Mizerná kvalita USB konektorů

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mizerná kvalita USB konektorů
« Odpověď #15 kdy: 15. 05. 2012, 10:02:52 »
Jestli to takhle pujde dal, tak zacnou delat kontakty z papiru pocmaraneho grafitem.

Clovece, budte zticha! Jeste se to tu nekdo docte a chytne se toho.


Zase jeden problémovej

Re:Mizerná kvalita USB konektorů
« Odpověď #16 kdy: 15. 05. 2012, 10:38:05 »
A to vy jste ty notebooky se špatnými USB konektory vůbec nikdo nereklamovali? Zrovna u notebooku je domácí opravitelnost problém. Můžeš přijít o záruku, nebo i úplně poškodit desku, nebo jakýkoli díl kastle při rozebírání.
Přitom ale notebook s nefunkčními USB konektory je v zásadě nepoužitelná věc. Notebook s "jen" poškozenými a nespolehlivými konektory je věc ještě mnohem horší než nepoužitelná. Notebook bych určitě reklamoval, tím si jsem jistý.

Zvážil bych i pozáruční výměnu konektorů, lze li to. Protože jinak bych asi brzy takto poškozený notebook, který by se choval podobně jako špatně propojující USB hub (nebo nespolehlivý kabel), vzteky rozflákal.

P.S.
Štěstí že USB porty notebooků (narozdíl od jiných jejich komponent) se zdají být v pořádku. Momentálně mám v merku jen notebooky Acer, roky výroby 2007-2009. Ale mohu potvrdit, že mají tolik jiných mizerných komponent (evidentně také někdo šetřil), že jsem už zvažoval, že s touhle značkou také už nechci mít nic společného.

Víte jak se to dřív říkalo o tom, že je důležité zavčas detekovat všechna kurvítka... situace zdá se dospěla do rozměru, že je třeba se navzájem informovat o výrobcích které aktuálně obsahují kurvítek co nejméně.

DK

Re:Mizerná kvalita USB konektorů
« Odpověď #17 kdy: 15. 05. 2012, 12:36:58 »
Zase jeden problemovej: no tak u Aceru je bezne zname, ze se setri uplne na vsem (proto se taky drive dost rozpadaly)... ono je sice fajn koupit si notas s "nabusenymi" parametry, ale radsi si par tisic priplatim za thinkpad a mam jistotu, ze vydrzi o dost dele nez pul roku

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Mizerná kvalita USB konektorů
« Odpověď #18 kdy: 15. 05. 2012, 13:27:00 »
[DK] Já to upřesním, ThinkPad T ... přeci jen dnes už ten Thinkpad mají na sobě i stroje, které s původním konceptem nemají nic moc společného.

DK

Re:Mizerná kvalita USB konektorů
« Odpověď #19 kdy: 15. 05. 2012, 16:40:48 »
TIGER: no tak jasne, thinpady T jsou pozustatky jeste z doby, jak to bylo IBM, nicmene porad jsou ty nynejsi thinkpady spica (kdyz to neporovnavam s tckovou radou)

akorat nechapu, ceho se snazi dostahnout tim Thinkpad X1 Carbon, ani ethernet to nema (a predpokladam, ze to bude drahe jak svina)


Trident

Re:Mizerná kvalita USB konektorů
« Odpověď #20 kdy: 15. 05. 2012, 18:40:20 »
[DK] Já to upřesním, ThinkPad T ... přeci jen dnes už ten Thinkpad mají na sobě i stroje, které s původním konceptem nemají nic moc společného.
Nicmene je nutno rici, ze Cinani z Lenova vyrabeji HW pro Apple. Tam bych se nebal kdyby na levnejsich vyrobcich(Lenovo Thinkpad SL a Ideapad) setrili alespon rozumne. Neco jineho je kdyz mas inzenyry ktery maji praxi s drahym HW a maji pak za ukol udelat o neco levnejsi HW pro znacku Lenovo, nez kdyz mas prasisty z Aceru ktery setri naprosto nesmyslne(tj.tak ze ve vysledku na designu neusetri).
Dalsi vec je ze nahradni komponenty pro Lenovo jsou velmi dobre k sehnani at uz ofiko ci neofiko z ebaye dlouha leta po tom co skoncil prodej a notas byl oznacen jako legacy. Proste i kdyz srazili kvalitu, tak porad je to srdcova zalezitost;)

Trident

Re:Mizerná kvalita USB konektorů
« Odpověď #21 kdy: 15. 05. 2012, 19:01:24 »
Kdyz uz jsme to tu nakousli. Dalsi vec ktera mne stve u USB je ze kazdy vyrobce si ochranu proti zkratu a ESD vyklada jinak. Na jednu stranu mate chipsety a huby ktere vam pri zkratu poslou zpravu OS ze doslo k prepeti a port byl odpojen. Dalsi reseni ochrany spociva v tom ze vam zkrat vypne celej pocitac. V nejhorsim pripade deska zamava na rozloucenou a porouci se.
Jak muze nekdo predpokladat ze ke zkratu nikdy nedojde? Pri konstrukci USB konektoru se to muze stat velmi snadno. Copak USB zarizeni zapojuje kvalifikovany elektrikar? Jak je mozne ze tyto ochrany uz nejsou integrovany ve vsech svabech?
Kazdy z nas uz i nejspis zazil to ze si vybil statickou elektrinu do portu. Muj Thinkpad neprotestuje, ale ve skole jsem takhle oddelal desktop.
NO TAK KDE TO XAKRU JSME?

Zase jeden problémovej

Re:Mizerná kvalita USB konektorů
« Odpověď #22 kdy: 15. 05. 2012, 23:18:57 »
Já jsem teda myslel, že dnes už jsou bšechny USB chráněný proti přetížení a zkratu. Alespoň se zdá, že jiná nepotkávám. Vždy došlo k odpojení portu.

U starých desktopů, dnešní nevím, se daly snadno zničit jak obvody, tak chip. Ochrana nebyla vůbec žádná, a často ani neexistovaly správné konektory pro připojení portů na desku. Pamatuji, že jsem musel konektor párkrát rozebrat a přehodit nějaké dráty.

Také si pamatuji, proto vůbec tento příspěvek píši, že se dříve stávalo, že při zkratu (třeba díky nepřehození vodičů v konektoru pro připojení k desce) se zničil jen obvod (přerušila se cestiča na plošném spoji) ale vlastní chip zůstal nepoškozen. Radši takovou desku zkontroluj, jednak se ta odpálená cestička může připojit kam nemá a způsobit jiné problémy, jednak šlo často takovouto závadu opravit vytvořením nového vodiče.