Alternativa ke Gigatribe pro Linux

Tomd

Re:gigatribe alternativa GNU/linux
« Odpověď #30 kdy: 23. 02. 2012, 22:16:59 »
DgBd> Jak se muzete docist, zadal jsem alternativu toho co dela ten SW, takze troll muze mit jiste pravdu v tom, ze to neexistuje, coz jsem ochoten prijmout, ale nemam chut ani naladu krmit trolla, ktery opakovane nevnima, ze je uplne mimo misu v pozadavcich, ktere jsme vznesl, teda az na te dropbox, ktery aspon je blizky pozadavku.

Jsem ochoten prijmout, ze takovy SW neni, ale prisel jsem tu proto, aby mi nekdo poradil pokud ho zna, nikoliv, ze ho nazna a nenasel.


Tomd

Re:gigatribe alternativa GNU/linux
« Odpověď #31 kdy: 23. 02. 2012, 22:22:15 »
http://retroshare.sourceforge.net/
Raz som niečo velmi podobné videl ale ani za boha si neviem spomenúť :/.

Diky to vypada najdejne, podivam se ...


Lol Phirae

Re:gigatribe alternativa GNU/linux
« Odpověď #33 kdy: 23. 02. 2012, 22:30:45 »
ktery opakovane nevnima, ze je uplne mimo misu v pozadavcich, ktere jsme vznesl

To fakt nemá smysl. Na posílání fotek s tím, jak přebalujete vnoučatům podělané plíny, nic ze jmenovaných alternativ nepotřebujete, to můžete pověsit na zaheslovaný web, dám odkaz do záložek (včetně uložených přihlašovacích údajů) a babičce poslat SMSku "Koukni, Pepíček je zdravý, šťastný a dělá pevná hovínka".  ;D

Normální člověk začně tím, že si definuje, co potřebuje realizovat a nevytváří "problémy" typu "potřebuju nutně ledničku, přesně stejnou, jako je tahle, ale jinou".  ::)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #34 kdy: 23. 02. 2012, 23:12:57 »
Teda, já se Vám divím, že to ještě řešíte, copak nevidíte, co je ten Tomd zač? Dal jsem si tu práci, že jsem si to všechno přečetl a takový člověk mi nestojí ani za hnutí prstu .... ohání se trollováním a přitom nejvíce trolluje sám. I tací jsou lidé.  ;D


Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #35 kdy: 23. 02. 2012, 23:45:47 »
Teda, já se Vám divím, že to ještě řešíte, copak nevidíte, co je ten Tomd zač? Dal jsem si tu práci, že jsem si to všechno přečetl a takový člověk mi nestojí ani za hnutí prstu .... ohání se trollováním a přitom nejvíce trolluje sám. I tací jsou lidé.  ;D
Tak ja si nemyslím, že by trolloval. Jednoducho chce asi niečo na spôsob toho retroshare.

Tomd

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #36 kdy: 24. 02. 2012, 00:45:39 »
Tak ja si nemyslím, že by trolloval. Jednoducho chce asi niečo na spôsob toho retroshare.
Presne tak, rekl jsem co chci - aplikaci co nejblizsi uvedene a misto toho mi nejaky troll co nezna reseni nabizi apache a cely vecer mi vnucuje reseni, ktere vubec neodpovida pozadavku a je nahony mu vzdaleno, asi si patrne nedavno zprovoznil apache, sambu, ftp nebo ja nevim co a je z toho uplne vedle.

Nastesti se nesel nekdo, kdo pochopil a nabidnul retroshare, patrne to bude to prave, jen zatim nemam protistranu na otestovani.

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #37 kdy: 24. 02. 2012, 08:30:18 »
Pane Prymku,
hledam alternativu ve svobodnem SW, ne produkt samotny.

Pane Toma, predevsim by imho bylo fajn, kdybyste si uvedomil, ze vy od ostatnich neco chcete - a podle toho se chovat.

Obecny dotaz "chci neco podobneho jako X" je celkem k nicemu, kdyz presne nenapisete, k cemu to ma slouzit a jake to ma vlastnosti. Napsat "nechci sambu a ftp" fakt nepomuze.

Co byste rikal takovemuto dotazu: "Hledam alternativu k mercedesu, ale nemela by to byt Audina"? Tezko rict, jestli hledate Fiat, Trabant, nebo by vam stacily koleckove brusle.

Navic v dnesni dobe zavreneho megauploadu pri honu na carodejnice se snizenou rychlosti treba RapidSharu na 30KB/s, ruzneho odpocitavani, captch muze i asymetricka linka byt vyhrou, ja mam treba 1Mbit/s.

No tak proc to nenapisete jasne? "Hledam zpusob, jak nelegalne sdilet obsah tak, aby to zvladl i bezny uzivatel a zaroven ho nikdo nemohl chytit" Treba vam nekdo odpovi a redakce root.cz ten dotaz nesmaze.

