Externá USB zvuková karta šumí

Jaroslav Skalický

Externá USB zvuková karta šumí
« kdy: 20. 01. 2011, 11:04:18 »
Zdravím, chcel by som poprosiť o pomoc
Nedávno som kúpil k notebooku externú usb zvukovú kartu (Sweex SC016). Počas prehávania audia ale silne šumí a neviem ako sa tohto šumu zbaviť. Ovládače mám najnovšie, skúšal som rôzne usb porty, skúšal som zakázať internú zvukovku v správcovi zariadení, vypol som wifi adaptér i bezdrátovú myš kvôli možnému rušeniu ale bezvýsledne. V BIOSe sa nedá interná zvukovka vypnúť. Interná zvuková karta hraje úplne bez problémov.
Pre ilustráciu som nahral ukážku šumu pomocou druhého notebooka (výstup z usb zvukovky som prepojil káblom do vstupu pre  mikrofón na druhom PC). Náhodou som pri tom zistil zaujímavú skutočnosť - keď som tú ukážku chcel nahrať bez použitia druhého pc (prepojil som výstup z USB zvukovky do vstupu pre mikrofón na internej karte), tak po zapnutí nahrávania šum takmer úplne zmizol, po vypnutí nahrávania sa znovu objavil. Z toho usudzujem že sa asi tie dve zvukovky nejak ovplyvňujú..
Notebook je HP ProBook 4515s, systém Windows XP (ale ten istý problém sa vyskytol aj v Ubuntu)
Ukážka šumu:
http://www.uloz.to/7487901/sample-wav

Re: Externá USB zvuková karta šumí
« Odpověď #1 kdy: 20. 01. 2011, 11:14:28 »
To ani není šum, to spíš vypadá, že je přeřvaný nějaký vstup. Zkus postahovat hlasitosti v různých kanálech, jestli se něco změní.

Jaroslav Skalický

« Odpověď #2 kdy: 20. 01. 2011, 11:28:08 »
Skúsil som, bezvýsledne (stiahol som celkovú hlasitosť, hlasitosť zariadenia Wave a aj pri sebenižšej hlasitosti to šumí). Skúsil som stiahnuť aj v equalizéri všetky frekvencie do mínusu a nič.
Skúšal som tiež prepnúť rôzne módy zvukovky (stereo, 4, 6 a 8 kanálov), bez efektu.

trubicoid2

« Odpověď #3 kdy: 20. 01. 2011, 11:48:02 »
no a jak to vypada v alsamixeru? muzes povypinat vsechny nepotrebny vstupy (M = mute), napriklad ten mikrofon na integrovane karte

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 20. 01. 2011, 12:04:14 »
Kdyz ten problem existuje ve Widlich i Linuxu, tak je na tom neco podezreleho a nekde je mozna neco nakopnuteho. Co takle to vzit a odnest zpet do kramu a vymenit za jiny kus? Eventuelne to v tom krame rovnou zkusit s jinym kusem, jestli je to stejne. Tedy pokud je to prilis neznervozni.

Jaroslav Skalický

« Odpověď #5 kdy: 20. 01. 2011, 17:26:12 »
Skúsil som pripojiť k druhému PC, tam funguje normálne. Keď som ju pripojil naspäť, tak kupodivu funguje normálne. Tak neviem či sa ten šum objavuje len niekedy (zo začiatku totiž tá karta takto šumela len občas, občas hrala normálne a trebárs po chvíli začala šumieť). Tak dúfam že to chílu bude hrať normálne..

LoLo

Re:Externá USB zvuková karta šumí
« Odpověď #6 kdy: 01. 06. 2012, 10:40:22 »
Ako to vyzera s tou zvukovkou? Romzyslam o jej kupe. Podarilo sa vyriesit tie problemy?

w4rr10r

Re:Externá USB zvuková karta šumí
« Odpověď #7 kdy: 01. 06. 2012, 18:45:03 »
K tomu jen tolik, že Sweex je šmejd.