Koupě notebooku pro buducího švagra

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Kupa notebooku pre buduceho svokra.
« Odpověď #15 kdy: 31. 03. 2013, 00:31:59 »
To je v TODO na roky 2050 až 2073 ::)
Zvětšíš písmo a v hajzlu je většina programů :(
Hm. Hlavně že máme ponožky s vodotryskem, hodinky s Androidem, ale tohle se nám ještě nepodařilo? :)
A víš, jaká by byla odpověď? "Tohle není podstatné, to lidé nepotřebují!"


Re:Kupa notebooku pre buduceho svokra.
« Odpověď #16 kdy: 31. 03. 2013, 00:34:50 »
A víš, jaká by byla odpověď? "Tohle není podstatné, to lidé nepotřebují!"
Zajímavé. Když to po mě uživatelé chtějí a já jim (velký IT guru! ;) říkám, že nevím o způsobu, jak to udělat dobře, tak si připadám jako největší vocas (a oni se taky tak na mě dívají).

Tak mě napadá, není to nějaký záměr, spiknutí s cílem udělat z adminů před BFU pitomce? :)

akoze

Re:Kupa notebooku pre buduceho svokra.
« Odpověď #17 kdy: 31. 03. 2013, 00:41:31 »
nechcem vrtat, ale zrovna notebook nie je vhodne zariadenie pre sledovanie cohokolvek na rybach. je to velke (17" je celkom dost na prenasanie), tazke, je potrebne ho nosit v brasni, nabijanie z autozapalovaca je otazne, ak nebude mat integrovany 3g modem USB hovadina bude zavadzat, na slnku neuvidi nic, na emaily z toho mimo kanclu tiez nebude odpovedat, a uz vonkoncom ich nebude citat, pretoze zapnutie do prevadzkoveho stavu bude trvat desiatky sekund az minuty (hej moze NB uspavat ...). mys po trave tiez moc dobre nebeha. za dva roky sa mu rozpadnu plasty.
buduci svokor velmi rychlo pochopi, ze takato hracka patri na kancelarsky stol, kde sa rano zapne, vecer vypne a maximalne prenesie do auta kde bude lakat zlodejov.
no a teraz k veci, na IP kamery sa moze pozerat aj z mobilu (viem male) alebo tabletu a este ostane na nejaky lowend notebook do kanclu.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Kupa notebooku pre buduceho svokra.
« Odpověď #18 kdy: 31. 03. 2013, 00:42:56 »
A víš, jaká by byla odpověď? "Tohle není podstatné, to lidé nepotřebují!"
Zajímavé. Když to po mě uživatelé chtějí a já jim (velký IT guru! ;) říkám, že nevím o způsobu, jak to udělat dobře, tak si připadám jako největší vocas (a oni se taky tak na mě dívají).

Tak mě napadá, není to nějaký záměr, spiknutí s cílem udělat z adminů před BFU pitomce? :)
To spíše MS dělá idiota ze sebe ... ale pravdou je, že to koncáka nemusí vůbec zajímat. Já neodpovídám, že nevím jak to udělat, ale prostě to Windows moc dobře neumí. Proč bychom měli krčet rameny, když to můžeme podat s úsměvem. ;-)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Kupa notebooku pre buduceho svokra.
« Odpověď #19 kdy: 31. 03. 2013, 00:50:24 »
nechcem vrtat, ale zrovna notebook nie je vhodne zariadenie pre sledovanie cohokolvek na rybach. je to velke (17" je celkom dost na prenasanie), tazke, je potrebne ho nosit v brasni, nabijanie z autozapalovaca je otazne, ak nebude mat integrovany 3g modem USB hovadina bude zavadzat, na slnku neuvidi nic, na emaily z toho mimo kanclu tiez nebude odpovedat, a uz vonkoncom ich nebude citat, pretoze zapnutie do prevadzkoveho stavu bude trvat desiatky sekund az minuty (hej moze NB uspavat ...). mys po trave tiez moc dobre nebeha. za dva roky sa mu rozpadnu plasty.
buduci svokor velmi rychlo pochopi, ze takato hracka patri na kancelarsky stol, kde sa rano zapne, vecer vypne a maximalne prenesie do auta kde bude lakat zlodejov.
no a teraz k veci, na IP kamery sa moze pozerat aj z mobilu (viem male) alebo tabletu a este ostane na nejaky lowend notebook do kanclu.
No vidíš a lidé jsou různí. Já třeba mám zákazníka, co má blbého Acera 7720 a jezdí s nim na ryby. Rozsypala se mu grafika, dá se vyměnit, ale říkal jsem, že to bude kolem pěti litrů, jestli nechce raději novej book, protože se může po chvíli rozsypat cokoliv jiného. Ne, chtěl ho opravit. Po měsíci přijel, že se mu vypíná. Na desce byly stopy po tekutině ... vyčistil jsem je a on rok zase spokojeně funguje a nedá na ten notes dopustit. Pravdou je, že to rozebírat je vopruz. Ale překvapilo mne, co ten notes vydržel a až teď začíná mít nějaké menší praskliny. No a v mých očích ho nijak moc nešetří ...


