Systém hodnocení na serverech Iinfa mi přijde nedomyšlený

Inkvizitor

Vážená redakce, už delší dobu mě trápí, když se musím prodírat napolo zešedlou diskusí. Dost výrazně to ruší při čtení - ty zešedlé příspěvky (rádoby nekvalitní, ale podle mého jde často o to, že někdo klikne na minus u názoru, se kterým nesouhlasí, ikdyž je tento stejně kvalitní nebo kvalitnější, než ty, které přežily) zabírají prostor a navíc, pokud jsou mezi nimi příspěvky dobře viditelné, musí člověk stejně přečíst i ty zešedlé, protože jinak nezná kontext. Takže musí jezdit myší jako v počítačové hře.

Navrhuji buďto systém hodnocení zcela zrušit a případně jenom mazat ty nejextrémnější příspěvky nebo ty nyní zešedlé zabalit i s celým podvláknem a na kliknutí celé podvlákno nebo jeho část rozbalit. Věřím tomu, že když se přihlásím, budu moci vidět všechny příspěvky bez zešednutí, ale podle mě to není řešení.


astray

Re: Systém hodnocení na serverech Iinfa mi přijde nedomyšlený
« Odpověď #1 kdy: 30. 07. 2010, 02:19:56 »
To je teď taková móda kde tam. Všude musím klikat na zobrazit všechno. Nezbývá než zatnout zuby a počkat, než se to stane demodé a příjde nějaký ještě hloupější systém.

Pavel2

Re: Systém hodnocení na serverech Iinfa mi přijde nedomyšlený
« Odpověď #2 kdy: 30. 07. 2010, 02:42:19 »
Přesně tak, je to mimořádně hloupé řešení. To zabalování na digizone je ale ještě otravnější, tam už diskuze radši vůbec nečtu, to bych se uklikal.

Ps:Právě jsem musel googlit kvůli naprosto de*ilní ověřovací otázce.

Jenda

Re: Systém hodnocení na serverech Iinfa mi přijde nedomyšlený
« Odpověď #3 kdy: 30. 07. 2010, 03:38:51 »
Kdysi dávno jsem si do .mozilla/firefox/nbusr123/chrome/userContent.css zapsal
@-moz-document url-prefix(http://www.root.cz/) {
  .opinion-view.bad {opacity: 1 !important}
}
@-moz-document url-prefix(http://ipv6.root.cz/) {
  .opinion-view.bad {opacity: 1 !important}
}
ale nevím, jestli to ještě funguje.

Jenda

Re: Systém hodnocení na serverech Iinfa mi přijde nedomyšlený
« Odpověď #4 kdy: 30. 07. 2010, 03:41:30 »
Přesně tak, je to mimořádně hloupé řešení. To zabalování na digizone je ale ještě otravnější, tam už diskuze radši vůbec nečtu, to bych se uklikal.

Ps:Právě jsem musel googlit kvůli naprosto de*ilní ověřovací otázce.
A kterépak? :-)


nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re: Systém hodnocení na serverech Iinfa mi přijde nedomyšlený
« Odpověď #5 kdy: 30. 07. 2010, 10:06:50 »
Zkus roota číst přihlášený (a v nastavení profilu si pohraj s volbou "Potlačit vizuálně názory s kvalitou nižší než:")...

x125

Re: Systém hodnocení na serverech Iinfa mi přijde nedomyšlený
« Odpověď #6 kdy: 30. 07. 2010, 10:11:52 »
Sorry, ale nebudu se registrovat na kdejakém serveru jenom proto, abych si mohl přečíist diskusi.

nazir

  • ***
  • 110
  • Veni, vidi, discessi.
    • Zobrazit profil
    • hic sunt elephanti
Re: Systém hodnocení na serverech Iinfa mi přijde nedomyšlený
« Odpověď #7 kdy: 30. 07. 2010, 10:17:19 »
OK, to je čistě Tvůj boj (mimochodem, na rootu platí stejné přihlašovací údaje, jako na dalších serverech iinfa, čili jestli jsi třeba již zaregistrovaný na lupě, není co řešit), já to vidím jako schůdné a relativně bezbolestné řešení... 
Pokud bereš roota jako "kdejaký server", tak proč se zabývat kdejakými příspěvky v diskusích...

