Mobilní telefony

Fantomas

Mobilní telefony
« kdy: 04. 04. 2012, 07:57:45 »
Můj dotaz směřuje spíše k slovenským diskutujícím, může mi někdo z nich vysvětlit, proč mobilní telefony na Slovensku stojí daleko méně než u nás? Budu konkrétní, iPhone 4S 64GB s novým tarifem cca 2500 Kč, u českého T-mobile stojí 14999 Kč, u slovenského Telekom stojí 229 Euro. Tohle je jen jeden příklad za všechny a já se ptám, jak je to možné? A to mě ještě ráno zvedl ze židle článek na idnes.cz o tom, jak naši operátoři zlevňují o tisíce své mobily, např. na typu za 13 tis. je sleva tisícovka, to je přece k smíchu. Asi jsme vážně národ blbců, kteří si nechají na...t na hlavu!!!


PetrUchytil

  • *
  • 15
  • IT Recruiter, Development&Management
    • Zobrazit profil
    • Petr Uchytil - LinkedIN profil
    • E-mail
Re:Mobilní telefony
« Odpověď #1 kdy: 04. 04. 2012, 09:00:58 »
Dle mého názoru je to proto, že v ČR selhává antimonopolní úřad. Četl jsem pěkný článek o tom, jak si magistrát (tuším, že v Ostravě) udělal pozval zástupce všech 3 operátorů a udělal "antiaukci". Z původní placené částky 23 mil. vyhrála nabídka za 7 mil. Takže asi tak. Vzpomínám si, jak jsem měl kdysi volání (předplacený kredit) za 2.60 Kč. Nyní mám tarif za cca tisícovku a když překročím, mám 5 Kč za minutu. Bohužel jsem se nechal svázat levnějším mobilem a tak to musím ještě do prosince zkousnout. Potom ale budu mít ostré lokty. Kamarád dělá reality a platil 2700 za neomezené volání. Pár naštvaných telefonátu stačilo k tomu, aby mu tu samou službu nechali za 1300. Dnes se bohužel slovo "okrádat" nahrazuje slovním spojením "dělat dobrý business".. je to legální a nikdo se nad tím ani nepozastaví. Když jednáte s dravci, musíte být taky dravec.. bohužel.
IT Recruiter v Reed, hledám Java (J2EE) vývojáře pro několik klientů (Praha, Brno) a PHP vývojáře do Brna. Kontakt a více informací na petr.uchytil@reedglobal.com a nebo LinkedIN.

honza

Re:Mobilní telefony
« Odpověď #2 kdy: 04. 04. 2012, 11:42:33 »
Souhlas, ty ceny telefonů s tarifem hraničí s drzostí, ale ten příklad s T-mobile ještě nic není. Nedávno se známý sháněl po nokii 700, tak jsem schválně prohlédl nabídky operátorů a to co předvádí Vodafone mě trochu zaskočilo - pokud si u Vodafonu koupíte nokii 700 s tarifem za 499 měsíčně, milostivě vám ji prodají jen o 100 dráž než z oficiální české distribuce, viz http://www.obchod-nokia.cz/nokia-700-barva-grey a nabídka vodafone http://goo.gl/O7G2L. K tomu už vážně není co dodat...

Re:Mobilní telefony
« Odpověď #3 kdy: 04. 04. 2012, 14:34:32 »
Na pocudovanie je to aj u internetu:

Slovensky Orange: 7 eur - 1 GB limit
Cesky O2: 300 Kc - 500 MB limit

Cize 2x vyssia cena a 2x mensi limit.

Tomac

Re:Mobilní telefony
« Odpověď #4 kdy: 04. 04. 2012, 15:20:27 »
Podobnú otázku som si kládol aj ja, keď som sa vrátil z Rakúska a videl ich ponuku: za 20€ - 1000 do všetkých sietí + FuP internet 3GB (http://shop.t-mobile.at/002/1_1_1/10026/index.html)
Po nejakom čase som sa mal sťahovať do ČR, tak som hľadal vhodného operátora, aby som mal dostatok voľných minút, ale hlavne mi šlo o cca 1,5GB predplatených dát v HSDPA(názov technológie presne nepamätám, nerobím s tým každý deň). V tom čase som našiel iba jedného operátora ktorý podporoval túto technológiu a aj to mal len nejakých 600MB mesačne, dokonca cena bola ustrelená, za internet cca 20-25€, tiež si presne nepamätám, len viem že ja som v tom čase mal paušál:160minút do všetkých sietí + 3GB dát za nejakých cca 15€ mesačne! Dokonca tuším pokrytie bolo strašne mizerné v ČR: Praha + 2 mestá...Zhruba v tom období som bol na dovolenke v Bojniciach(http://g.co/maps/z5krb). Býval som na priváte v dedine vedľa, speedtest.net mi nameral rýchlosť cca 5Mbps.

Celé mi z toho vyšlo, že v ČR je mobilný internet prepych a asi aj dlho bude. K hlasovým paušálom som sa už nedostal, sťahovanie do ČR sa nakoniec zrušilo....


drunkez

Re:Mobilní telefony
« Odpověď #5 kdy: 04. 04. 2012, 15:54:26 »
osobne si myslim ze to uvah treba zahrnut aj fakt, ze slovensko je pre mobilnych operatorov "testovacou krajinou" co sa tyka novych technologii, vyhody su ze krajina je mala, ale velmi rozmanita ( vysoke hory <> rozsiahle niziny, velky rozsah teplot a vlhkosti, rozny profil zalesnenia ( od ziadneho cez listnace po vysoke ihlicnate lesy....)) hlavne orange nas ma na testovanie...z toho vyplyva, ze potrebuju tu siet penetrovat co najviac, tym padom mozu s toho plynut relativne nizsie ceny aparatov , v rakusku to plati este viac mam dojem.