Mono na web?

Re:Mono na web?
« Odpověď #30 kdy: 07. 03. 2012, 08:40:34 »
Ano mas pravdu a nemas sa za co omlouvat, ale to bolo skor len take povzdychnutie. Radit mi python, ror atd...nezijem pod balvanom.. :)

Ok, tyhle věci teda zná asi každý (ono se těžko věští z křišťálové koule, co tazatel zná a co ne :), ale zkoušel jsi se někdy kouknout na ten Erlang? Minimálně jako zábava, nakouknutí do jiného světa, kde se věci dělají radikálně (opravdu radikálně) jinak, je podle mě pro každého kodéra přínos.

Jestli chceš, koukni třeba sem: http://learnyousomeerlang.com/content - exotičnost poznáš nejspíš z kapitol More on multiprocessing a Who Supervises The Supervisors?

A jeden z webových frameworků (kompletní CMS): http://zotonic.com/


Radek Miček

Re:Mono na web?
« Odpověď #31 kdy: 07. 03. 2012, 10:57:39 »
Citace
Dalsi nevyhoda u Javy je, ze kdyz uz pamet dojde, tak se ta VMka musi otocit (nema privilegovanou oblast pameti jako ma napriklad jadro Linuxu, takze pokud s pameti narazis, tak je JVM v nedefinovanem stavu, protoze nevis kde si co hodilo vyjimku na nedostatek pameti).

Nevím, jak je to u JVM, ale .NET i Mono jsou např. schopny předem rezervovat pamět pro vybrané finalizéry (viz System.Runtime.ConstrainedExecution.CriticalFinalizerObject).