Pokud se jedna o legalne vlastneny obsah, tak uz vam kolega dal dobre navrhy: zalozit si hosting, pouzivat DropBox...[moznosti je milion] Ja k tomu dodam treba jabber. Ten si taky zvladne nainstalovat kazdy, prenos souboru umi a muze byt i sifrovany. Jabbim.cz melo sveho casu i neco na zpusob dropboxu - disk, kam se soubory nahraly pres jabber a pak si je mohl stahnout kdokoli. Jak ta sluzba vypada ted, to nevim.

a doufam, ze tento pan http://www.freebsd.cz/listserv/archive/users-l/2011q2/026511.html je jen Vas jmenovec.

A kdyby ne, tak by z toho plynulo co?

Lol Phirae

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #38 kdy: 24. 02. 2012, 08:57:41 »
No tak proc to nenapisete jasne? "Hledam zpusob, jak nelegalne sdilet obsah tak, aby to zvladl i bezny uzivatel a zaroven ho nikdo nemohl chytit" Treba vam nekdo odpovi a redakce root.cz ten dotaz nesmaze.

Na to tady má dokonce celý článek  :P :D

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #39 kdy: 24. 02. 2012, 12:12:09 »
Pane Prymku,
hledam alternativu ve svobodnem SW, ne produkt samotny.

Pane Toma, predevsim by imho bylo fajn, kdybyste si uvedomil, ze vy od ostatnich neco chcete - a podle toho se chovat.

Obecny dotaz "chci neco podobneho jako X" je celkem k nicemu, kdyz presne nenapisete, k cemu to ma slouzit a jake to ma vlastnosti. Napsat "nechci sambu a ftp" fakt nepomuze.

Co byste rikal takovemuto dotazu: "Hledam alternativu k mercedesu, ale nemela by to byt Audina"? Tezko rict, jestli hledate Fiat, Trabant, nebo by vam stacily koleckove brusle.

Navic v dnesni dobe zavreneho megauploadu pri honu na carodejnice se snizenou rychlosti treba RapidSharu na 30KB/s, ruzneho odpocitavani, captch muze i asymetricka linka byt vyhrou, ja mam treba 1Mbit/s.

No tak proc to nenapisete jasne? "Hledam zpusob, jak nelegalne sdilet obsah tak, aby to zvladl i bezny uzivatel a zaroven ho nikdo nemohl chytit" Treba vam nekdo odpovi a redakce root.cz ten dotaz nesmaze.

Pokud se jedna o legalne vlastneny obsah, tak uz vam kolega dal dobre navrhy: zalozit si hosting, pouzivat DropBox...[moznosti je milion] Ja k tomu dodam treba jabber. Ten si taky zvladne nainstalovat kazdy, prenos souboru umi a muze byt i sifrovany. Jabbim.cz melo sveho casu i neco na zpusob dropboxu - disk, kam se soubory nahraly pres jabber a pak si je mohl stahnout kdokoli. Jak ta sluzba vypada ted, to nevim.

a doufam, ze tento pan http://www.freebsd.cz/listserv/archive/users-l/2011q2/026511.html je jen Vas jmenovec.

A kdyby ne, tak by z toho plynulo co?
Tak ja som hneď pochopil čo chce a ani ma nenapadlo, že by malo ísť o nelegálny obsah. Proste som si myslel, že nechce aby to šlo cez nejaký server.

Tomd

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #40 kdy: 24. 02. 2012, 12:49:43 »
Pane Toma, predevsim by imho bylo fajn, kdybyste si uvedomil, ze vy od ostatnich neco chcete - a podle toho se chovat.

Obecny dotaz "chci neco podobneho jako X" je celkem k nicemu, kdyz presne nenapisete, k cemu to ma slouzit a jake to ma vlastnosti. Napsat "nechci sambu a ftp" fakt nepomuze.

Co byste rikal takovemuto dotazu: "Hledam alternativu k mercedesu, ale nemela by to byt Audina"? Tezko rict, jestli hledate Fiat, Trabant, nebo by vam stacily koleckove brusle.
Ano vim, ze chci odpoved na moji otazku, tak jak byla polozena, nikoliv nejake pseudoreakce o ADSL linkach nebo reseni nahony vzdaleno puvodnimu zadani. Mel jsem tu moznost vas cist vicekrat a  pochybuji, ze je odpoved pro tazatele vubec kdy prinosna.

Jak vidite stacilo napsat, chci neco podobneho aplikaci X a reseni se naslo, jen to chtelo proste uzivatele, ktery neco takoveho nekdy videl(jinak Vase prirovnani s auty nesedi).
Timto jeste jednou dekuji tem, kteri se vyjadruji k tematu a neprovadeji dusevni masturbaci.

No tak proc to nenapisete jasne? "Hledam zpusob, jak nelegalne sdilet obsah tak, aby to zvladl i bezny uzivatel a zaroven ho nikdo nemohl chytit" Treba vam nekdo odpovi a redakce root.cz ten dotaz nesmaze.

