Náhrada za Internet

nm

Re:Náhrada za Internet
« Odpověď #15 kdy: 03. 04. 2012, 09:11:10 »
To co napsal uzivatel "Neviditelny" je vlastne fakt. Ma to jen jednu vsem znamou prekazku. A tou jsou, jak jinak, tripismenny organizace, ktery vse museji stihnout nejakym zpusobem cist a ukladat. Takze k zavadeni bezpecnosti internetu, byt jen na malostatni urovni, by nejpis musela pracovat skupina nejen technicky a edukacne specializovanych odborniku, ale take nekdo se znalosti a mozna kontaktem na ony "tripismenny". Aby vubec k nejake dohode doslo. V opacnem pripade by to bylo asi vzajemne tahani za usi.

Co si o tom myslite?


Rootless Rooter

Re:Náhrada za Internet
« Odpověď #16 kdy: 03. 04. 2012, 09:32:35 »

Neviditelný

Re:Náhrada za Internet
« Odpověď #17 kdy: 03. 04. 2012, 20:35:45 »
...A tou jsou, jak jinak, tripismenny organizace, ktery vse museji stihnout nejakym zpusobem cist a ukladat...
Ty třípísmenné organizace (HIV, BSE, TBC a ODS?) rozhodně celý internetový traffic nesledují. Nejen, že na to zdaleka nemají kapacitu, ale není to ani technicky možné. Spousta informací je buď neveřejných nebo chráněných silnou šifrou. Nejsem tak paranoidní, abych věřil, že NSA má backdoor v každém webovém serveru a že dokáže číst libovolné šifry.

To, co jste navrhoval znělo jako ze světa George Orwella, nejlépe to řekl asi Thomas Jefferson
Citace
I would rather be exposed to the inconveniencies attending too much liberty than those attending too small a degree of it.

nm

Re:Náhrada za Internet
« Odpověď #18 kdy: 04. 04. 2012, 08:13:23 »
Vsechny staty snad nejsou tak posedly kontrolou, jako je amerika. Tou domluvou s "tripismennymi" jsem samozrejme myslel i ustupky na strane tech "tripismennych" smerem k te "liberty". Ale mozna ze mne opravdu hovori neznalost. Myslim si, ze zalezi na tom, jak dalece jsou vsichni rozumny. I kdyz extremum, jako je anarchie nebo paranoia, se asi tezko lze uplne vyhnout.