticka" spolecnost dobre fungovala? Kdesi jsem zaslechl, ze jedina soucasna spolecnost, kde panuje fakticke bezvladi (cti: maximalni svoboda jedince), je Somalsko.

Proč sem taháte dvojí zdanění?
O jakem dvojim zdaneni tady byla rec?

To je nějáký vtip? Právě ta společnost, ve které žijeme, člověk v ní nemá žádnou cenu, rozhoduje pouze množství aktiv a míra nezávislosti definovaná jak monopolizačními prvky tak imaginárními prostředky zpravodajských, informačních služeb a intervencí pod záštitou zastrašování. Funguje naprosto skvěle, pro horních několik tisíc. Není nic horšího, než stádo ovcí, které si myslí, že je svobodné, ale přitom žádnou svobodu nemá.

Jeden ze zdejších etatistů se obával o porušování zákona v případě založení firmy v zahraničí a upozorňoval na možnost odnětí svobody až na deset let v případě založení účtu na jiné, než vlastní jméno v zahraničí a legislativní odpovědnost nenesenou na bedrech české exekutivy a jurisdikce.

xyz

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #28 kdy: 25. 07. 2012, 11:11:36 »
Podobně jako tak, že omezování pravidly SEC u investorů operujících s menším množstvím podkladových aktiv se vyhnete jedině tak, že využijete služeb brokerských společností například na Seychelách, nikoliv na půdě USA/EU.

A keď sa tá spoločnosť rozhodne, že ti peniaze z tvojho účtu nevyplatí, tak ďalší postup bude aký?

xyz

Re:Anonymný účet a offshore firma
« Odpověď #29 kdy: 25. 07. 2012, 11:15:39 »
Muzes dat tri priklady z historie nebo jeste lip soucasnosti, kdy "ne-etatisticka" spolecnost dobre fungovala? Kdesi jsem zaslechl, ze jedina soucasna spolecnost, kde panuje fakticke bezvladi (cti: maximalni svoboda jedince), je Somalsko.

Zaujímavý pohľad na situáciu v Somálsku som čítal tu:
http://libinst.cz/tl/tl_01_02_2007.pdf