flack

Re:Kupa notebooku pre buduceho svokra.
« Odpověď #20 kdy: 31. 03. 2013, 15:10:49 »
nechcem vrtat, ale zrovna notebook nie je vhodne zariadenie pre sledovanie cohokolvek na rybach. je to velke (17" je celkom dost na prenasanie), tazke, je potrebne ho nosit v brasni, nabijanie z autozapalovaca je otazne, ak nebude mat integrovany 3g modem USB hovadina bude zavadzat, na slnku neuvidi nic, na emaily z toho mimo kanclu tiez nebude odpovedat, a uz vonkoncom ich nebude citat, pretoze zapnutie do prevadzkoveho stavu bude trvat desiatky sekund az minuty (hej moze NB uspavat ...). mys po trave tiez moc dobre nebeha. za dva roky sa mu rozpadnu plasty.
buduci svokor velmi rychlo pochopi, ze takato hracka patri na kancelarsky stol, kde sa rano zapne, vecer vypne a maximalne prenesie do auta kde bude lakat zlodejov.
no a teraz k veci, na IP kamery sa moze pozerat aj z mobilu (viem male) alebo tabletu a este ostane na nejaky lowend notebook do kanclu.

Stym by som si hlavu nelamal ze to bude velke, tazke a kadeco.... On je velky chlap ma rad velke veci. Na ryby chodi v Landroveri a taha zo sebou velky karavan. Z miestom  pre notebook nebude ziadny problem. Mne skor ide o stabilitu ci je na slovensku dostatocne pokryte mobilnym internetom rybarske teritorium mi nieje zname ale to naozaj nieje moja starost. Ja budem trnom v oku tak ta masina nebude fungovat :D Si skusim snim este pohovorit o nejakych prioritach a cene.

PanKapitanRUM

Re:Kupa notebooku pre buduceho svokra.
« Odpověď #21 kdy: 31. 03. 2013, 16:10:40 »
Jestli 800EUR tak určitě to 15" Vostro a záruku na servis do druhého dne, jinak počítej s tím, že když se to podělá a ono se to na rybách nejspíš podělá, budeš za vola ty a vyžereš si to taky ty. Pokud bys měl třeba 2-3 000 EUR, tak už jsou jiné značky v jiné kvalitativní třídě, ale ty jsi řekl 800 EUR.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Kupa notebooku pre buduceho svokra.
« Odpověď #22 kdy: 31. 03. 2013, 16:40:52 »
Jestli 800EUR tak určitě to 15" Vostro a záruku na servis do druhého dne, jinak počítej s tím, že když se to podělá a ono se to na rybách nejspíš podělá, budeš za vola ty a vyžereš si to taky ty. Pokud bys měl třeba 2-3 000 EUR, tak už jsou jiné značky v jiné kvalitativní třídě, ale ty jsi řekl 800 EUR.

Jo tak tohle jen potvrzuji. Nicméně, představuješ si toho Dell servisáka, jak už také balí pruty a jede opravovat na ryby?  Skoro námět na scénář.

PanKapitanRUM

Re:Kupa notebooku pre buduceho svokra.
« Odpověď #23 kdy: 31. 03. 2013, 17:07:42 »
Servis DELLu v Liberci dělá pan Peřina a myslím, že by se dal ukecat, aby to jel opravit i na ty ryby ;D Je velmi ochotný, to mohu jen potvrdit. Jak je to v jiných regionech opravdu nevím.