Jakou timezone nastavit v PHP?

Pavouk106

• 2 358
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
Jakou timezone nastavit v PHP?
« kdy: 07. 02. 2012, 23:36:50 »
Ahoj,

už se nějakou dobu potýkám s časovou zónou v PHP na domácím miniserveru.

Logika říká, že Europe/Prague je v našich končinách logická volba, ale pořád mi hází o hodinu víc, než je zrovna na hodinách...
Když použiju GMT, mám správý čas, ale netuším proč.
V /etc/conf.d/hwclock mám nastaveno
Kód: [Vybrat]
clock="UTC"
timezone="Europe/Prague"

Poradí mi někdo, jak to mám udělat správně? Mám používat nastavení času v PHP? Cacti to po mě chce (resp. hlásí chyby/varování, když není nastaveno). Na druhou stranu, proč nastavovat časovou zónu systémově a pak ještě v PHP? Jak to má být správně?

Díky za tipy

><(((o>

Re:Jakou timezone nastavit v PHP?
« Odpověď #1 kdy: 08. 02. 2012, 02:01:11 »
A neni to nahodou letnim/zimnim casem?

RDa

« Odpověď #2 kdy: 08. 02. 2012, 03:27:08 »
Pokud mas i pri Europe/Prague casovou zonu jakoby GMT tak bych spis zjistoval zda je cas na serveru spravny. Muze byt spatne, pokud je system nastaven do rezimu "dualboot"...tj. lokalni cas na zakladni desce + nevhodne nastaveni v systemu.

Idealni bude zjistit teda co vidis v systemu, po napsani: "date", mel bys mit neco jako CET pocas zimy:

Kód: [Vybrat]
$ date
Wed Feb  8 03:25:56 CET 2012

Je tomu tak?

Pavouk106

• 2 358
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2012, 12:05:59 »
Teď s menším odstupem mi došlo, kde bude na 95% chyba...

Čas v systému je v pořádku, dualboot to není.

Cacti mi teď s časovou zónou v PHP nastavenou na GMT vyhazuje gray o hodinu zpět (je tam rostě hodina volna, jako kdyby negrafovalo). Z toho usuzuju, že mám špatně napsanou funkci na zobrazení aktuálního času já.

Jak yb měla vypadat funkce v PHP, která by mi udělal datum jako tady na rootu (08. 02. 2012, 02:01:11) z aktuálního timestampu? Aby to nebylo posunutý o hodinu tam ani tam.

Mirek

« Odpověď #4 kdy: 09. 02. 2012, 12:14:31 »
stačí se podívat do manuálu k PHP http://www.php.net/manual/en/ref.datetime.php a použít funkci, která vrací lokální čas a nikoliv GMT

Pavouk106

• 2 358
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #5 kdy: 09. 02. 2012, 20:14:51 »
Tak chyba byla (dle předpokladu) mezi klávesnicí a opěradlem židle. Měl jsem špatně svůj zdroják, server a čas a nastavení jsou ok.

Omlouvám se za "zbytečné" téma a díky za odpovědi.