Porušuje magnetlink autorská práva?

Waseihou

Re:Porušuje magnetlink autorská práva?
« Odpověď #60 kdy: 13. 03. 2012, 23:05:31 »
Jo udělat celosvětovou měnu a prosadit třeba ten BitCoin, kdo ví jak by se na to mocní světa tvářili. Už nyní existují "směnárny" za měnu opravdovou, akorát ty kurzy asi nejsou nej. On je to i problém generační - nejvíce se zábavě jako je hudba a filmy věnují žáci a studenti, kteří na to mají čas. Ale ti mají omezené možnosti příjmu, a třeba po změnách zákoníku práce kdy na každou dohodu bude třeba zdravotní prohlídka už si ani nějakou menší brigádku neseženou. Musím uznat že po té co mě životní okolnosti donutily k tomu že už pár měsícu pracuji tak se pořádně na seriály a filmy nedívam a mohl bych si i dovolit za ně platit, ale nemám na to náladu a ani tolik času. Kdybych měl platit za to množství co jsem sjížděl dříve, tak to jde do desetitisícu. Teď už ani ten bittorrent pomalu nestartuji, mám tunu seriálů na shlédnutí, ale chybí mi čas a nálada. To už raději brouzdám po netu a čtu si zajímavosti ze světa IT, v hlavě vymýšlím pofiderní schémata jak by mohl nějaký systém fungovat a nebo třeba planě filozofuji a zapleveluji diskuzní fórum pirátské strany. To vše mě baví, ale kde vzít najednou čas na to podívat se na seriál? Jednu dobu jsem se snažil donutit se podívat před spaním na jeden díl čehokoliv, ale to potom není ono oproti stavu kdy se to sjede najednou a vzrušení z děje graduje. Jak člověku někde na v období "mladé dospělosti" vyvstane nutnost ještě pracovat, tak zábava se stáva pouhým zpestřením a musí dobře volit, čím se bude zababývat...


jnkjn

Re:Porušuje magnetlink autorská práva?
« Odpověď #61 kdy: 13. 03. 2012, 23:51:39 »
TLTR ALE:

K filmom: Doba je ina, nech sa nesnazia zastavit sirenie na nete - je to prehrana vojna, akurat neprijemna a bolestiva. Svet sa posunul dalej, nech sa autori a producenti zivia:

- zberatelmi, co si dane medium kupia
- kinom
- reklamnymi predmetmi
- product placement

a nech mi nikto nehovori ze sa z toho neda uzivit... jasne ked daju hercovi 50mega za film? nech sa zobudia a pristanu na zemi...


K SW: Opensource vie tiez zarobit - podpora, sluzby, upravovanie sw na mieru - RedHat funguje tak nech neplacu - da sa to


Priklad: V momente ked objavili domacu chladnicku ju mali zakazat lebo brali business ice-producentom... yeah for sure.

Aj producentvo je business a bud na to mas gule a zarobis aj ked to neni lahke, alebo do toho nechod...

m

Re:Porušuje magnetlink autorská práva?
« Odpověď #62 kdy: 13. 03. 2012, 23:57:04 »
...
TLTR ALE:
...

pozn.: když už chci být in a používat nějakou úžasnou cool zkratku co zrovna frčí, asi bych si měl zjistit, co znamená, abych ji pak nemršil..

m

Re:Porušuje magnetlink autorská práva?
« Odpověď #63 kdy: 14. 03. 2012, 00:00:44 »
...
TLTR ALE:
...

pozn.: když už chci být in a používat nějakou úžasnou cool zkratku co zrovna frčí, asi bych si měl zjistit, co znamená, abych ji pak nemršil..

