Python a moderní 3D hry

KapitánRUM

Re:Python a hry
« Odpověď #15 kdy: 07. 07. 2012, 14:48:57 »
Jo, studuj IT, pěkně 5 let se dři na VŠ a budeš možná dostávat tolik, co svářeč!
No a ten svářeč jde domů s čistou hlavou, jak padne, tak jde domů za rodinou, ty jako dámské přirození budeš muset ještě makat přesčas.
A doktor, co studoval jako ty, se na tebe bude šklebit, pane programátore  ;D
Protože programátor je ve 40-ti odepsanej, dřív nebo později přijde něco, co už se nestihneš naučit a jsi v zadeli.
Zato doktor, ten zúročuje to, co se za celou svojí praxi naučí.
Programátorům jsou oproti tomu staré znalosti často spíš na obtíž.
Doktor, když u něj dojde k vyhoření, stane se z něj obvoďák a má to na háku.
TY, až u tebe za 10-15 let dojde k vyhoření, můžeš jít leda tak do Tesco rovnat krabice nebo do Carrefouru prodávat sekačky, jako že dva takové známé mám.


Re:Python a hry
« Odpověď #16 kdy: 07. 07. 2012, 16:12:26 »
http://www.prace-rychle.cz/nabidka-prace.php?id=technici-pocitacovych-siti-a-systemu:154000000178135
Tak to je síla. Ale zas na druhou stranu za tyhle prachy seženou tak maximálně "Frantu od vedle, co těm počítačům rozumí".

Když už říkáš "srovnejte", tak srovnáváš nabíku z nejspodnějšího patra IT s nabídkou z nejvrchnějšího (aspoň myslím) patra sváření...

KapitánRUM

Re:Python a hry
« Odpověď #17 kdy: 07. 07. 2012, 16:38:17 »
Ve fabrice, pro kterou dělám správu IT, berou svářeči i obráběči jen s učilištěm všichni přes 30 a ti lepší VŠICHNI mají přes 35!
Jde o to, že abys dostal v IT alespoň 30 měsíčně, musíš být už použitelný programátor, nejlépe pak s VŠ.
No a na 35 tisíc/měsíčně musíš mít kromě Prahy už slušný skillz.

Nedávno přišel do fabriky jeden svářeč ožralej jako prase, vypadl z auta a začal lézt po čtyřech, protože mu to po dvou nešlo.
Přišel ředitel, mistr a šéf provozu, odtáhli ho do takového kumbálu, aby se tam vychrápal.
Směnu sice nedostal zaplacenou, ale nevyhodili ho.
"Že se dobrej svářeč FAKT ŠPATNĚ SHÁNÍ a že to tenhle rok udělal teprve jen jednou (březen)."
Kdybych já tam přišel a jen by ze mě byl cítit chlast, už bych letěl.

A tím narážím na to, co jsem chtěl říct.
Dobrejch programátorů a obecně pracovníků v IT je tak 30%, bez ostatních by se odvětví klidně obešlo.
No a kdyby tihle "programátoři" raději někde svářeli, možná by byli všichni šťastnější.

Re:Python a hry
« Odpověď #18 kdy: 07. 07. 2012, 17:28:55 »
Dobrejch programátorů a obecně pracovníků v IT je tak 30%, bez ostatních by se odvětví klidně obešlo.
No a kdyby tihle "programátoři" raději někde svářeli, možná by byli všichni šťastnější.

No ti "ostatní" jsou právě ti zmínění Frantovéodvedle. Jejich plat není plat odborníka na IT, ale plat někoho, kdo se naučil základní věci s komplama, takže zvládne leccos tak nějak rozjet. Proto bych jeho plat nesrovnával s platem někoho, kdo je svářeč-odborník.

V podstatě se vším souhlasím, jenom to srovnání platů podle mě není fér. Fér by bylo srovnávat průměrný plat.

Citace
Průměrný plat svářečů na území Prahy je 22,5 tis. Kč.
http://www.remeslozije.cz/povolani/56

Citace
Programátor Hlavní město Praha 46 351
http://businessworld.cz/business-rizeni-podniku/prehled-platu-v-ceskem-it-7020

Inkvizitor

Re:Python a hry
« Odpověď #19 kdy: 07. 07. 2012, 19:22:26 »
A tím narážím na to, co jsem chtěl říct.
Dobrejch programátorů a obecně pracovníků v IT je tak 30%, bez ostatních by se odvětví klidně obešlo.
No a kdyby tihle "programátoři" raději někde svářeli, možná by byli všichni šťastnější.

I neobešlo; až na pár (pseudo)státních organizací nikdo programátory nebo "programátory" nezaměstnává jenom tak. Ono to všechno souvisí se vším; kdyby majitelé firem nebo manažeři nebyli škrti, nemuseli by zaměstnávat "Franty odvedle", nehledě na to, že alespoň část z těch Frantů má alespoň nějaký potenciál k růstu, ale ten buďto firma nepodporuje nebo ho hned zadusí někdo, kdo se bojí, že ho Franta přeroste. No a to, že mnohý projekt nakonec stojí víc, než by bylo nutné (i v člověkohodinách) má zase často kořen v tom, že se projekt na začátku podfinancuje a pak se dvě třetiny vývojového času opravují a dodělávají věci, které už (zbožné přání) měly být hotové v té první třetině.

Ryba smrdí vždycky od hlavy, Kapitáne.  ;)


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Python a hry
« Odpověď #20 kdy: 07. 07. 2012, 22:11:20 »
[KapitánRUM] Co ve čtyřiceti, je mi tři a třicet a raději si na programování člověka najmu a spokojím se s procenty ... Mne to bavilo a šlo od ruky do sedm a dvaceti. Dnes bych si připadal jak ten znak francouzské automobilky. Prostě potřebuji více spánku.  ;D