Jak zjistit IP APčka?

Smereje

Jak zjistit IP APčka?
« kdy: 30. 04. 2012, 11:16:54 »
Zdravim,
potrebuju zjistit IP adresu jednoho AP, ktere neslouzi jako router ani jako DHCP, takze z ipconfig nezjistim nic...jak na to?


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #1 kdy: 30. 04. 2012, 11:28:44 »
Plácnutí do vody - traceroute (tracepath) někam ven (nebo klidně na DHCP).

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #2 kdy: 30. 04. 2012, 12:18:49 »
traceroute pomůže jen kdyby to byl router někde dál po cestě... jinak nmap -v -sP adresa.site/maska (ve formátu /24, /26, ...). Proskenuje síť.

tadeas

Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #3 kdy: 30. 04. 2012, 13:17:17 »
Traceroute nepomůže, když to AP nefunguje jako router. Teď zrovna jsem připojený přes AP, které je dál připojené k bráně a traceroute ukáže první krok až tu bránu.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #4 kdy: 30. 04. 2012, 13:42:56 »
Citace
Traceroute nepomůže, když to AP nefunguje jako router. Teď zrovna jsem připojený přes AP, které je dál připojené k bráně a traceroute ukáže první krok až tu bránu.
To protoze to AP defakto facha jako bridge mezi dvema rozhranimi, ethernetem a bezdratovou siti a AP takto dedi adresu sveho predchudce. Cely bridge se tak tvari jeko jedine zarizeni.


marwyn

Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #5 kdy: 30. 04. 2012, 13:53:38 »
Zdravim,
potrebuju zjistit IP adresu jednoho AP, ktere neslouzi jako router ani jako DHCP, takze z ipconfig nezjistim nic...jak na to?

Ip adresa by mela byt v arp cache. Nevim jak v linuxu, ale ve widlich trepa prikazem arp -a pripadne pouzit nejaky SNMP nastroj, ty obvykle umi network discovery.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #6 kdy: 30. 04. 2012, 14:12:49 »
Citace
Ip adresa by mela byt v arp cache. Nevim jak v linuxu, ale ve widlich trepa prikazem arp -a pripadne pouzit nejaky SNMP nastroj, ty obvykle umi network discovery.
Jak psal výše tadeas tak dostanes stejne adresu toho zarizeni ktere to AP bridguje. Hadam, ze se tazatel chce pripojit na configuracni rozhrani toho AP a tam se vetsinou nechava defaultni nastaveni, nicmene ne vzdy je mozno se tam dostat z wifi site z bezpecnostnich duvodu a i to IP muze byt i zmeneno adminem, coz nepredpokladam ze tazatel je, vzhledem k dotazu.

Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #7 kdy: 30. 04. 2012, 14:17:40 »
Podle výrobce a modelu zjistit IP na internetu. Pokud jste ji změnil a zapoměl jste ji, pak pomůže zmačknout reset po dobu 10 sekund, čímž dojde k obnově továrního nastavení. Případně to určitě bude napsaný v návodu. Někdy je to rychlejší (výchozí nastavení + nové nastavení), než tu adresu složitě hádat.

marwyn

Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #8 kdy: 30. 04. 2012, 15:53:00 »
Citace
Ip adresa by mela byt v arp cache. Nevim jak v linuxu, ale ve widlich trepa prikazem arp -a pripadne pouzit nejaky SNMP nastroj, ty obvykle umi network discovery.
Jak psal výše tadeas tak dostanes stejne adresu toho zarizeni ktere to AP bridguje. Hadam, ze se tazatel chce pripojit na configuracni rozhrani toho AP a tam se vetsinou nechava defaultni nastaveni, nicmene ne vzdy je mozno se tam dostat z wifi site z bezpecnostnich duvodu a i to IP muze byt i zmeneno adminem, coz nepredpokladam ze tazatel je, vzhledem k dotazu.

Mi tady teda arp vypisuje všechno, co se mnou v síti komunikuje, takže jestli ten ap má ip a mac adresu, tak by v té cache měl být, ale hádat se nebudu.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #9 kdy: 30. 04. 2012, 16:26:47 »
Citace
Mi tady teda arp vypisuje všechno, co se mnou v síti komunikuje, takže jestli ten ap má ip a mac adresu, tak by v té cache měl být, ale hádat se nebudu.
To je zcela v poradku, taky ze tam bude. Jenze jestli to AP bezi v pasivnim modu tak se stale bude pro tebe ukazovat pod IP adresou stejnou, jako ma zarizeni ktere bridguje a bude tam MAC wireless adapteru. Pokud by si to stejne udelal z LANu za AP tak uvidis stejne IP ale MAC ethernet adapteru.
ARP vypise MAC adresy ktere komunikuji a jsou pripojeny primo. Pokud vysles ARP request pro zarizeni za routerem etc. vrati se ti MAC toho routeru a ne toho zarizeni.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #10 kdy: 02. 05. 2012, 13:09:00 »
Nedavno jsem neco takoveho taky resil.. Nmapem jsem proscanoval sit, a podle otevrenych portu a signatur OS jsem AP detekoval.. Staci kouknout k vyrobci na jakem portu ma administraci a podle toho se pak zorientujes..

ales

Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #11 kdy: 02. 05. 2012, 13:37:12 »
a co třeba klasikcký ipscan ? jednoduchy program a udela presne to co potrebujes

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #12 kdy: 02. 05. 2012, 13:46:28 »
Citace
a co třeba klasikcký ipscan ? jednoduchy program a udela presne to co potrebujes
Je velice pravdepodobne, ze administracni rozhrani routeru bude na jine siti nez je ta kterou premostuje. Pak by IP scan nebyl k nicemu. Vzhledem k tomu ze se ale zadavatel nevyjadril k cemu to potrebuje tak ke zjisteni IP pod kterym se AP prezentuje to je funkcni receni ale defacto stejne jako jiz navrhovany nmap.

tadeas

Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #13 kdy: 02. 05. 2012, 14:05:27 »
Neni to fixou napsaný na tom AP? :)

bagrista

Re:Jak zjistit IP APčka?
« Odpověď #14 kdy: 02. 05. 2012, 14:16:33 »
ja nevim, ale to me to pomohl zjistit androidi klikacka fing network tools, nevim, jak funguje, ale me fungoval