Inkvizitor

Re: Systém hodnocení na serverech Iinfa mi přijde nedomyšlený
« Odpověď #8 kdy: 30. 07. 2010, 21:43:15 »
Jendo, díky za tip. Uživatelsky upravený styl je dobré řešení, zvlášť když človk používá většinou jeden browser na jednom počítači.

Inkvizitor

Re: Systém hodnocení na serverech Iinfa mi přijde nedomyšlený
« Odpověď #9 kdy: 30. 07. 2010, 22:05:33 »
Petře Vorálku, také děkuji za tip, ale tento žel není moc použitelný. Posuď sám, nechal jsem si vyresetovat heslo (přihlašovat jsem se přestal, jakmile jsem zjistil, že díky malé aktivitě jsem měl nízkou auru a moje příspěvky byly šedé okamžitě; tohle už snad neplatí), přihlásil jsem se, nastavil si práh na jedničku (níž to nešlo), šel na Zdroják a pod jedním článkem vidím jako šedivý mj. příspěvek s tímto textem:

To je pravda. Člověk může mít mnoho různých důvodů: zná už nějaký funkcionální jazyk, tak je zvědavý, jak by vývoj webových aplikací mohl v něčem takovém vypadat; má chuť se naučit něco nového a netradičního; studuje danou problematiku dlouhodoběji a chce znát její možnosti a případné hranice (což je můj případ).
V textu jsem odkazoval na článek Beating the Averages, který doporučuji k přečtení. Ovšem bavit se o přednostech a slabinách Haskellu nebo funkcionálního programování obecně mi nepřijde jako moc dobrý nápad, většinou tohle téma vyvolá flamewar.


Teď mi někdo povězte, proč zrovna takové příspěvky, které jsou slušné, zajímavé a k věci, mám číst s problémy jenom proto, že si někdo hrál nebo prostě z nějakého nepochopitelného popudu snížil příspěvku rating...  :(

Původně jsem chtěl psát o tom, že přihlášení není vždycky možné, že i náhodný čtenář chce jistě mít co nejpříjemnější uživatelské rozhraní apod. Ale když vidím, že není žádná šance naplno ovlivnit to zobrazení ani pro přihlášeného uživatele, všechno ostatní jde stranou. Tohle už je podle mě extrém.

Inkvizitor

Re: Systém hodnocení na serverech Iinfa mi přijde nedomyšlený
« Odpověď #10 kdy: 30. 07. 2010, 22:14:02 »
Ehm, tak je to zřejmě ještě jinak. Práh pro zobrazování příspěvků jsem změnil na Rootu, pak jsem si nechal vyhledat Haskell, šel na diskusi k článku, viděl potlačené příspěvky, kliknul ve Zdrojáku na nastavení Profilu, tam byla jednička, napsal jsem příspěvek.

Teď jsem zkusmo nastavil práh na 9, refreshnul stránku, potlačených bylo víc, nastavil zpátky na jedničku a teď vidím všechny příspěvky normálně. Podle mě jsem chybu neudělal a je tam nějaký menší bug.

Nicméně moje ostatní připomínky zůstávají platné. Uživatelské rozhraní Rootu a spol. by si podle mě zasloužilo poladit a možná to webům pomůže stejně nebo víc, než průhledný SEO marketing typu "Krása prsou" a "Facebook týden". Jako vývojář chápu, že není příjemné, když někomu jiní zkritizují vypiplané dítko, ale tohle by IMO chtělo změnit (chování diskusí i případně ten přístup).  ;)