Pokud se jedna o legalne vlastneny obsah, tak uz vam kolega dal dobre navrhy: zalozit si hosting, pouzivat DropBox...[moznosti je milion] Ja k tomu dodam treba jabber. Ten si taky zvladne nainstalovat kazdy, prenos souboru umi a muze byt i sifrovany. Jabbim.cz melo sveho casu i neco na zpusob dropboxu - disk, kam se soubory nahraly pres jabber a pak si je mohl stahnout kdokoli. Jak ta sluzba vypada ted, to nevim.
A proc bych to mel psat takto? Ja takovou potrebu, jak to formulete vy nemam, proto jsem to formuloval jinak. ;)
Nabizene reseni Vaseho kolegy znam a nevyhovuji mi z ruznych duvodu, nektere duvody jsem popsal vyse, nektere popisu nize.

Je zajimave jak Vam chybi empatie/znalosti, kdyz jde o to najit aplikaci, kterou nekdo pozaduje/hleda, ale jakmile jde o domysleni proc ji nekdo chce, jste pln napadu a jeste se snahou zdiskreditovat podsouvanim nelegalni cinnosti.
K nelegalnimu sireseni staci pouzit sifrovani a nepouzivani podezreleho nazvu souboru a muzete to nahrat kam chcete. Bez prolomeni sifrovani to nikdo nepozna, to jen na okraj.

Nemusim si zakladat vetsinou placeny hosting, nad kterym nemam kontrolu, ani drobbox, protoze proste tomu zadani, ktere jsem dal v uvodu nevyhovuje. Jabber by s Easyshare mozna fungoval, ale zase jen pod danym klientem.
Ano moznosti je mozna milion, ale nemusim zacit tim, ze zacnu seskrkavat 990 tisic moznosti jako nevyhovujicich, abych nasel ten zbytek co vyhovuje.

Proste jsem chtel svobodne reseni, ktere neni zalozeno na neci libovuli, restrikcich, platbach, podminkach apod. a co mohu mit aspon zdanlive pod kontrolou. Jak tezke pochopit na serveru, ktery se honosi svobodnym SW.
A kdyby ne, tak by z toho plynulo co?
Rozhodne shledavam jeho prinos vetsi ve freebsd konferenci, nez vase zde, takze je to bud osobnosti nebo prostredim.

Lol Phirae

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #41 kdy: 24. 02. 2012, 12:59:55 »
Je zajimave jak Vam chybi empatie/znalosti, kdyz jde o to najit aplikaci, kterou nekdo pozaduje/hleda

Ty se mi snad zdáš! Takže ty něco chceš po jiných (radu zadarmo) a oni si mají empaticky domýšlet, na co že se jich to jeho pravochodítělstvo pan TomD milostivě ráčil zeptat a co by asi jen tak milostpán vlastně mohl potřebovat, jo? Hele, to chce studenej hadr na hlavu a dvakrát denně skotské střiky. Jinak v rámci duševního zdraví budu napříště dotazy ignorantů tvého zrna rovnou filtrovat to /dev/null.  ::) ;D

Jakub

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #42 kdy: 24. 02. 2012, 13:03:21 »
Rozhodne shledavam jeho prinos vetsi ve freebsd konferenci, nez vase zde, takze je to bud osobnosti nebo prostredim.
Anebo je to přístupem tazatele ;-)

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #43 kdy: 24. 02. 2012, 14:11:08 »
Rozhodne shledavam jeho prinos vetsi ve freebsd konferenci, nez vase zde, takze je to bud osobnosti nebo prostredim.
Anebo je to přístupem tazatele ;-)

Tak tak. On totiz Dan ten list moderuje imho velmi dobre a pitome dotazy oznaci za pitome hnedka sam a popostrci tazatele k tomu, jak pokladat nepitome dotazy. Viz napr:
Citace
Prilsi mnoho neurcitych informaci. Nepis "nekdo" ani "kdokoliv" ale
popis naprosto konkretni pripad - konkretni paket identifikovany presnou
zdrojovou i cilovou adresou, kde jsi ho zachytil a kde si myslis, ze
zachycen byt mel.

Tady, kde moderator chybi, je to o dost obtiznejsi, protoze neni zadna autorita, kterou by tazatel respektoval a tedy upozorneni na to, ze se pta blbe, nebral jako osobni utok popr. trollovani...

Vsak myslim, ze Tomd-ovi nic nebrani svuj dotaz "hledam neco jako X ale aby to nebylo A a B" zkusit v users-l polozit, uvidi sam, jaka bude reakce :)

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #44 kdy: 24. 02. 2012, 14:16:36 »
Tak ja som hneď pochopil čo chce a ani ma nenapadlo, že by malo ísť o nelegálny obsah. Proste som si myslel, že nechce aby to šlo cez nejaký server.

A proc mame hadat z kristalove koule, ze pozadavek je, aby to neslo pres nejaky server? To je tak tezke ty pozadavky poradne vyjmenovat? (timhle pozadavkem napr. pada DCcko, ktere tady taky zaznelo...)

Tomd se pta uplne stejne jak onehdy kdosi s tim "bezpecnym pristupem k webu, ktery neumi https" - z toho to taky lezlo jak z chlupaty deky a nakonec se z toho vyklubalo, ze se chce dostat na warez forum, kde dostal ban - tj. uplne zbytecna ztrata casu vsech, kdo byli ochotni pomoct. Vubec bych se nedivil, kdyby to byl ten samy vykuk...