aha, dobře, moje kulpa a sypu si popel.. tahle je není tak * jako tl;dr

Waseihou

Re:Porušuje magnetlink autorská práva?
« Odpověď #64 kdy: 14. 03. 2012, 00:05:29 »
No problemo, naučil jsem se používat google jako svoji externí pamět. Docela to ale degeneruje způsob myšlení a mysl se naučí být velmi roztěkaná. Nedobré, ale jinak dnes nejde ;)


jnkjn

Re:Porušuje magnetlink autorská práva?
« Odpověď #65 kdy: 14. 03. 2012, 01:22:57 »
FYI:

tl;dr != TLTR

martin

Re:Porušuje magnetlink autorská práva?
« Odpověď #66 kdy: 14. 03. 2012, 08:59:31 »
Jo udělat celosvětovou měnu a prosadit třeba ten BitCoin, kdo ví jak by se na to mocní světa tvářili. Už nyní existují "směnárny" za měnu opravdovou, akorát ty kurzy asi nejsou nej.

To se divím, že při tom vašem času na brouzdání jste nenarazil na e-gold (a to, co se s ním stalo :-)) nebo třeba na liberty reserve a pod.

Osobně si myslím, že bitcoin je slepá cesta resp. jen na něco a pro někoho. Pokud jde o prachy, tak lidé si potřebují ukázat na někoho nebo něco. A je jedno co nebo kdo to je. Jde o psychologii.

Když to tak vemu, tak v měnové police nepřináší ani jeden alternativní měnový systém nic nového. Naopak restartují do nuly a projdou všemy známými problémy. Opět se jedná jen o dobrý business těch, co ten systém drží za koule. A věřte nebo ne, platí to i o bitcoin.

Citace
On je to i problém generační - nejvíce se zábavě jako je hudba a filmy věnují žáci a studenti, kteří na to mají čas. Ale ti mají omezené možnosti příjmu

Stejnou metrikou byste mohl dojít k závěru, že lidé v produktivním věku zase sypou peníze do svých dětí a důchodci si nic nenašetřili.

Reklamy v oblasti mobilních služeb a zábavy se posledních pár X letech zaměřují právě na mladé. Z toho bych usuzoval, že právě ti mladí utrácejí za takové služby nejvíc. Ona statistika přes celou populaci může vypadat jinak než z vašeho okolí.

Citace
Musím uznat že po té co mě životní okolnosti donutily k tomu že už pár měsícu pracuji tak se pořádně na seriály a filmy nedívam a mohl bych si i dovolit za ně platit, ale nemám na to náladu a ani tolik času

Vítejte v klubu :-)

Mimochodem čím se v práci zabýváte (oblast) a jak jste ji sehnal (jobs, známý, ..)?

Citace
Jak člověku někde na v období "mladé dospělosti" vyvstane nutnost ještě pracovat, tak zábava se stáva pouhým zpestřením a musí dobře volit, čím se bude zababývat...

A to vás, odhaduji, ještě čeká rodina, děti :-). To si pak člověk uvědomí, jak zbytečně v mládí promrhal čas a svou energii nevyužil produktivněji.

Jenda

Re:Porušuje magnetlink autorská práva?
« Odpověď #67 kdy: 14. 03. 2012, 22:24:23 »
To se divím, že při tom vašem času na brouzdání jste nenarazil na e-gold (a to, co se s ním stalo :-)) nebo třeba na liberty reserve a pod.

Když to tak vemu, tak v měnové police nepřináší ani jeden alternativní měnový systém nic nového. Naopak restartují do nuly a projdou všemy známými problémy. Opět se jedná jen o dobrý business těch, co ten systém drží za koule. A věřte nebo ne, platí to i o bitcoin.
E-Gold a Liberty Reserve jsou centralizované systémy!

Pročpak BTC nepřináší nic nového? Opravdu tu předtím byl decentralizovaný elektronický systém? Jaký?
A to vás, odhaduji, ještě čeká rodina, děti :-). To si pak člověk uvědomí, jak zbytečně v mládí promrhal čas a svou energii nevyužil produktivněji.
Definuj produktivně.