Přístup k administraci routeru WRT320N

wrtak

Přístup k administraci routeru WRT320N
« kdy: 19. 05. 2012, 16:16:57 »
Zdravim.  Mam Linksys WRT320N http://homesupport.cisco.com/en-us/wireless/lbc/WRT320N
a problem.

Zda se, ze se pri kratickem vypadku proudu vyresetovalo jeho nastaveni (je tam
originalni firmware) a ja se za ziveho boha nemuzu dostat do webove administrace.

Pokud ho pripojim pouze k pocitaci, neprideli mi dynamickou adresu, pokud ho
pripojim i k modemu, prideli mi venkovni adresu (respektive ji prideli dhcp
providera). V obou pripadech se nemuzu dopingnout, ani dobrowsit na 192.168.1.1, coz
by mela byt jeho vychozi IP.

LEDky indikuji zapojene draty i provoz, sterace stiraji, ostrikovace ostrikuji,
administrace neadministruje.

Nepomuze ani nastaveni staticke IP z C rozsahu na pocitaci, nepomohl doporucovany
reset (circa deset sekund reset tlacitko, pak odpojeni od stavy).

Dokonce jsem zkusil i zprovozneni na pocitaci s windows xp, ale ten wizard z
prilozeneho CD se taky zastavi v momente, kdy jsou vsechny draty spravne zapojene a
ceka se na reakci routeru).

WTF&jak100hoven?
« Poslední změna: 19. 05. 2012, 20:59:34 od Petr Krčmář »


Re:Přístup k administraci routeru WRT320N
« Odpověď #1 kdy: 19. 05. 2012, 21:04:51 »
Napadá mě snad jediná varianta a pro jistotu se zeptám (člověk někdy při takových akcích už trpí selektivní slepotou): připojuješ se k tomu zařízení přes WAN porty? Přes LAN není administrace dostupná.

Pokud ano, pak mě napadá jedině projet to zařízení pomocí nmapu, jestli to z nějakého důvodu neposlouchá jinde. Pokud ne, zkus do něj pomocí TFTP napálit jiný firmware. A pokud ani to nepomůže, tak je zřejmě jedinou možností to reklamovat.

wrtak

Re:Přístup k administraci routeru WRT320N
« Odpověď #2 kdy: 19. 05. 2012, 21:23:49 »
Pripojuji se pres LAN porty, pres WAN port mam pripojeny modem (ale to je asi jen zmateni terminologie, nebo Te nejak blbe chapu).

nmap ten router vubec nenajde, on se tvari, ze proste neexistuje (nebo nmap pouzivam blbe: "nmap -sn 192.168.1.0/24", "nmap -O 192.168.1.0/24", "nmap -sS 192.168.1.1"), jako by to byl jen swist bez administrace.  Cili nevim, jestli bych pochodil s tftp (o kterem, pravda, nic nevim)...

Na reklamaci to uz je moc stare, to spis vytahnu nejakou krabici od bot a koupim Linksys EA4500, ale radeji bych zprovoznil tule mrchu...

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přístup k administraci routeru WRT320N
« Odpověď #3 kdy: 20. 05. 2012, 00:09:05 »
Pokud ti router prideluje IP tak je nastavenej v bridge modu pres adresu providera se na nej nedostanes. Nekde na foru sem koukal ze pomuze reset zmacknout na 5 sekund bez vypinani masiny.

wrtak

Re:Přístup k administraci routeru WRT320N
« Odpověď #4 kdy: 20. 05. 2012, 00:22:30 »
Zkousel jsem drzet reset cudil ctvrt minuty, nic, zase mi prideli venkovni IP.  Zkousel jsem ho drzet minutu a pak po ustaleni power ledky ho odpojit od stavy a zase pripojit, furt ten samy stary song.  Uz jsem z toho na prasky, cifix. :-(


Re:Přístup k administraci routeru WRT320N
« Odpověď #5 kdy: 20. 05. 2012, 00:28:27 »

wrtak

Re:Přístup k administraci routeru WRT320N
« Odpověď #6 kdy: 20. 05. 2012, 00:41:23 »
Coz o to, klidne bych i zkusil, ale to bych se na to flashovani zrejme musel dostat do te administrace, coz je jaksi ten muj hlavni a jediny problem, ze se do ni nedostanu...

Je skvele, ze ma moderni clovek k dispozici tu veskerou techniku, ktera mu ulehcuje jeho nelehky zivot...

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přístup k administraci routeru WRT320N
« Odpověď #7 kdy: 20. 05. 2012, 01:04:59 »
ja resetoval svuj linksys podrzenim reset butonu cca 30 sekund, pak odpojenim, stale pri drzeni a znovuzapojenim a stale drzenim dohromady tedy 90 sekund, byl to ale jinej model a fachalo to. Jinak na open wrt nebo dd wrt nepotrebujes do administrace, instaluje se to pres tftp.

wrtak

Re:Přístup k administraci routeru WRT320N
« Odpověď #8 kdy: 20. 05. 2012, 01:22:46 »
To vypadalo slibne, ale bohuzel ani tahle metoda s neustalym drzenim resetu nepomohla...
Propadam trudnomyslnosti.

Aha, ja na nejake wiki videl, ze to jde flashnout pres to admin gui...  Tim tftp se ale musim pripojit na nejakou IP, ne?  Jenze muj problem vezi v tom, že se po resetu ta mrcha nehlasi...

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přístup k administraci routeru WRT320N
« Odpověď #9 kdy: 20. 05. 2012, 01:25:50 »
to je zcela v poradku, melo by to mit neco jako servis mode kde na nekolik vterin pri startu posloucha na servisni adrese, vetsinou 192.168.1.1 jestli mu neposles firmware pres tftp, pokud ano, zacne ho automaticky natahovat, pokud nikoliv tak pokracuje v normalnim bootu

Re:Přístup k administraci routeru WRT320N
« Odpověď #10 kdy: 20. 05. 2012, 01:55:24 »
V servis modu většina routerů (všechny které jsem zkoušel) poslouchá na 192.168.1.1 . Do servis modu se třeba u Asusu dostaneš tak, že router vypojíš z napájení, zmáčkneš tlačítko reset a zase ho zapojíš. Místo klasického zapnutí se zapne v rescue modu, který se projevuje pomalým blikáním power ledky. Podmínkou je, aby počítač ze kterého flashuješ byl připojen kabelem na Lan1 a pokud možno vše ostatní odpojené. Možná by fungovala utilita od asusu i na tvůj router, posílá přes tftp firmware do routeru, přesně jak potřebuješ.

Re:Přístup k administraci routeru WRT320N
« Odpověď #11 kdy: 20. 05. 2012, 02:02:17 »
Oprava, důležité u zapínání je stále tlačítko držet i po zapojení do napájení (cca 10 sekund), dokud nezačne power ledka pomalu blikat