Login skript pro připojení Samby

Samnick

Login skript pro připojení Samby
« kdy: 21. 02. 2012, 11:58:01 »
Zdravím, mám takový menší problém, mám v síti 1 linux server a 5PC

Na linuxu běží samba pro sdílení adresářů, ale jde mi o jeden počítač který využívá více lidi, v sambě je vytvořen každý uživatel a má vlastní adresář - tam je vše otestováno a funkční.

Potřebuji nějaký login script který by mi na Win XP pod jedním uživatelem vždy po přihlášení nabídnul okno pro zadání údajů od samby-uživatele a po odhlášení opět odhlásil.

Proste sedne-li k pc franta a přihlásí se do XP tak mu vyskočí okno na zadání jména a hesla a připojí se mu sítový disk na třeba \\10.10.10.10\doma
A jakmile se odhlásíé z XP a přihlásí se třeba mařenka tak aby jí vyskočilo stejné okno ale ona zadala vlastní údaje a opět připojilo disk \\10.10.10.10\doma

Je to možné???

Případně věděl by někdo jak napsat login script pro XP případně Win7??

Díky za info.
« Poslední změna: 21. 02. 2012, 12:09:03 od Petr Krčmář »

Re:Login skript pro připojení Samby
« Odpověď #2 kdy: 22. 02. 2012, 23:21:22 »
Jsou to windows XP Home nebo Professional? V případě profi by to šlo řešit AD politikou (ale nejsem si jistý, jestli jde pomocí samby doménu vytvořit, nebo se samba umí jen do domény integrovat).

KapitánRUM

« Odpověď #3 kdy: 23. 02. 2012, 00:00:15 »
Já ti ten login script napíšu jako C# aplikačku za 500,- a dostaneš to včetně zdrojáků.

Po spuštění to zkontroluje, jestli je síťový disk připojený a pokud ne, tak to buď vyhodí dotaz na zadání jména a hesla, nebo si je to bude pamatovat. To se dá domluvit.

Pokud to budeš mít jako skript, tak lidi budou muset zapisovat do command line a to nemusí být úplně user friendly.
Navíc, pokud by se ti náhodou změnila IP, tak můj program bude mít jednoduchý konfig a zvládne se odněkud zaktualizovat.

Ale na doméně to skutečně můžeš řešit politikou.
Skript si taky asi zvládneš napsat sám, stačí se podívat na příkaz "net use"

http://www.google.cz/search?q=net+use&hl=cs&source=hp&gbv=2&gs_sm=3&gs_upl=321l2379l0l2732l14l13l0l3l3l1l347l2266l0.2.7.1l10l0&oq=net+use&aq=f&aqi=g10&aql=

Můj program by pracoval jako vrstva nad tím, takže pokud máš moře času, hraj si s tím, pokud tvůj čas má nějakou cenu, nejspíš ušetříš, když to za tebe napíšu.

« Odpověď #4 kdy: 23. 02. 2012, 07:52:09 »
Proste sedne-li k pc franta a přihlásí se do XP tak mu vyskočí okno na zadání jména a hesla a připojí se mu sítový disk na třeba \\10.10.10.10\doma
A jakmile se odhlásíé z XP a přihlásí se třeba mařenka tak aby jí vyskočilo stejné okno ale ona zadala vlastní údaje a opět připojilo disk \\10.10.10.10\doma

A máš nějaký důvod, proč nepoužívat standardní řešení - tj. na sambě vytvořit doménu a PC do něj přihlásit?

Je problém v tom, že to jsou XP Home?

Samnick

« Odpověď #5 kdy: 23. 02. 2012, 11:28:30 »
Jsou to profesional,

děkuji za nabídku na prográmek, ale již jsem problém vyřešil, vytvořil jsem script co po prihlašení(po spustení) se spustí, připojí disk a nejsou tam zadány udaje k loginu takže to vyzve k zadání udajů tak jak jsem potřeboval.

AD jsem nechtěl - nemam rad produkty M$ a jejich žešení...

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 23. 02. 2012, 13:00:20 »
BTW, proc by mel uzivatel neco zadavat, kdyz je jiz prihlasen do Widli? Login script by mel byt schopen z Widli vytahnout nejakou promenou nebo proparsovat vystup z nejake utilitky a podle vysledku namontovat prislusny sitovy disk. Proc se prihlasovat dvakrat? Krome toho disky lze namapovat perzistentne, cili uzivatele jednou postrcim, aby byl schopen si to namapovat a po pristim spusteni by to tam melo byt. Akorat nevim, jestli lze vytvorit perzistentni mapovani pro kazdeho uzivatele jine.

« Odpověď #7 kdy: 23. 02. 2012, 14:32:56 »
AD jsem nechtěl - nemam rad produkty M$ a jejich žešení...

Přihlášení do domény a AD jsou dvě odlišné věci.

Doména na sambě funguje naprosto bez problémů.

BTW, proc by mel uzivatel neco zadavat, kdyz je jiz prihlasen do Widli? Login script by mel byt schopen z Widli vytahnout nejakou promenou nebo proparsovat vystup z nejake utilitky a podle vysledku namontovat prislusny sitovy disk.

To by sice mohl, ale je to naprosto zbytěčný. Při přihlášení do domény se mu může automaticky přimountovat home:

Kód: [Vybrat]
   logon path = \\%L\Profiles\%U
   logon home = \\%L\%U
   logon drive = H:

vencax

« Odpověď #8 kdy: 07. 03. 2012, 16:10:14 »
Ale jak udelat logon skript kdyz NECHCI domenove prihlasovani (+ irelevantni kolecko s dovadenim do domeny extra kazde stanice)? Kdyby existoval mechanismus, jak spustit skript po prihlaseni (tedy jiny, nez ho davat extra do kazdeho profilu do po spusteni. NOTE: mozna kdyz ho dam do po spusteni do profilu Default USEr, tak tam mozna zustane? ).

« Odpověď #9 kdy: 07. 03. 2012, 16:15:25 »
NOTE: mozna kdyz ho dam do po spusteni do profilu Default USEr, tak tam mozna zustane? ).

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/wxpplogs.html

vencax

« Odpověď #10 kdy: 07. 03. 2012, 16:30:40 »
http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/wxpplogs.html
jo, znam, ale myslel jsem nejakou automatictejsi vec, nez extra kazdemu uzivateli nastavovat login skript v obskurni konzoly ... Nebo jsem to spatne pochopil? Potrebuju neco, co udelam 1x a uz nikdy vic.

ET

« Odpověď #11 kdy: 07. 03. 2012, 16:52:47 »
kdyz to das do "all users\po spusteni" tak by to melo taky fachat...

vencax

« Odpověď #12 kdy: 07. 03. 2012, 17:03:18 »
kdyz to das do "all users\po spusteni" tak by to melo taky fachat...

Squele, dobrej napdad. Lepsi nez s Default user, ale ten sem pred chvilkou zkusil a funguje taky. Diky za tip. Windoze zmar ...